Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Proszę o poradę jaką lodówkę kupić 2005.

crocs 16 Wrz 2006 22:37 755729 116
  • #61 16 Wrz 2006 22:37
    ro7
    Poziom 12  

Witam !

mgruby napisał:
    (...)
    Do ro7 sprawdź agregat jakiej jest firmy - w ostatnich latach ARDO zaczeło wkładać agregaty Elektroluxa - w tym nadzieja. Jak jest inny to za 4-5 lat rodzicom wytkniesz. (...)

Dziś lodówkę dostarczono - spojrzałem na agregat - szkoda, że nie spisałem co dokładnie na nim pisało - ale nic ze słowem Electrolux tam nie znalazłem :( - niestety ...

mgruby napisał:
    (...)
    Do ro7 - Ale przynajmniej w środku wizualnie Ardo jest ładne i pamiętam że dawali jakieś dodatkowe pojemniczki i maselniczki - o ile sprzedawcy lub kierowcy nie przykleili sobie.
    (...)

Czy ładne - może i tak - np. mojej Mamie się podoba ... aczkolwiek niestety muszę stwierdzić, że jakoś wykonania jest nie więcej niż średnia - albo nawet niska ...
    A co do dodatków - u nas nic takiego nie było ...

mgruby napisał:
    (...)
    A TAK DO WSZYSTKICH:
    Zawsze oglądajcie sprzęt przy dostawcach i zwracajcie uwagę na dziwnie naklejone naklejki np. kody kreskowe lub różne klasy energetyczne np. po środku drzwi lub na boku w górnej części TAM SIĘ MOŻE CZAIĆ NIESPODZIANKA -wgniotek lub rysa!!!!!!!!! (...)

Upsss - dlaczego to ja przeczytałem dopiero teraz - :cry: - na naszej lodówce jest właśnie taka dziwna naklejka - przed chwilą ją odkleiłem - rysy nie ma - ale jak się dokładnie przyjrzałem to jest ninimalne wgłębienie - jakieś 1 mm średnicy ...

A ogólnie - chyba lodówka nie działa jak powinna :( - napisałem o tym post w dziale usterek - jakby ktoś chciał coś doradzić:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic585806.html

Pozdrawiam
    ro7

• #62 20 Wrz 2006 15:54
    farcaul
    Poziom 2  

A ja szukam lodówki 55 cm szerokości, najlpiej inox ... - i stwierdzam że "porządne" firmy w ogóle nie mają takich w ofercie. :(

(tzn. Bosch/Siemens. Electrolux, Liebherr). ten ostatni ma tylko jedną białą.

Z tego co widziałem to pozostaje chyba tylko Gorenje, ale te wąskie modele wyglądają na jakieś dużo starsze niż normalne.

Jeszcze coś ktoś widział może?

• #63 23 Wrz 2006 00:26
    radek68
    Poziom 20  

No dobrze, przeczytałem cały temat i widzę, ze specjaliści zdecydowanie nie chcą wypowiadać się na temat poszczególnych modeli ale marki potrfią uszeregować. Tylko, że nigdzie takiego uszeregowania nie znalazłem. A że moja mama chce sobie kupić lodówkę, a ja mam jej w tym pomóc (sam mam Siemensa) to chciałbym aby taki ranking firm tu powstał. Ograniczeniem są oczywiście fundusze. Najlepiej więc wybrać najlepszą jaką za określoną kwotę można nabyć.

Z całego tematu wyłania się czołówka

1. Liebher
    2. Bosch i Siemens

Ale dalej nie wiem...

3...
    4...
    5...

W związku z tym proszę Specjalistów AGD o uzupełnienie tej list w swoich wypowiedziach. To napradę ludziom może pomóc!

A czekają takie marki jak

Indesit
    BEKO
    Polar
    Whirlpool
    Ardo
    Amica
    Zanussi
    Candy
    LG
    Samsung
    Elektrolux

i pewnie jeszcze kilka innych

Także proszę o pomoc w imieniu nie tylko mojej mamy.

:)

• #64 23 Wrz 2006 03:21
    mroova81
    Poziom 16  

3. Elektrolux (niektóre)
    4. Ariston

• #65 23 Wrz 2006 12:10
    andek0
    Poziom 2  

Co do Liebherra. Zdecydowałem sie ja kupic:
    http://www.hoopla.pl/product_info.php/cPath/109_102/products_id/12286
    bo rzekomo solidna i nieawaryjna.Nie zaprzeczam,ale wpływ na mój wybór miały także posty z tego forum.Teraz czytam coraz wiecej postów krytycznych do liebhra (głośna praca, montaż rurek uniemożliwiający naprawę, jakaś woda w komorze chłodzenia)nie mogę znależć jaki gaz pakują do tych lodówek.Myślę sobie że słowa zachwytu dotyczą lodówek tych z górnej półki(4-7tyś) a te dla tzw.plebsu są standartem czyt. takim samym badziewiem jak np.ardo czy ariston. Inne są produkowane na starą europę inne na byłe demoludy i 3 świat.jeżeli ktoś potrafi rozwiać moje obawy , będe wdzieczny.

• #66 23 Wrz 2006 21:27
    radek68
    Poziom 20  

mroova81 napisał:
    3. Elektrolux (niektóre)

a które ??? droższe czy wybrane czy jak?

A dalej?

Szczególnie zależy mi na umiejscowieniu BEKO, Polar, Indesid jak nie w całej liście to w stosunku do siebie.

Amica wiem, że raczej na końcu lub pod koniec.
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Mam nadzieję, że ktoś odpowie... BEKO, Polar, Indesid...
    mam kupić ale nie wiem co (he he lodówkę oczywiście, ale jakiej firmy lepiej)

Moderowany przez skryn:

Wiadomości scaliłem.

• #67 30 Wrz 2006 08:37
    botr
    Poziom 17  

Zamowilem sobie Siemensa KG 39 NX 70 za 2200 zł .. Ma ktoś doswiadczenie z tą ladowką , albo ma jakies zdanie do mojej decyzji ??
    Wiem ze samsungi mają troche wiecej funkcji , ale to zawsze tylko skośno okie samsungi
    Pozdrawiam

• #68 30 Wrz 2006 11:58
    pz0
    Poziom 17  

Niedawno stałem przed koniecznością zakupu lodówki. pytałem na dwóch serwisach i poradzili byle nie Ardo. Wziąłem Samsunga nofrost i jak na razie po paru miesiącach użytkowania wiem już jedno: na pewno polecam sprzęt typu nofrost. Co do jakości Samsunga okaże się po paru latach, ale jak na dzisiaj działa bez zastrzeżeń. Samsunga wybrałem ze względu na to że na nic droższego nie było mnie stać.

• #69 30 Wrz 2006 21:36
    elektryk2000
    Specjalista urządzeń chłodniczych

mroova81 napisał:
    3. Elektrolux (niektóre)
    4. Ariston

Nieźle dowaliłeś :P

Tę 4. pozycję ja bym przeniósł na końcowe miejsca na liście...

Dodano po 2 [minuty]:

botr napisał:
    Zamowilem sobie Siemensa KG 39 NX 70 za 2200 zł .. Ma ktoś doswiadczenie z tą ladowką , albo ma jakies zdanie do mojej decyzji ??
    Wiem ze samsungi mają troche wiecej funkcji , ale to zawsze tylko skośno okie samsungi
    Pozdrawiam

Słusznie. Co byś z tymi funkcjami robił? W lodówce najważniejsze jest schłodzenie piwa i jak ta funkcja działa to wszystko jest w jak najlepszym porządku :P :P

• #70 30 Wrz 2006 21:44
    woooojtek
    Poziom 18  

Odradzam Indesita. Kiepska jakość, serwis gwarancyjny to parodia. Zdecydowanie ostatnie miejsce na liście. Chyba że masz mocne nerwy.

• #71 30 Wrz 2006 21:45
    elektryk2000
    Specjalista urządzeń chłodniczych

woooojtek napisał:
    Odradzam Indesita. Kiepska jakość, serwis gwarancyjny to parodia. Zdecydowanie ostatnie miejsce na liście. Chyba że masz mocne nerwy.

Indesit i Ariston pochodzą z tej samej "stajni", jak również Ardo ;)

• #72 01 Paź 2006 11:56
    Zzed
    Poziom 2  

Witam serdecznie. Zarejestrowałem się specjalnie, by napisać tego posta. Przeczytałem wiele wiadomości na Waszym forum, nie tylko w tym temacie (dyskusja która lodówka lepsza toczy się w różnych innych). Chciałbym podzielić się moim zdaniem i obawami i poprosić o rad.

Mianowicie pojeździłem troszkę po moim mieście i przejrzawszy wcześniej to forum zrobiłem swoje typy. Ariston i Indesit odpada (ku smutkowi mojej drugiej połowy) pomimo ładnego designu (aczkolwiek nieco "przekombinowanego") -z tych z w Włoskimi podzespołami tylko one były brane pod uwagę.

Zastanawiamy się nad Boshem KGV 26V00 lub Electroluxem ERB 2945 (ewentualnie jest także ERB 3445). Bosh jest ładniejszy, ale też i droższy. Z tego co tu wyczytałem, to przy ewentualnej naprawie po gwarancji też części nie są tanie... Electrolux jest po prostu nieładny, a ta chirurgiczna zieleń w środku po prostu mnie odrzuca! Jakbym był na sali operacyjnej ;). No i te rączki.... :/ Pewien osobnik na tym forum sporo postów napisał (nie tylko w tym temacie) o tym, że Electrolux jest bublem, że miał popękane, poobijane wnętrze i producent nie uwzględnił gwarancji... cóż, wydaje mi się, że jeśli to jest jedyny problem a części newralgiczne (układ chłodzenia + elektronika, jeżeli akurat jest) są OK, to nie będę się tym przejmować, w końcu przy odbiorze ogląda się produkt i gdy nie pasuje (ma obicia, pęknięcia, tudzież inne mechaniczne wizualne uszkodzenia), jest zwracany (nie takie rzeczy widziałem, w kilku sklepach na wystawie widziałem zwroty za rysę czy wgniecenie na bocznej ściance wielkości milimetra do trzech!!!). Gdy towar został przyjęty, to było tożsame z tym, że stan faktyczny został zaakceptowany prze klienta (tego forumowicza), więc nie dziwię się, że gwarant nie chciał uznać gwarancji (uszkodzenie mechaniczne, przecież mógł to ktoś młotkiem zrobić).
    Oszczędność pieniążków skłania nas do wyboru właśnie Electroluxa (jest brzydszy od Bosha, ale bardziej energooszczędny i tańszy, z tego co tu wyczytałem, to części po gwarancji też są tańsze)... Jest jeszcze AEG-Electrolux, który na szczęście pozbawiony jest tej brzydkiej zieleni wewnątrz (no i na zewnątrz też - maskownica panelu sterującego). I z chęcią wziąłbym jakiegoś AEG zamiast Electroluxa (w końcu to raczej są te same bebechy), ale niestety w moim mieście widziałem TYLKO może ze dwie, góra trzy lodówki tej marki (i wszystkie były powyżej ceny, na jaką mogliśmy sobie pozwolić, a także były za duża, miały co najmniej 200cm). Szkoda, ale niestety sklepy widocznie nie chcą ich sprowadzać :(

Wybór nie jest prosty, ale dodatkowo ograniczony funduszami. Mamy 1400zł i nie chcemy jej przekraczać. I byłoby może OK (rzut monetą Bosh czy Electrolux), ale wtedy pojawił się....

Liebherr - tu niestety nie zapisałem modelu (sic!, ale gafa!) i sam już nie wiem... ale chyba: 31530 (miała szklane półki, chromowane barierki na półeczkach na drzwiach i około 160cm wzrostu, wg przywieszki spalała 299kWh na rok, zamrażalnik na dole na 80% dwukomorowy... to pasuje do tego modelu) za 1500zł z wystawy sklepowej (dlatego cena obniżona z - podobno - 1999zł).

I teraz moja prośba - pytanie: mamy tylko 1400zł, musieli byśmy pożyczyć od znajomych ok. 100zł. Czy to wszystko warte zachodu? Wizualnie podoba nam się, ma ładny design (zupełnie nie rozumiem tych, którzy twierdzą, że Liebherry są "zakanciate", no ale o gustach się nie decyduje, my lubimy niewykombinowane kształty, bardzo z resztą estetyczne). Czy te lodówki są na tyle dobre, by zapożyczyć się i do tego kupić z wystawy - czyli sprzęt, który był oglądany, dotykany, nieco eksploatowany (rączki, półki, szuflady itp.)? Warto? Z góry dziękuję za odpowiedzi i wasze uwagi co do moich opinii na temat pojedynku Bosh vs. Electrolux.

PS: Widziałem także na wyprzedaży za "okazyjne" 1200zł jakiegoś Brandta (niestety nie spisałem modelu ani parametrów bo nie byłem zainteresowany), ale tak przy okzaji, co sądzicie o tej marce? Nie zamierzam jej używać, ale po raz pierwszy ją zobaczyłęm i jestem ciekawy. Pani w sklepie porównała do Beko, więc nie za dobrze, ale sprzedawców się podobno nie słucha ;)

• #73 01 Paź 2006 14:21
    skryn
    Admin grupy AGD

:arrow: Zzed
    Jak nie wypowiadam się w tym dziale, tak radzę:
    Pożycz tą stówkę i zakup Liebherra, a na pewno nie będziesz żałował.

• #74 02 Paź 2006 12:52
    fires
    Poziom 11  

Chcę kupić lodówkę zastanawiam się nad Indensit model TEAA 5PGF,jest duża340 l.chłodziarak i zamrażalnim 95l.Taki sam model ma Ariston MTAA 4511V tylko kosztuje 200zł drożej.Czy warto przepłacać?.Sprzedawca w sklepie powiedział mi ,że te marki różnią się tylko znaczkiem.Indesit robi lodówki do 2tys. a Ariston powyżej i jest uważany za górną pókę.Moi znajomi mają wyposażoną kuchnię w sprzęt własnie Aristona i ładnie wygląda i narazie chodzi bez awari ale dopiero 3 lata.Muszę kupić nową ponieważ mój stary Mińsk,15 lat bez awarii,zepsuł się.Zastanawiałem sie nad BOSCHEM bo to marka ale nikt z producentów nie robi tak pojemnych modeli jak indesit i ariston w rozsądnej cenie. Może ktoś coś mi doradzi.Z góry dziękuję.

• #75 02 Paź 2006 19:48
    woooojtek
    Poziom 18  

Powiem szczerze że z tmy Indesitem nie żartowałem. Pierwsza lodówa popracowała 1 rok, następnie 2 miesiące walczyłem o wymianę sprzętu, niestety przez Indesit Polsa a nie przez sklep, ale z własnej głupoty zgłosiłem usterkę na gwarancja. Dla twojej informacji powiem tylko, że w Indesicie w Łodzi kompletnie olewają klientów. Nowa tak dzielnie wywalczona lodóweczka popracowała miesiąc (nawet nie mrugnąłem że była w gorszym standardzie niż poprzednia tak się cieszyłem, że po dwóch miesiącach mogę odstawić konserwy). Oczywiście wymiana sterownika trwała miesiąc i kilka dni.
    Przemyśl swoją decyzję raz jeszcze!

• #76 03 Paź 2006 16:59
    lopusz
    Poziom 2  

A czy mogę prosic uwagi na temat tej lodówki LG GR-459GLCA oraz LG GR-459QLQA ??

Panowie serwisanci - są awaryjne czy nie?
    Państwo uzuytkownicy - po prostu poprosze o opinię czy drugi raz tez byscie ja kupili czy nie? jakie maja wady?

z gory ogromnie dziekuje za wszelka pomoc:D

• #77 06 Paź 2006 03:05
    Zzed
    Poziom 2  

Witam ponownie!

Dziękuję Wam za wszystkie Wasze rady/opisy/sugestie (a w szczególności za podpowiedź skryna) - wszystkie wraz z tymi zamieszczonymi dużo wcześniej pomogły mi w wyborze! Zdecydowałem się na zakup lodówki Liebherr. Niestety nie jest to żaden z wymienionych przeze mnie modeli. Jest to KSD 3142 - dość stara i dlatego nie mogłem na nią trafić przeszukując internet. Niemniej jednak jest nowa w sensie nieużywana, prosto ze sklepu. Mam nadzieję, że dokonałem właściwego wyboru...

Mam jednak pewną uwagę - zapytanie (na jej temat) do specjalistów, zamieściłem ją w osobnym temacie w innym dziale tego forum, więc żeby nie dublować podam linka: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=3089652

:arrow:fires - przeszukałem to forum wzdłuż i w szerz przed kupnem lodówki, więc "kondensując" to co znalazłem - wnioski pomocne dla Ciebie, to: Indesit i Ariston (ta sama firma, dwie marki) nie są dobre, prawie nikt ich nie poleca, stwarzają problemy (jak każdy włoski sprzęt), dodatkowo podobno mają fatalny serwis (i to także w czasie ważności gwarancji!). Jak ktoś tu już wspomniał (choć to chodziło o konkretny model) nie tylko chodzi o jakość, ale także o rozwiązania konstrukcyjne! Poza tym raczej musiałbyś wykupić dodatkową gwarancję (takie "wydłużenie" gwarancji o parę lat), a to zapewne od stu do kilkuset PLN.

Gdzieś indziej na tym forum natomiast znalazłem porównanie firm do samochodów :wink: Ktoś porównał włoskie firmy (Indesit, Ardo, Candy) do Fiata, ale stwierdził, że Ariston to taka Alfa Romeo (droższy, choć w gruncie rzeczy dalej Fiat :D)... jednak skoro Ariston to to samo co Indesit, to nie wiem skąd odmienna klasyfikacja tyvh marek...

Niezastąpiony (wg Szanownych Forumowiczów) jest Bosch, Siemens, Electrolux (i AEG), no i oczywiście Liebherr. Ale skoro są za drogie dla Ciebie w pożądanej wielkości, to szkoda... Jednak ja w swoich poszukiwaniach natknąłem się w jednym ze sklepów na promocję dwu-metrowej (wysokość) lodówki AEG-Electrolux (nie pamiętam symbolu, bo nie byłem nią zainteresowany właśnie ze względu na duży "wzrost") - był to ostatni model (z wystawy) i był dość mocno obniżony (bodajże w okolicach 1400 - 1600 PLN). Więc może warto poszukać a jakaś okazja się trafi?

Warto pamiętać, że wyjątki są potwierdzeniem reguły - czasem mogą zdarzyć się takie pyrzypadki, że lodówki Amica będę chodzić bez awarii parę lat, a najlepszy Bosch czy Liebherr padną po kilku miesiącach (tfu tfu :) ). Niestety... Aha, no i chyba jak najmniej elektroniki!

:arrow:lopusz - rzeczywiście ciężko cokolwiek znaleźć na forum o Koreańcach. A jak już, to zdania są podzielone. Jedni mówią, że awaryjne, drudzy wręcz przeciwnie. Podobno części są drogie i trzeba długo czekać na sprowadzenie. Kiedyś (z rok temu), jak kupowałem pralkę, pytałem się sprzedawcy (choć zazwyczaj sprzedawcom nie ufamy ;) ) o produkty LG i Samsunga (ładne były i niedrogie), pan odpowiedział, że właściwie od niedawna zajmują się pralkami (a więc może i całym sprzętem AGD??), więc niewiele jeszcze można o nich powiedzieć, ich produkty są za młode. Jeśli wierzyć mu (nie wiem, kiedy te firmy zaczęły produkować sprzęt AGD), to te produkty mogą cierpieć na "choroby wieku dziecięcego" - wady i problemy, które zostaną wyeliminowane dopiero po paru latach, po "przetestowaniu" ich przez użtkowników.

Mam nadzieję, że nic nie pomieszałem. Wiadomości te zdobyłem przeszukując dniami i nocami to forum!

Pozdrawiam!

• #78 07 Paź 2006 09:18
    Amigo33
    Poziom 11  

Indesit 12NF, z Anglii, watro pakować się w takie coś, bo moję za....biste :vamp: Ardo, poraz kolejny wypuściło gas, znaczy chyba nie cały, ale już był uzupełnieniy i znowu praktycznie nie wyłącza się......

• #79 16 Paź 2006 17:34
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

witam, upatrzyłem sobie pewien model chłodziarko-zamrażarki
    i mam pytanie odnośnie jej przewożenia: czy można ją na ten czas położyć (jedni mówią że tak inni że można ale potem musi swoje odstać :wink: ...) ??

• #80 30 Paź 2006 21:06
    polopek
    Poziom 9  

no to tak jak ^
    coś pokroju
    INDESIT BAAN 33 P Chłodziarko-zamrażarka wolnostojąca 187cm A+
    Producent: INDESIT
    Model: BAAN33P
    1389,00zł

BAAN 33P

Wymiary
    Wysokość (cm): 187.5
    Szerokość (cm): 60.0
    Głębokość (cm): 65.5

Pojemność
    Pojemność całkowita (lt): 330
    Pojemność lodówki (lt): 217
    Pojemność zamrażarki (lt): 113

Główne funkcje
    Super freeze
    Funkcja Super Cool

Wyposażenie
    Super Hygiene
    Kolor: Polar White
    Drzwi otwierane na prawo lub lewo
    Ilosć półek: 3
    Typ półek: Szkło z białym profilem

Dodatki
    Butelki MAXI
    Ilość pojemników na jajka
    Pojemnik na mięso

Efektywność
    Klasa energetyczna: AA
    Klasa klimatyczna: N, SN, ST, T
    Niezależne przechowywanie bez użycia energii elektrycznej: 19.0
    Moc zamrażania (kg/24 h): 14.0

• #81 04 Lis 2006 13:37
    Strzała
    Poziom 13  

a tak przy okazji to kto należy do grupy electrolux????

• #82 05 Lis 2006 23:48
    Tomek.K.
    Poziom 11  

Strzała napisał:
    a tak przy okazji to kto należy do grupy electrolux????

Electrolux, AEG i Zanussi.

• #83 06 Lis 2006 10:50
    aaaas
    Poziom 10  

Hej
    Zamierzam na dniach kupić lodówkę. Po wielu godzinach wyszukiwania wybó padł na Samsung RL36EBNS Z Systemem No Frost.
    Czy ktoś miał do czynienia z tą lodówką i możę coś o niej powiedzieć. Może też jest coś lepszego w tej cenie na rynku godnego polecenia.

Pozdrawiam
    Tomek

• #84 11 Lis 2006 10:19
    LiNiO
    Poziom 1  

To ja może odnośnie firmy Liebherr - w lutym 2003 zakupiłem małą chłodziarkę KDS 205 - do tej pory (odpukać;) chodzi bez żadnych problemów. Polecam :)

• #85 12 Lis 2006 18:31
    plumq
    Poziom 2  

najlepiej wybierać pod wzgledem oferowanej funkcjonalności (komory , sprężarki dodatkowe udogodnienia ) , zuzycia energii , czasu gwarancji .
    Nie wiem jak teraz ale na pewwno nie kupiłbym lodówki POLaR koroduje blachy do kitu

• #86 13 Lis 2006 21:39
    superson
    Poziom 2  

Witam,czy warto kupować lodówkę firmy GORENJE RK6285?Czy ta firma jest dobra .Chce kupic albą tę albo SIEMENS 36VV00...1 kosztujke 1500,1 kosztuje 1349 w promocji...Co lepsze SIEMENS czy GORENJE?

• #87 15 Lis 2006 11:26
    mormax
    Poziom 11  

@Zzed:
    Jeśli chodzi o firmę LG, to pierwszą lodówkę wyprodukowali w 1965, a pralkę w 1969 :D Jak zawsze - należy mieć ograniczone zaufanie do sprzedawców.

• #88 18 Lis 2006 22:47
    zibi72
    Poziom 11  

Witam szanownych forumowiczów!
    Jako, że czeka mnie zakup lodóweczki, przeglądnąłem chyba wszystkie posty na forum odnośnie tego tematu (co warto, czego nie?) i przyznam, że nadal mam z tym problem.. Wychodzi, że czołówka to Bosch, Siemens, Liebherr, ale wpisując wyraz "lodówka" na głównym forum, znajdowałem posty w których także były poszukiwane informacje na temat naprawy lodówek tych producentów! Polecacie także Electrolux'y, ale byłem w kilku sklepach i lodówek tych, jak na lekarstwo!? Więc sam nie wiem w co inwestować ok 2000zł? W sumie chyba najmniej postów (problemów) dotyczyło firm Gorenje i Mastercook, ale czy tym się sugerować?
    Mastercook ma fatalne pojemniki, jakby się w rękach miały rozsypać, ale może pracują bezawaryjnie no i części na miejscu i być może w miarę tanie naprawy? Patrzyłem na model LCE 618 AX
    Ciekaw jestem, czy ktoś z odwiedzających elektrode ją ma i jak jest z jakością i wykonaniem Mastercook LCD 418 AX z NO FROST, bo cena dość wysoka!?
    Bardzo podobają mi się Ariston'y, ale awaryjne podobno i serwis do bani..? Czy może coś się zmieniło w tej kwestii? Patrzyłem na model MBL 1822 C Ktoś pisał, że w Ariston'ach trzeba tylko "poprawić fabrykę" w kwestii nieszczelności (chyba także zamienić aluminiowe rurki na miedziane) i jest OK?
    No i Bosch KGN 36 x 40 Tylko jak wygląda sprawa z serwisem Bosch'a w razie awarii? Jak z cenami części zamiennych no i samych napraw?
    Nie wiem, czy patrzeć tylko na modele ze sterowaniem mechanicznym, czy pchać się w sterowanie elektroniczne i NO FROST na przykład? Przyznam, że najmniej podobają mi się lodówki Liebherr (design)
    Jeśli jakiś pracownik serwisu, lub prywatny użytkownik może mi coś doradzić (jakieś pewne sprawdzone modele?), to będę wdzięczny! Na pewno wszyscy nie korzystają z elektrody przed zakupem, tak że jakoś to będzie.. tzn serwisy nie padną ;)
    Pozdrawiam

• #89 01 Gru 2006 19:53
    mario80
    Poziom 10  

Witam to moj pierwszy post tutaj i odrazu prosze o opinie ale lepiej sie czegos dowiedziec najpierw niz pisac glupoty ;) wiec.
    Mamy zamiar z zona kupic lodowke( za okolo 2000 zl +\- 500 zl), niestety nie wiemy jaka czy zwykla czy No Frost. Nie wiem tez jakiej firmy kupic w gre wchodza Siemens, Bosch, Libeherr, LG, Samsung moze jeszcze Elektrolux bo ostatnio ktos mi powiedzial ze tez sa niezle ale akorat tej firmy nie jestem az tak pewien. Jesli chodzi o wymiary to chcieli bysmy nie nizsza niz 180cm. Z gory dziekuje za opinie i wypowiedzi. Pozdrawiam

• #90 02 Gru 2006 06:45
    mroova81
    Poziom 16  

Trzeba było kolego mario przeczytać troszkę postów wcześniej! Za 2000 +/-500 (zwłaszcza +500) masz takiego liebherra, że głowa mała, reszta nie podskoczy!