Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AEG Lavamat 1245 EL Update - Pralka zaczyna pobierać wodę i po chwili się zawies

10 Cze 2018 11:10 639 14
  • Poziom 9  
    Po ustawieniu programu i wystartowaniu prania pralka zaczyna pobierać wodę i po kilku sekundach się zawiesza, a dioda przy guziku start zaczyna migać na czerwono. Co może być przyczyną? Czy te AEG mają jakiś tryb serwisowy, który wyświetliłby numer błędu?

Nagrałem telefonem filmik żeby pokazać to zachowanie.
    20180610_1..631.mp4 Download (35.2 MB) .
  • Poziom 37  
    Witam.
    Spróbuj pokrętło na zero i przytrzymując jednocześnie przycisk start+czas prania pokrętło o jedną pozycję w prawo.
    Jeśli wyświetlacz zacznie pulsować to puść przyciski i pokrętło o 9 pozycji w prawo.
    Powinien się wyświetlić zapamiętany kod błędu.
  • Poziom 9  
    W tym modelu nie działa ten trick - próbowałem go już wczesniej.
  • Poziom 9  
    Kenworth 18 napisał:

Jesli dobrze zrozumiałem ten wątek to wg. tej instrukcji musiałbym trzymać guzik prania zasadniczego i wybór prędkości wirowania i zacząć kręcić. Przetestuje!
  • Specjalista AGD
    tradeitdamn napisał:
    Po ustawieniu programu i wystartowaniu prania pralka zaczyna pobierać wodę
    Na filmiku widać, że usiłuje spuścić wodę, ale coś jej nie wychodzi. Zacząłbym od sprawdzenia filtra, drożności węża odpływowego i węża łączącego zbiornik z pompą.
  • Poziom 9  
    Tak, ona faktycznie przez moment robi tak jak gdyby chciała wypompować wodę ale chwilę pózniej powinna załączyć się pompa i zassać wodę do układu. Zawsze tak robiła. Węże sprawdzałem. Faktycznie muszę sprawdzić kabelki w okolicy pompy bo tego nie zrobiłem - myślalem, że robiąć jej self-test wypluje mi błąd który ją zatrzymuje.
  • Poziom 37  
    Co masz na myśli pisząc " zassie wodę do układu"?
    Jak już będziesz sprawdzał przewody to sprawdź czy pralka podaje 230V na pompę.
  • Poziom 9  
    Kenworth 18 napisał:
    Co masz na myśli pisząc " zassie wodę do układu"?
    Jak już będziesz sprawdzał przewody to sprawdź czy pralka podaje 230V na pompę.

Podczas jej normalnej pracy po włączeniu najpierw ryglowane były drzwiczki, następnie przez sekundę pompa tak jakby wypompowywała resztkę wody, i dopiero zaczynała pobierać wodę do napełnienia pralki (skrót myślowy układu) i dalej szło zgodnie z programem. Na filmie blokuje się dokładnie w momencie kiedy powinna pobierać wodę. Pompa raczej ma zasilanie bo słychać próbę wypompowania. Sprawdziłem przed chwilą kable i chyba faktycznie coś gdzieś nie styka bo jak nią poruszałem tzn wysunąłem i potrząsałem kablami to zaczęła działać i pompa po kilku sekundach od wspomnianego powyżej wypompowania zaczęła normalnie pobierać wodę. Poszukam głębiej bo może po prostu coś jej się obluzowało albo wariuje jakiś czujnik.
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Tylko że pralka nie pobiera wody przez pompę a poprzez otwarcie elektrozaworu.
    Skoro pralka zaczyna reagować po potrząsaniu nią to zaopatrz się w środek w aerozolu do czyszczenia styków elektrycznych. Wypnij wszystkie wtyczki od modułu, silnika i hydrostatu i spryskaj tym preparatem, a następnie pozakładaj z powrotem. Na przykład :arrow: Link.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Sprawdziłeś ten błąd ? Masz podany link do tematu w którym Skryn napisał jak wyciągnąć kod błędu z tej pralki.
  • Poziom 9  
    mrice napisał:
    Sprawdziłeś ten błąd ? Masz podany link do tematu w którym Skryn napisał jak wyciągnąć kod błędu z tej pralki.

Sposób Skryna tj. "Należy nacisnąć dwa skrajne górne przyciski z lewej strony, a następnie przekręcić wybierak o jedną pozycję w prawo. To jest AEG, a nie Electrolux. " albo nie działa w moim modelu albo ja nie umiem tego poprawnie wykonać. Wyczyszczę te styki i zobaczę czy jej się polepszy!
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Wprowadź pralkę w tryb serwisowy jak pisał kolega Mrice, a uzyskasz odpowiedź z którym podzespołem pralki jest problem, a to pomoże Ci zwrócić szczególną uwagę na niego. Jeśli okazało by się, że jest jakiś problem z hydrostatem to nie dmuchaj przypadkiem w niego bo go uszkodzisz. Te hydrostaty są analogowe czyli elektroniczne i nie można postępować z nimi podobnie jak z hydrostatami stykowymi. Pokrętło wyboru programów masz na pozycji 0 w czasie gdy wciskasz te przyciski?
  • Poziom 9  
    Po chwili przerwy (bo pralka magicznie wyzdrowiała) problem powrócił - o ile wtedy po kilku próbach pralka ruszała to teraz amen i nie jestem jej w stanie uruchomić. Ale sukces taki, że udało mi się wprowadzić w tryb serwisowy metodą kolegi @Skryn - wrzucam filmik bo ja nie widzę tu żadnego błędu. Jak dokładnie działa ten tryb serwisowy? Czy jest gdzieś opisane co jest testowane podczas wybierania programatorem ( i czemu musze przekręcić nim 9 pozycji)

U mnie wygląda to tak: https://www.youtube.com/watch?v=_tTUIzxEvYg

Link
  • Poziom 9  
    Kosz naprawy przekroczył wartość pralki. Kupiłem nową :(