Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odkurzacz Rainbow SE D4G - wyrzuca kurz

10 Cze 2018 15:28 1029 11
  • Poziom 4  
    Witam.
    Mam problem z odkurzaczem Rainbow SE D4G po włączeniu brudy dostają się do zbiornika lecz drugą stoną podczas odkurzania wylatuje chmura pyłu, tak jak ze starych workowych odkurzaczy. Wymieniłem plastikowy kołnierz silnika bo stary był dziurawy z aluminium i gumową uszczelkę zbiornika, niestety to nic nie pomogło. Proszę o pomoc
  • Poziom 4  
    Przeczytałem lecz nie ma tam odpowiedzi na moje pytanie.
  • Poziom 29  
    Separator prawidłowo założony a zbiornik wodny napełniony wodą?
  • Poziom 4  
    Separator na swoim miejscu lekko dokręcony woda wlana do końca miarki. Musi być jakieś miejsce, które przepuszcza ten pył. Tylko gdzie go szukać?
  • Poziom 29  
    Ale nie ma innej opcji jak źle osadzony lub zużyty separator i zbyt mała ilość wody lub bardzo zanieczyszczona woda ewentualnie nieszczelność po miedzy zbiornikiem a silnikiem odkurzacza.
  • Poziom 4  
    O.k W takim razie jak wygląda zużyty separator .Na co zwrócić uwagę przy montażu separatora,wydaje mi się że niema innej możliwości osadzenia go. Pod spodem jest wyżłobienie na nakrętke zakłada się go tam i lekko dokręca śrubę i już.Ja można go źle usadowić?
  • Poziom 29  
    Wstaw zdjęcie zamontowanego separatora i samego separatora.
  • Poziom 4  
    Witam po dłuższej nieobecności.
    Rozebrałem rainbowa jeszcze raz, tym razem całego i dokładnie przejżałem i umyłem wszystkie części, wyczyściłem i wyparzyłem wentylator. Ponownie kupiłem oryginalną uszczelkę zbiornika i tym razem bardzo dokładnie ją wkleiłem smarując jej całą powierzchnie specjalnym klejem. Zmieniłem także zatrzaski zbiornika żeby mieć pewność, że uszczelka dobrze dolega do korpusu. Nowy kołnierz silnika i nowy oryginalny separator. Po trzech minutach odkurzania kurzu było tyle w powietrzu, że siekiere można było zawiesić. Normalnie ręce już mi opadają z tym sprzętem. Może znacie jakiś dobry serwis, który by się tym zajął bo ja już zrobiłem wszystko co mogłem. Pozdrawiam.
  • Poziom 16  
    Masz kolego zanieczyszczone turbiny w silniku co za tym idzie będzie zapylona komora silnika oraz jego uzwojenie , jeśli zanieczyszczenie turbin będzie zbyt duże to nie długo padną ci łożyska lub w najgorszym wypadku komutator i powiesz "papa" silnikowi.
    Jestem serwisantem takiego sprzętu i robiłem już wiele konstrukcji z separatorem.
    Jeśli jesteś zainteresowany serwisem tego sprzętu zapraszam to prywatnej korespondencji.