Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASUS R700V - Zasilanie sieciowe co chwila włącza się i rozłąca

Gorthin 10 Cze 2018 18:15 126 7
  • #1 10 Cze 2018 18:15
    Gorthin
    Poziom 7  

Mam taki problem. Podłączam do laptopa zasilacz (jeszcze oryginalny, laptop kupiony kilka lat temu), a on co chwila ładuje po czym za chwilę już nie ładuje i tak cały czas, na ekranie rzecz jasna ukazuje się ikona ładowanie, po czym po chwili Battery Saving. Są dni że tego efektu nie ma, ale ostatnio jest z tym problem. Pytanie co się dzieje? Nowy zasilacz? Czy coś z laptopem?

0 7
  • #2 10 Cze 2018 18:37
    krakarak
    Poziom 39  

Bez podstawienia innego, 100% pewnego zasilacza oraz podmiany na próbę baterii się nie obejdzie.

0
  • #3 10 Cze 2018 18:44
    Gorthin
    Poziom 7  

A więc zasilacz będę musiał załatwić, nie ma innego wyjścia.

Zastanawia mnie co w sumie ma z tym wspólne bateria? W sumie gdybym ją wyjął to laptop powinien działać na zasilaczu tylko, czy się mylę?

0
  • #4 10 Cze 2018 18:46
    krakarak
    Poziom 39  

Tak, będzie działał, ale to mogłeś już dawno zrobić bez zakładania tematu. Bez baterii i z podłączonym szwankującym zasilaczem laptop może (lecz nie musi) się resetować.

0
  • #5 10 Cze 2018 20:29
    Myrasz
    Poziom 19  

Może być też problem z którąś wtyczką/gniazdem. Skoro sprzęt ma kilka lat - mogło się coś wyrobić/ukręcić wiązka w kablu. Przetestuj przez poruszanie wtyczką(kablem przy niej), zaczynając od tej co wchodzi do laptopa, kończąc na tej co wchodzi do zasilacza.

0
  • #6 10 Cze 2018 23:07
    Gorthin
    Poziom 7  

Wyjąłem baterię z laptopa, i już od kilku godzin laptop chodzi tylko na zasilaczu, więc domniemam, że to nie zasilacz czy laptop a bateria powodowała błędne ładowanie?

0
  • #7 10 Cze 2018 23:09
    krakarak
    Poziom 39  

Na to wychodzi. Aby mieć 100% pewności należałoby wstawić sprawdzony akumulator.

0
  • #8 11 Cze 2018 07:05
    Gorthin
    Poziom 7  

No tak, dla 100% pewności powinienem kupić nową baterię. Chwilę mi z tym zejdzie. A gdyby jednak się okazało, że na nowej baterii dalej jest ten problem, to jakie opcje mogą wchodzić w grę?

0