Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Acer 7738G - klawiatura - nie działa z, b oraz spacja

11 Cze 2018 10:32 240 7
  • Poziom 9  
    cześć,
    na mojego Acera 7738G wylało się nieco płynu.

Następnego dnia, komputer w ogóle się nie uruchamiał - dopiero po odłączeniu klawiatury system wystartował.

Kupiłem nową klawiaturę. Po jej zamontowaniu komupter uruchamia się. Drugiego dnia użytkowania zauważyłem, że przyciski z, b oraz spacja nie zawsze działają. Są sytuację, że muszę je wdusić kilkukrotnie, a czasem działają od razu bez problemu.

Winić usterkę nowej klawiatury i odsyłać do sprzedawcy, czy to raczej wina po stronie komputera?
    Co może być przyczyną? Jak się uporać z problemem?
  • Poziom 33  
    Miałem parę przypadków ,że nowa klawiatura nie działała jak trzeba , wysłałem i odesłali inną sprawną.
  • Poziom 31  
    Niestety masz 50/50
    Nie dowiesz się, dopóki nie podłączysz innej klawiatury.

• Spec od komputerów
    Obejrzyj dokładnie płytę - czy nie ma śladów zalania - jeśli tak to trzeba usunąć zanim korozja zrobi swoje.
    Klawiaturę można podstawić inną lub sprawdzić testerem. Przyjrzyj się też czy nic nie wpadło pod klawisz.
  • Poziom 9  
    Sprawa jest jeszcze bardziej skomplikowana. Po włączeniu komputera klawiatura działa. Z czasem gdy komputer się nagrzewa to przestaje działać...

• Spec od komputerów
    Jeśli na płytę dostała się ciecz - a na to wygląda - to sprawa dopiero się skomplikuje - jeśli nic z tym nie zrobisz. Korozja może cały czas działać.
  • Poziom 9  
    wymiana klawiatury na inną nową rozwiązała problem. Kupiona wcześniej była uszkodzona