Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kamera Sony HDR-CX220E - Wyświetla tylko "w trakcie pracy"

lukanio.j 10 Jun 2018 00:25 669 11
    lukanio.j
    Level 10  
    Witam.
    Od niedawna mam problem ze swoją kamerą. Otóż po włączeniu pojawia się napis Handycam, po czym zmienia się on na "w trakcie pracy" (w prostokątnej ramce) i nic nie da się zrobić, poza wyjęciem baterii, by wyłączyć urządzenie.
    Czy spotkał się ktoś kiedyś z takim przypadkiem? Ewentualnie gdzie mogę szukać pomocy w rozwiązaniu problemu? Pragnę jedynie dodać że mieszkam pod Kielcami, a tu raczej ciężko o dobry serwis RTV.
    Z góry dziękuję za wszelaką pomoc.

Kamera Sony HDR-CX220E - Wyświetla tylko "w trakcie pracy"
    sowa_46
    Level 24  
    "Od niedawna mam problem ze swoją kamerą."
    A co się wtedy wydarzyło?

"...ciężko o dobry serwis RTV."
    Bo to nie jest ani "R", ani "TV".
    lukanio.j
    Level 10  
    Tak się stało po włączeniu kamery po jakimś czasie nieużywania.

Bardzo proszę o pomoc, a nie naśmiewanie się z tego co napisane jest w poście.
  • Helpful post
    Polon_us
    Level 42  
    Można odnieść wrażenie, że kamera ma problem z kartą pamięci.

Na miejscu kolegi spróbowałbym:
    a - mając wyłączoną kamerę wyjąć kartę pamięci i następnie włączyć kamerę
    b - jeśli kamera zareaguje normalnie tj. pojawi się standardowy "powłączeniowy" ekran z komunikatem (ikoną) o braku karty to będzie to potwierdzenie, że karta jest problemem
    - b1 - w takim przypadku proszę sprawdzić kartę na komputerze (sformatować?)
    - b2 - o ile to możliwe to zainstalować inną kartę pamięci w kamerze

Powodzenia :)
    lukanio.j
    Level 10  
    Owszem po wyjęciu karty jest tak, jak kolega powyżej napisał. Powiem jednak, że próbowałem z trzema różnymi kartami SD i za każdym razem jest to samo. Nie wiem czy tak też będzie z kartą Memory Stick, bo nie posiadam do takowej dostępu niestety.
    Polon_us
    Level 42  
    Jeżeli jest dostęp do menu kamery po wyjęciu karty, to proszę wykonać reset kamery do ustawień fabrycznych.
    Jest tam taka opcja.

Przy sprawdzeniu kart pamięci prosze pamiętać o wymaganiach jakie ma ta kamera - rozmiar pamięci i format karty.
    Kolega sprawdzi te wymagania w instrukcji kamery.
    lukanio.j
    Level 10  
    Niestety obawiam się że coś z softem będzie nie tak, gdyż po kliknięciu opcji inicjalizacja (reset inaczej) kamera zawiesza się na napisie "HANDYCAM". Obawiam się że bez jakiegoś serwisu się nie obędzie.
    sowa_46
    Level 24  
    Uważaj, w kamerach z tej rodziny inicjalizacja oznacza utratę danych na karcie, poza tym, kartę pamięci formatujemy w urządzeniu, w którym ona pracuje a nie w komputerze.
    Przypomnij sobie co wydarzyło się zanim odłożyłeś kamerę na półkę, nic nie dzieje się bez przyczyny, może akurat wtedy, podczas spaceru z kamerą była mżawka?
    lukanio.j
    Level 10  
    Niestety nie ma możliwości formatu karty w urządzeniu. Nie było żadnych specjalnych wydarzeń pomijając fakt, że akumulator rozładował się całkowicie w trakcie nieużytku, co też jest dziwne, bo bateria litowo-jonowa nie powinna się zachować jak zwykły akumulator ołowiowy....
    sowa_46
    Level 24  
    "nie ma możliwości formatu karty w urządzeniu."
    Zajrzyj najpierw do instrukcji obsługi bo widzę, że bredzisz. Każde urządzenie, w którym nośnikiem danych jest karta, posiada funkcję jej formatowania, może ona się nazywać inaczej ale inteligentny użytkownik powinien sobie poradzić.

Akumulator ("bateria" wielokrotnego ładowania), rozładowuje się cały czas, jedynie baterie, których ładować nie można, zachowują energię przez lata.

Ciekawostka sprzed kilku tygodni, komputer nie chciał się włączyć, po sprawdzeniu wszystkiego, wyjąłem baterię (pastylkę), miernik wskazywał 2,97V, włożyłem ponownie, bez rezultatu, wymieniłem baterię, odpalił bez problemu, ponownie zmierzyłem starą baterię, 2,97V, dla zabawy zwarłem ją pensetą, trzymając kilkanaście sekund, pomiar nadal wskazywał 2,97V.
    I co Ty na to, majsterkowiczu?
    lukanio.j
    Level 10  
    Nie ma możliwości formatu karty, bo jak jest włożona do czytnika w kamerze, to kamera zamiera na napisie "w trakcie pracy".
    Wystarczyło przeczytać pierwszy post...
    Zresztą nieważne, już pojechała do Poznania do serwisu
    lukanio.j
    Level 10  
    Skończyło się tak, że w serwisie stwierdzili uszkodzenie na płycie głównej. Kamera na złom...
    Nigdy więcej produktów marki Sony bo zbyt szybko kończą swój żywot bez przyczyny!