Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] C1295 z DELL D610 - Pro¶ba o reset wsadu.

10 Jun 2018 22:51 642 8
 • Helpful post
  Level 28  
  Kolego, odmian ogniw SF US18650GR jest kilka, odczytaj cały kod. S± ogniwa np G4, G5, G7 - symbole te wskazuj± na pojemno¶ci. Jak podasz dokładnie jakie s± ogniwa to zresetuję Ci wsad.
 • Level 8  
  Dziękuję za pomoc :) Dalsza czę¶ć kodu ogniwa to: T G7113NH05W.
 • Helpful post
  Level 28  
  Czyli jedno ogniwo ma 2400 mAh, dwa równolegle 4800 mAh. Blisko oryginalnego 4700 mAh, tyle też ustawiłem i wyzerowałem cykle.
  Spróbuj poniższego wsadu :
 • Level 8  
  Dziękuję za wsad :) Spalony bezpiecznik termiczny zmostkowałem, ale bateria nie ładuje się. Po wł±czeniu zasilacza sieciowego kontrolka ładowania pali się przez chwilę normalnie, po czym miga kilka razy na czerwono i raz na zielono. Po przyci¶nięciu przycisku testowego na baterii pal± się diody 1 3 5. Na baterii komputer nie uruchamia się.

  Zgrałem wsad, ale nie ma w nim żadnych zmian, jest taki sam jak ten po resecie.

  Baterii używałem kilka lat z tym miganiem kontrolki ładowania na czerwono i raz na zielono, bo spełniała swoj± funkcję, tj. ładowała się i zasilała komputer do czasu jak zaczęła się grzać podczas ładowania, więc j± rozebrałem i wymieniłem ogniwa. Od tego czasu już nie ładuje się i nie zasila, choć spalony bezpiecznik termiczny zmostkowałem. Zał±czam info z batterymon.

  C1295 z DELL D610 - Pro¶ba o reset wsadu.
 • Helpful post
  Level 28  
  Gdzie¶ w pliku (nie pamiętam w których adresach) jest jeszcze blokada, bq8011 jest już do¶ć stary, a ja nie pamiętam gdzie ta blokada jest. Ja mam program który resetuje ten kontroler w inny sposób, nie z pamięci, ale przez zł±cze baterii. Muszę poszukać w swoich materiałach gdzie ta blokada była, a jak nie to nagram wsad na pamięć 24c01 i zresetuję jeszcze innym programem - powinno być dobrze.

  Dodano po 3 [godziny] 8 [minuty]:

  Ok, mam wsad zresetowany przez program sbworkshop, teraz bateria powinna działać. Blokada (mam nadzieję została zniesiona), porównuj±c z moim poprzednim ręcznym resetem widać gdzie ona jest. Wgraj poniższy wsad i daj znać.
 • Level 8  
  OK. Dzięki, wgram ten wkład i dam znać.
 • Level 8  
  Trochę to trwało, bo musiałem rozładować ogniwa, ale wszystko jest OK po odblokowaniu kontrolera.
  Bateria ruszyła, kontrolka ładowania już nie miga, bateria ładuje się i zasila laptopa :)

  Szkoda mi było zrezygnować z naprawy tej baterii, bo budowa otworzyła się bez uszkodzeń, a wymienione ogniwa s± w dobrym stanie.
  Jest to oryginalna bateria z mojego laptopa z 2005r., którego jeszcze czasami używam, bo ma centronics i rs232 :)

  Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc!
 • Level 8  
  Bateria działa, problem został rozwi±zany, więc zamykam temat.