Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowarka od laptopa a zasilacz laboratoryjny

Domin21 11 Cze 2018 11:19 96 7
  • #1 11 Cze 2018 11:19
    Domin21
    Poziom 15  

Witam.
    Mam zasilacz laboratoryjny i zastanawiam się czy w przypadku potrzeby mogę do dowolnego laptopa podpiąć takowy zasilacz ?
    Oczywiście napięcie i ampery bym takie same ustawił.
    Z góry dzięki za odpowiedź.

0 7
  • #3 11 Cze 2018 12:33
    Domin21
    Poziom 15  

A co z ładowarkami które mają więcej pinów niż "+" i "-" ?"
    Lenovo z tymi prostokątnymi chyba miało jeszcze trzeci pin

0
  • #5 11 Cze 2018 13:18
    Domin21
    Poziom 15  

A przepraszam zdawało mi się ze niektóre lenovo miało "+" "-" i "Signal" czy jakoś tak

0
  • #6 11 Cze 2018 18:13
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Niektóre zasilacze (Dell, HP, Lenovo) mają trzeci pin identyfikacyjny. Do uruchomienia laptopa nie powinien być potrzebny (Dell nie będzie ładował baterii na przykład, Lenovo pisało o niezgodnym zasilaczu (ale działało), HP nie wiem, jak reaguje.

A jeśli chodzi o prostokątny wtyk Lenovo to ma on również pin identyfikacyjny:
    Ładowarka od laptopa a zasilacz laboratoryjny

0
  • #7 12 Cze 2018 20:55
    Domin21
    Poziom 15  

Fajne to z tymi pinami dodatkowymi :).

Znajomy serwisant mnie postraszył że są różne typy zasilaczy np. impulsowe (jeżeli dobrze pamiętam) i nie powinienem podłączać do nich zasilacza laboratoryjnego. Bo mogę uszkodzić sprzęt.

Dla tego wolę się dopytać zamiast coś spalić by nie uczyć się na własnych błędach, a na doświadczeniu innych.

0
  • #8 13 Cze 2018 00:36
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Znajomy serwisant powinien wiedzieć, że rodzaj stabilizacji nie ma znaczenia, o ile ta stabilizacja działa poprawnie. Czy podłączy zasilacz ze stabilizatorem impulsowym, czy liniowym, nie ma to dla komputera żadnego znaczenia, o ile jest w stanie dostarczyć wymaganą ilość prądu bez wahań napięcia.

0