Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technikum elektroniczne bez znania podstaw

10 Cze 2018 13:54 189 3
  • Poziom 2  
    Witam, teraz kończę gimnazjum i chciałbym pójść do technikum o profilu elektronik. Czy jest to duży problem jeśli nie znam podstaw w tym zawodzie? Czy normalnie by mnie w szkole wszystkiego nauczyli? Z góry dziękuję za odpowiedź, bo jest to dla mnie naprawdę ważne.
  • Poziom 32  
    Dejwid2002 napisał:
    Czy normalnie by mnie w szkole wszystkiego nauczyli?

Czy jak szedłeś do podstawówki to wymagali od Ciebie żebyś czytał i pisał? Wystarczy wiedza z zakresu elektroniki którą miałeś na fizyce.
  • Poziom 34  
    Podstaw Cie nauczą, aczkolwiek, jeżeli się interesujesz elektroniką przyjdzie Ci to łatwiej.
    Jeżeli nie wiesz czy to dla Ciebie, nie interesujesz się tym, to może być trudno. Wielu na pierwszym roku nie ma żadnych podstaw.
    Jeżeli nie zainteresuje Cie takie dłubanie, lutowanie etc. to nauka może być nudna dla Ciebie.
    Trzeba choć trochę lubić matematykę i fizykę, jeżeli te przedmioty Cię "męczą" to taka też będzie nauka na tym kierunku.
    Dobrzy by było choćby kupić jakiś moduł do samodzielnego montażu, prosty i użyteczny, który przyda Ci się w domu i go poskładać, polutować i uruchomić.

Dodano po 7 [minuty]:

kacpo1 napisał:
    Czy jak szedłeś do podstawówki to wymagali od Ciebie żebyś czytał i pisał? Wystarczy wiedza z zakresu elektroniki którą miałeś na fizyce.

Tak wystarczy, a i tak połowa uczniów ma zaległości "jak stąd na księżyc".
    Rozpoczynania podstawówki nie można porównywać do rozpoczynania technikum, jeżeli ktoś nie lubi elektryczności, manualnych prac, nie interesuje go jak urządzenie jest zbudowane, nie lubi matmy i ma z nią wieczne problemy jak i z fizyką, to raczej elektronika to nie jest kierunek, który skończy z przyjemnością.
    Ale jest możliwe, że to polubi jak zacznie rozumieć. Wiedza, żadna nie jest potrzebna by rozpoczynać naukę elektroniki, po to jest szkoła, ale choćby duża ciekawość jak elektroniczne urządzenia działają, chęć ich rozbierania i zaglądania do środka, daje podstawy, że to szkoła dla niego.
  • Poziom 2  
    Z matematyką nigdy nie miałem problemów, lubię rozwiązywać różnorakie zadania matematyczne czy logiczne.