Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] zainfekowany system. Proszę o wsparcie

mrrobson111 11 Cze 2018 13:29 228 11
  • #1 11 Cze 2018 13:29
    mrrobson111
    Poziom 8  

Dzień Dobry
    Mój system został zainfekowany. Nie wpuszcza Mnie w ustawienia, rozszerzenia i ponoć tam jest. Wykonałem logi z FRST-a i dołączam poniżej prosząc o wsparcie. Malwerbyte nic nie wykazał a ADWCleaner też wykazuje czysty system. Zainfekowany jest facebook i w nim redagują się same wiadomości
    pozdrawiam
    Robert

0 11
  • #2 11 Cze 2018 14:14
    mandrake13
    Poziom 27  

Zaloguj się na innym komputerze do facebooka, zmień hasło. Następnie ustawieniach bezpieczeństwa konta odbierz uprawnienia wszystkim aplikacjom.

Dasz radę odpalić system w trybie awaryjnym? To jest Win10, więc trzymasz klawisz [Shift] i klikasz na "Uruchom ponownie" w pseudomenu start

0
  • #5 11 Cze 2018 18:05
    mrrobson111
    Poziom 8  

a przez logi się go nie da usunąć bo hasło po zmianie jest mi nieznane i nie mam jak go zmienić a system awaryjny się nie włącza przez uruchom ponownie, dostaję się do różnych opcji min przywracania systemu, który się nie przywraca z powodu błędu systemu

0
  • Pomocny post
    #6 11 Cze 2018 21:09
    Kolobos
    Spec od komputerów

> Nie wpuszcza Mnie w ustawienia, rozszerzenia i ponoć tam jest

W jakie ustawienia? Ustawienia rozszerzen w Chrome?

Usun katalog profilu przegladarki z C:\Users\jaros\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default, wczesniej usun dane synchronizacji z konta google o ile synchronizujesz ustawienia.

0
  • #7 11 Cze 2018 21:40
    mrrobson111
    Poziom 8  

tak
    dokładnie w ustawienia chromu i w rozszerzeniach jest

Dodano po 27 [minuty]:

ani w przeglądarce ani w wyszukiwarce katalogów takiego katalogu nie znajduje. W zaawansowanych ustawieniach synchronizacji wyłączyłem synchronizuj wszystko. O to chodzi?

0
  • #8 11 Cze 2018 22:27
    Kolobos
    Spec od komputerów

Skoro masz problem z przestawieniem w opcjach folderow pokazywania plikow ukrytych oraz wylaczenia ukrywania chronionych to moze nacisnij Win+R, wklej sciezke: "C:\Users\jaros\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default" i nacisnij enter...

Usuwanie danych synchronizacji -> https://support.google.com/chromebook/answer/2914794?hl=pl

0
  • #9 11 Cze 2018 22:54
    mrrobson111
    Poziom 8  

według tych zaleceńzainfekowany system. Proszę o wsparcie
    wyświetla się taki obraz i nie wiem co usunąć a w usuwaniu danych synchronizacji nie umiem znaleść opcji osoby znajduję dodaj edytuj lub usuń osoby i tam w synchronizowaniu ustawień przełanczam na wyłączone

Dodano po 49 [sekundy]:

przełączam sorry

0
  • Pomocny post
    #10 11 Cze 2018 23:00
    Kolobos
    Spec od komputerów

Masz usunac caly katalog Default.

0
  • #11 12 Cze 2018 02:25
    mrrobson111
    Poziom 8  

Usunąłem i poprawiło się w rozszerzenia mnie wpuszcza tylko nie wiem czy ten wirus już został usunięty czy mam go dopiero usunąć?

Dodano po 3 [godziny] 13 [minuty]:

kolega na drugim kanale wyjaśnił, żeby usunąć wszystkie rozszerzenia. Rozwiązano dziękuję

0
  • #12 12 Cze 2018 02:26
    mrrobson111
    Poziom 8  

Usunąłem i poprawiło się w rozszerzenia mnie wpuszcza tylko nie wiem czy ten wirus już został usunięty czy mam go dopiero usunąć?

Dodano po 3 [godziny] 13 [minuty]:

kolega na drugim kanale wyjaśnił, żeby usunąć wszystkie rozszerzenia. Rozwiązano dziękuję

Dodano po 51 [sekundy]:

wirus ustąpił

0