Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Toyota W5800 - Dodanie wejścia Aux

yogi009 10 Cze 2018 16:19 714 1
  • #1 10 Cze 2018 16:19
    yogi009
    Poziom 42  

Radio Toyota CQ-TS7171L (czyli Panasonic CQ-TS7171L) ma możliwość sterowania klasyczną zmieniarką płyt. Znalazłem dokumentację i schemat radia, chciałbym dodać proste i tanie wejście Aux (gniazdo mini jack stereo), do którego można będzie podać sygnał z telefonu lub "empetrójki". Oto obrazki:

Radio Toyota W5800 - Dodanie wejścia AuxRadio Toyota W5800 - Dodanie wejścia AuxRadio Toyota W5800 - Dodanie wejścia Aux

Jak widać, powinienem podać sygnał audio na pin'y 1,2 i 7,6. Zasilanie i masa do 12 i 8. Teraz pytania:

1. Co to jest Signal Ground na pin'ie 3? Jakaś dodatkowa masa dla audio? Przecież masy obu wejść mamy na pin'ach 6,7. A może tu chodzi o rozdzielenie masy wejścia od masy zasilania układu (unikanie pętli masy)?

2. Co to jest Power Supply +B na pin'nie 5? Czy to jest jakieś zasilanie podawane w momencie włączenia zmieniarki? Taki logiczny sygnał, że "jedziemy" z dźwiękiem? Czy można ten pin połączyć z pin'em 12 Power Supply ACC?

3. Rozumiem, że pin 4 Mute Control mogę zostawić niepodłączony? Prawdopodobnie za wyciszenie radia i tak odpowiada logiczne "zmutowanie" samego wzmacniacza... Jaki cel ma ten pin?

4. Czy pin'y AVC-LAN Data (9, 10) można pozostawić "w powietrzu", skoro i źródłem sygnału jest np. telefon sterowany niezależnie (ręcznie)?

Sorry za takie dość bazowe pytania, ale wolę spytać przed zrobieniem błędu, niż po. Pozdrawiam Kolegów!

0 1
  • #2 07 Paź 2018 21:38
    skuzi89
    Poziom 9  

Też mnie nurtuje ten temat, szkoda, że nie doczekał się odpowiedzi...

0