Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] SSD i HDD ze starego PC do nowego PC

Senku312 09 Cze 2018 19:14 186 9
  • #1 09 Cze 2018 19:14
    Senku312
    Poziom 4  

Mam ważne pytanie. Planuję kupno nowego PC, wszystko zupełnie nowe ale nie dyski SSD i HDD. I tu pojawia sie pytanie. Czy wystarczy że podłącze jej, zaktualizuje sterowniki, usune stare i itp. i wszystko będzie ok czy raczej będą komplikacje i muszę zreinstalować system Win 10? Chcę tego uniknąć ze względu na to że nie mam już klucza do systemu bo dostałem go z uczelni na której już nie jestem. A jeśli jest to nie do uniknięcia to co muszę zrobić żeby dalej korzystać z tego systemu? Nie chce wydawać 700zł na Windowsa.. System mam na SSD a wszystko inne na HDD. Jeśli będzie konieczny format to wystarczy że sformatuję SSD a HDD zostawię w spokoju?

0 9
  • #2 09 Cze 2018 19:50
    Matuzalem

Poziom 43  

Senku312 napisał:
    Nie chce wydawać 700zł na Windowsa..

W takim razie... Proszę zainstalować Linuksa.
    To jest jedyna porada warta udzielenia komuś, tak dbającemu o własny portfel, jak Pan.

Co do meritum zaś: 3.1.16 (bo 3.1.14, 3.1.17, 3.1,13 to już krąg zainteresowania innych osób).

0
  • #3 09 Cze 2018 20:01
    Senku312
    Poziom 4  

To może inaczej.. Nie chce wydawać KOLEJNYCH 700zł

0
  • #4 09 Cze 2018 20:28
    pidar
    Spec od pamięci masowych

Senku312 napisał:
    Nie chce wydawać KOLEJNYCH 700zł

Senku312 napisał:
    nie mam już klucza do systemu bo dostałem go z uczelni na której już nie jestem.

Można odczytać klucz, ale bezpośrednia aktywacja po instalacji tego systemu na nowym sprzęcie nie powiedzie się. :|

0
  • #5 09 Cze 2018 20:49
    Senku312
    Poziom 4  

Hmm przejrzałem trochę internet. Możliwe jest połączenie licencji systemu z kontem Microsoft. Po zainstalowaniu systemu na nowym kompie mogę przełączyć licencję żeby działała na nowym PC. Ale to tylko teoria ze strony Microsoftu. W praktyce pewnie jak zwykle będą problemy. Teraz zastanawia mnie jedna rzecz. Czy jak pobiore ze strony Microsoftu instalke Windows 10 to czy mogę pominąć aktywację klucza podczas instalacji żeby wpisać go później jak już połącze komputer z tamtym kontem.

0
  • #6 09 Cze 2018 21:55
    rzymo
    Poziom 30  

O konto M$ pyta się pod koniec instalacji, więc możesz od razu je podać (bo zakładam, że konto masz) - ale możesz także później.

U mnie normalnie zadziałało, tak jak jest to opisane na stronach Microsoftu ("dokonano niedawno zmiany sprzętu" i później "Aktualnie korzystam z tego urządzenia").
    Zadziałało także na drugim komputerze, który ulepszałem kilka dni temu i przy okazji zmieniłem Win7 na Win10 (niby darmowa aktualizacja miała już od jakiegoś czasu nie działać, a działa).

0
  • #7 10 Cze 2018 06:19
    Matuzalem

Poziom 43  

Skoro już nie tylko Pan Senku312, ale i rzymo mają ochotę chwalić się swymi - jeden planami, drugi dokonaniami - to obu Panom wprost napiszę. Niezależnie od tego czy system na kluczu "uczelnianym" (w warunkach podanych w pierwszym poście), czy upgrade'owane po dacie zakończenia oficjalnej "promocji" zostaną aktywowane, to nijak nie będą one legalne. Choć w każdym wypadku z innej przyczyny.
    Skoro zaś tak to niech Pan Senku312 raczy sam się martwić o to co chce zrobić, a nie nas tym zajmować.
    Panu rzymo, jako zachętę do samodzielnego odszukania tego "co Microsoft wie" i może wykorzystać, podsunę: https://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/f...ws-7-lub/458c8ef0-f3e3-462a-b94c-4127ddbb59b0

PS
    W obu wypadkach mogli Panowie użyć aktywatora - mniej zachodu, a efekt taki sam.

0
  • #8 10 Cze 2018 08:26
    rzymo
    Poziom 30  

Drugi przypadek rozumiem, ale nie do końca się zgadzam (tak samo jak licencje OEM) - Microsoft swoje, prawo unijne/polskie swoje.
    Jak moje wątpliwości wzrosną, to zawsze mogę wrócić do siódemki (nośnik jest - wersja Pro, faktura zakupu/naklejka są).
    Ostatni post z forum "(...) proszę kontaktować się z Telefoniczną pomocą Microsoft" - po zakończeniu owej promocji 7/8 -> 10 dzwoniłem, a jakże, ale nie jestem pewny wiedzy konsultanta. Brzmiało to mniej więcej tak: ma pan dowód zakupu systemu? proces aktywacji przeszedł poprawnie? jest powiązanie cyfrowej licencji z kontem? No to jest ok. Żadnej wzmianki o tym, że po oficjalnej dacie zakończenia legalność takiej operacji znika.
    Nie wiem, czy chciał mnie szybko 'załatwić', czy może maluczkich nie ruszają, bo chcą mieć liczbowo jak najwięcej aktywacji dziesiątki...

Pierwszy przypadek - nie jest mowa o upgradzie wersji systemu, tylko o zmianie sprzętowej, którą Microsoft przecież wprost dopuszcza. Mało tego, jest przecież wygodny kreator, w którym wskazuje się właśnie zmianę sprzętu, wybiera konkretny komputer z listy do aktywacji i tyle.

0
  • #9 10 Cze 2018 11:33
    Senku312
    Poziom 4  

Temat zamykam

0
  • #10 10 Cze 2018 12:16
    Senku312
    Poziom 4  

Napisałem posta z prośbą o pomoc bo sam wszystkiego nie wiem, a może ktoś wie. Jeśli ktoś ma zamiar pisać tak jak Matuzalem to po co sie odzywa z tekstem "Zainstaluj Linuxa" albo "Po co nas tu zajmujesz". Nikt Cie nie prosił o pisanie tutaj jeśli nie znasz odpowiedzi na postawione pytanie. Rzymo robił to co ja zamierzam zrobić i jego post jest bardzo pomocny bo przynajmniej mam potwierdzenie że ten sposób działa jak należy. Co mnie to obchodzi czy Twoim zdaniem jest to legalne. Taka opcja jest opisana na stronie Microsoftu więc musi być to legalne, ale jeśli nawet nie jest to już nie moja sprawa. Skorzystałem z pomocy Microsoftu, niech oni sie tym martwią. Mnie obchodzi tylko czy działa i od Rzemo sie tego dowiedziałem

0
  Szukaj w 5mln produktów