Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Płytki w transformatorze, wyrzucić czy nie?

10 Jun 2018 17:56 618 7
  • Level 3  
    Witam, chce przerobić transformatory na małą spawarkę, zastanawiam się do czego
    służą takie płytki pomiędzy uzwojeniem wtórnym a pierwotnym, nie wiem czy mogę je wyrzucić. Bo w internecie widziałem jak ludzie to wyrzucają przez to wydaje mi się to nie logiczne, bo oryginalnie są te płytki, więc chyba muszą być do czegoś potrzebne.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 40  
    "Takie płytki", czyli jakie? Ebonit, bakelit czy metalowe?
  • Level 24  
    Dominik156 wrote:
    chce przerobić transformatory na małą spawarkę, zastanawiam się do czego
    służą takie płytki pomiędzy uzwojeniem wtórnym a pierwotnym, nie wiem czy mogę je wyrzucić

Podaj więcej szczegółów, albo jakieś zdjęcia.
    W obecnej formie zapytania pomocy może udzielić jedynie... Wróżbita Maciej. Tel: 0 800....
  • User removed account  
  • Moderator of the Technical section
    Dominik156 wrote:
    do czego służą takie płytki pomiędzy uzwojeniem wtórnym a pierwotnym, nie wiem czy mogę je wyrzucić.

Wyrzucać? Po jaką? Płytka izolacyjna pomiędzy uzwojeniami służy ich pewniejszemu rozdzieleniu w razie spalenia któregoś z uzwojeń! Wybacz, ale Twoje pytanie powoduje u mnie ciarki, pewnie w ogóle nie zdajesz sobie sprawy z zagrożeń. pewnie nie masz żadnej wiedzy by zajmować się urządzeniami na napięcie sieciowe. Pamiętaj więc, że prąd nie wybacza pomyłek. A ja jestem na to żywym dowodem. Jeszcze żywym, chociaż kilkadziesiąt lat temu już dawano mi mało szans. Ale byłem dzieckiem i nie miałem pojęcia co to jest prąd elektryczny. Na szczęście przeżyłem.
  • Level 24  
    wodzu_1 wrote:

Płytki w transformatorze, wyrzucić czy nie?
    Dominik156 10 Cze 2018 17:56 42 3
    Pokaż moje posty w temacie
    Odpowiedz Nowy temat
    4

Dominik156
    Poziom 3   Offline
    Od czasu do czasu zajmuje sie elektroniką
    Ostatnia wizyta: 10 Cze 2018
    Punkty: 18
    Miasto: Zamość
    Raportuj
    #1 10 Cze 2018 17:56

służą takie płytki pomiędzy uzwojeniem wtórnym a pierwotnym, nie wiem czy mogę je wyrzucić. Bo w internecie widziałem jak ludzie to wyrzucają przez to wydaje mi się to nie lo

Cytowany temat.

Do czego ma służyć ten post? [retrofood]
  • Level 3  
    Też tak myślałem że to izolacja, tak szczerze nie chciałem tego wyjmować chciałem się dowiedzieć do czego to służy, mam już małe doświadczenie z transforamatorami ponieważ dużo z nimi pracuje, przez co się uczę, oczywiście robię to zachowująć środki ostrożności
  • R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Dominik156 wrote:
    służą takie płytki pomiędzy uzwojeniem wtórnym a pierwotnym, nie wiem czy mogę je wyrzucić.

Przerobić kilka transformatorów w celu uzyskania małej spawarki. -ciekawe. :)
    1. Kilka transformatorów w celu zwiększenia przekroju i uzyskania tego właściwego dla "małej spawarki".
    2. Mój sąsiad jeździ toyotą hilux i twierdzi, że to małe auto (służbowe zresztą), bo zarabia na chlebek, jeżdżąc daleko, daleko autem marki Scania (wtajemniczeni wiedzą o co chodzi). Dla niego toyota jest małym autem- to oczywiste, dla mnie, miłośnika czterech kółek na masce, to co wcześniej jest duże. Do czego zmierzam?
    Forum elektroda powinno być techniczne, dla osób znających się na tym co chcą zrobić. Jeśli ktoś pyta o tak podstawowe sprawy, nie ma pojęcia jak działa transformator, co to jest przekładnia, jak sprawdzić choćby domowym sposobem zawartość krzemu w blachach, magnetowodzie? Prąd zwarciowy transformatora, klasa izolacji, przekładnia i co z tym wszystkim ma wspólnego okno transformatora?
    3 To przypomina mi furmankę, która ciągnięta jest przez 4 konie, ale ktoś uznał, że potrzebne są kolejne dwa. Niestety, mimo tak "wielkiej mocy" furmanka jest tak szybka jak jej najsłabsze ogniwo.
    Napiszę wprost, jeśli kolega nie rozumie- jeśli masz pojęcie o spawarkach, to opisz dokładnie co chcesz zrobić i jak to osiągnąć. Najważniejsza kwestia- sposób regulacji, ustawienia cewek, prąd biegu jałowego, przekroje rdzenia, okna i uzwojeń.

Dominik156 wrote:
    oczywiście robię to zachowująć środki ostrożności

Jakie są to są środki ochronności, w jakiej klasie ochronności jest urządzenie, czy istnieje uzupełnienie ochrony podstawowej?