Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie mikrofonu (buczenie, szumy)

11 Cze 2018 11:13 723 8
 • Poziom 11  
  Podczas pierwszej próby nagrywania wokalu w moim małym studiu, napotkałem na problem buczenia (pisku) mikrofonu w monitorach. Gdy ściszę głos w monitorach lub ustawię w Interfejsie audio niższe DB, to nie słyszę buczenia, ale pojawia się problem że w monitorach mam tak cichy głos że bardziej słyszę siebie jak śpiewam aniżeli swój głos w monitorach.
  Sprzęt raczej nie mam zepsuty, bo wszystko mam nowe, prócz używanych monitorów. Posiadam iMaca 27 Retina 5K 2017 i korzystam z programu Ableton Live 10 Suite

  Mikrofon. Neumann TLM 103
  https://hurtowniamuzyczna.pl/offer/141/3597/neumann-tlm-103.html?Ceneo

  Karta Dźwiękowa. TC Helicon VoiceLive Rack
  http://musicexpert.pl/procesory/8537-tc-helicon-voicelive-rack-procesor-wokalowy.html

  Monitory Adam A77X
  https://musiccenter.pl/sklep/studio-nagran/monitory-studyjne/adam-audio-a77x/

  Słuchawki. Beyerdynamic DT-770 Pro 32 Ohm
  https://musiccenter.pl/sklep/studio-nagran/sluchawki/beyerdynamic-dt-770-pro-32-ohm/
  Moja wiedza jest bardzo mała. Zastanawiam się nawet czy nie popełniam błędu że chcę słyszeć swój głos w monitorach nagrywając na żywo? Może powinienem używać słuchawek, lub jedynie odsłuchiwać swój głos w monitorach, dopiero po zakończonym nagraniu?
  A może są jakieś programy, urządzenia które powinienem dokupić lub zmienić ustawienia? Lub mam za blisko siebie mikrofon i monitory? Mam też obok grzejnik i pokój mam tak mały że wszystko jest blisko siebie. Podłączone mam wszystko do tego samego kontaktu, ale komputer mam podłączony do drugiego gniazdka zaraz obok gniazdka pierwszego. Nie wiem jaki popełniam błąd, dlatego bardzo proszę o pomoc.
 • Pomocny post
  Poziom 39  
  Z opisanego zachowania się sprzętu wynika, że występuje sprzężenie akustyczne. Jest to zjawisko normalne przy zbyt dużym wzmocnieniu toru akustycznego. W Twoim przypadku najprostszym rozwiązaniem (tak, jak sam napisałeś) będą słuchawki, a po nagraniu kontrolny odsłuch na głośnikach.
 • Pomocny post
  Poziom 2  
  Radzę zrobić tak-
  mirini napisał:
  Może powinienem używać słuchawek, lub jedynie odsłuchiwać swój głos w monitorach, dopiero po zakończonym nagraniu?

  Buczenie (piski ) mogą być powodowane silnym sprzężeniem wejścia (mikrofon)z wyjściem (głośniki).
  Nieco wolniej pisałem.
 • Poziom 11  
  Dziękuję za cenne informacje. Podłączyłem więc słuchawki a problemów jeszcze więcej przybyło. Nie wiem dlaczego mam tak cicho głos w słuchawkach? Na dodatek gdy podłączam słuchawki do iMaca to muszę wchodzić w ustawienia i wszystko przestawiać abym miał głos i jeszcze w Abletonie również muszę przestawiać, tracąc mnóstwo czasu. Mam wrażenie ze wiele rzeczy robię źle. Doradzono mi abym kupił słuchawki 32 Ohm, bo takie są dobre do mojego iMaca. Teraz zastanawiam się czy to był dobry pomysł, bo w karcie dźwiękowej też mam wejście na słuchawki. Nawet nie wiem czy mogę dokonywać prób podłączenia ich do interfejsu, bo nie wiem czy nie zepsuję czegoś z racji że słuchawki mam 32 Ohm.
  Beyerdynamic DT-770 Pro 32 Ohm
  https://musiccenter.pl/sklep/studio-nagran/sluchawki/beyerdynamic-dt-770-pro-32-ohm/
 • Pomocny post
  Poziom 2  
  Z danych katalogowych mikrofonu wynika:
  Napięcie: 48 V
  Natężenie prądu: 3,2 mA
  Więc urządzenie do którego jest on podpięty powinno go dostarczać.
  Sprawdz w instrukcji.
  Podpięcie słuchawek 32om. do wyjścia wymagającego
  mniejszej oporności (np 8om.)nic nie uszkodzi.Odwrotnie - może.
 • Pomocny post
  Poziom 43  
  Bez obaw podłącz słuchawki do Helicona.

  Pozdrawiam.
 • Poziom 11  
  Dziękuję, powoli rozwiązuję problemy. Teraz zastanawiam się jak wyłączać mikrofon, Neumann TLM 103, bo jest on podłączony do interfejsu, TC Helicon VoiceLive Rack, i nie widzę żadnego przycisku abym w łatwy sposób mógł odłączyć mikrofon. Gdy włączam muzykę, to nie da się słuchać jej w monitorach, bo jeszcze podwaja się dźwięk z winy włączonego mikrofonu. Na chwilę obecną wchodzę w ustawienia karty dźwiękowej, i odznaczam w niej opcję PHANTOM. Ale czy istnieje jakiś szybszy sposób odłączania mikrofonu? Zwłaszcza że w tym przypadku teoretycznie mikrofon nadal jest połączony, ale bez opcji PHANTOM, więc nawet w takiej sytuacji nie wiem czy dobrze to na niego wpływa? Opcja każdorazowego fizycznego odłączania kabla z mikrofonu, mam nadzieję że odpada.
  Wielkie dzięki za pomoc.
 • Poziom 42  
 • Poziom 6  
  Może to zabrzmi głupio, ale czy masz uziemienie w gniazdku? Miałem podobną sytuację z interfejsem.