Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odkurzacz Rainbow SE D4G - wyrzuca kurz

Romuszkabarabuszka 10 Jun 2018 15:28 2859 11
 • #1
  Romuszkabarabuszka
  Level 6  
  Witam.
  Mam problem z odkurzaczem Rainbow SE D4G po włączeniu brudy dostają się do zbiornika lecz drugą stoną podczas odkurzania wylatuje chmura pyłu, tak jak ze starych workowych odkurzaczy. Wymieniłem plastikowy kołnierz silnika bo stary był dziurawy z aluminium i gumową uszczelkę zbiornika, niestety to nic nie pomogło. Proszę o pomoc
 • #3
  Romuszkabarabuszka
  Level 6  
  Przeczytałem lecz nie ma tam odpowiedzi na moje pytanie.
 • #4
  Sniezynka
  Level 32  
  Separator prawidłowo założony a zbiornik wodny napełniony wodą?
 • #5
  Romuszkabarabuszka
  Level 6  
  Separator na swoim miejscu lekko dokręcony woda wlana do końca miarki. Musi być jakieś miejsce, które przepuszcza ten pył. Tylko gdzie go szukać?
 • #6
  Sniezynka
  Level 32  
  Ale nie ma innej opcji jak źle osadzony lub zużyty separator i zbyt mała ilość wody lub bardzo zanieczyszczona woda ewentualnie nieszczelność po miedzy zbiornikiem a silnikiem odkurzacza.
 • #7
  Romuszkabarabuszka
  Level 6  
  O.k W takim razie jak wygląda zużyty separator .Na co zwrócić uwagę przy montażu separatora,wydaje mi się że niema innej możliwości osadzenia go. Pod spodem jest wyżłobienie na nakrętke zakłada się go tam i lekko dokręca śrubę i już.Ja można go źle usadowić?
 • #8
  Sniezynka
  Level 32  
  Wstaw zdjęcie zamontowanego separatora i samego separatora.
 • #11
  Romuszkabarabuszka
  Level 6  
  Witam po dłuższej nieobecności.
  Rozebrałem rainbowa jeszcze raz, tym razem całego i dokładnie przejżałem i umyłem wszystkie części, wyczyściłem i wyparzyłem wentylator. Ponownie kupiłem oryginalną uszczelkę zbiornika i tym razem bardzo dokładnie ją wkleiłem smarując jej całą powierzchnie specjalnym klejem. Zmieniłem także zatrzaski zbiornika żeby mieć pewność, że uszczelka dobrze dolega do korpusu. Nowy kołnierz silnika i nowy oryginalny separator. Po trzech minutach odkurzania kurzu było tyle w powietrzu, że siekiere można było zawiesić. Normalnie ręce już mi opadają z tym sprzętem. Może znacie jakiś dobry serwis, który by się tym zajął bo ja już zrobiłem wszystko co mogłem. Pozdrawiam.
 • #12
  Musiol
  Level 16  
  Masz kolego zanieczyszczone turbiny w silniku co za tym idzie będzie zapylona komora silnika oraz jego uzwojenie , jeśli zanieczyszczenie turbin będzie zbyt duże to nie długo padną ci łożyska lub w najgorszym wypadku komutator i powiesz "papa" silnikowi.
  Jestem serwisantem takiego sprzętu i robiłem już wiele konstrukcji z separatorem.
  Jeśli jesteś zainteresowany serwisem tego sprzętu zapraszam to prywatnej korespondencji.