Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Filament
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konfiguracja na nowy PC do pracy procesor I5&I7 lub inny porownywalny

Maciek206 14 Cze 2018 10:19 933 84
  • #61 14 Cze 2018 10:19
    lukaszd82
    Poziom 22  

Starałem się jak i wcześniej kolega dt1 pomóc, ale przy takim podejściu proszę sobie radzić samemu.
    A zawodowo zajmuję się utrzymaniem ruchu i rozbudową infrastruktury krytycznej w jednej z większych elektrowni w PL i mam pod soba przynajmniej 400 różnych PC (w tym stacje operatorskie, serwery oraz całe serwerownie, jak i małe PC panelowe i komputery embedded).
    Konfiguracje głównie na Intel, ale teraz wchodzą i AMD (w tym Ryzen i Threadripper), systemy od linux/Unix/Win XP/Win 7/Win 10/Win Server 2003-2008-2012 jak i żadko spotykane dedykowane stacje Sun-owskie...
    Kolega sam nie potrafi określić swoich potrzeb i czepia się wszystkiego.
    Skoro Ryzen 2600 to za mało to miałem zaproponować procesor o wydajności większej o 2-5%, w zależności od zastosowania....

• Filament
  • #62 14 Cze 2018 10:38
    Maciek206
    Poziom 6  

kolego Lukasz,
    no nie :) nastepny sie obraza i rzuca zabawkami i odchodzi z piaskownicy.
    Strasznie wrazliwi tam jestescie w PL.
    Jakim podejsciu ?, czy skrytykowalem Ciebie ?
    Doceniam twoje checi, ale pytam co robisz pod katem by negowac twoja wiedze/umiejetnosci tylko by wiedziec z kim rozmawiam.
    Jest roznica jak jest rozmowa z kims takim jak ty, i jakims pacanem co ma 12-14 lat i zlozyl jednego PC w zyciu, i jest najmadrzejszy w klasie/ na podworku, ale umiejetnosci nie ma za wiele.
    Ja nie potrafie okreslic co potrzebuje, dlatego pytam was jak to ocenic, bo mam PC od 2 tygodni ( to moj w zasadzie 1-szy PC w zyciu nie liczac jakiejs starej maszyny 25 lat temu , zawsze mialem laptopy ) , dopiero wczoraj ( fotki ) zauwazylem ze on robi na 100 %, moze to mialo cos w update bo wczoraj cos sie wgralo i pytal mnie o zresetowanie PC.
    Nie czepiam sie, tylko jest roznica jak jedna z wiekszych elektrowni w PL wyda kase ( zreszta ma z budzetu jak zostala zbudowana i od was klientow odbiorcow pradu ), moga wydac nawet 2 miliony $$$ na nowe kompy i tego nie poczuja, a co innego Maciek wyskoczy z 5 kola tu i teraz na nowy PC ktory nie spelni jego oczekiwan, nie wykona pracy, i moze w tej chwili nie jest absolutnie potrzebne.
    Mam malo czasu na decyzje, zegar bije, do 29.06 mam wyslac stary PC albo nie.
    Jezeli poczules sie urazony, to rozumiem.
    Ja mam specyficzne poczucie humoru i styl pisania, czasem odbieraja mnie ze jestem grubianski. A ja po prostu nie mam czasu ani checi na grzecznosciowe formulki.
    Jezeli uwazasz ze ten Ryzen 2600 X to nie jest opcja, bo tylko co ? 2-5 % dodatkowo, to powiedz to.
    Ja sie kurcze nie nam na kompach.
    Znam sie na wielu innych rzeczach o ktorych ty nie masz pojecia, mieszkalem w 7 krajach i pol zycia na emigracji majac wiele zawodow i rozne wyksztalcenie.

Dodano po 2 [minuty]:

jest : "Doceniam twoje checi, ale pytam co robisz pod katem by negowac twoja wiedze/umiejetnosci tylko by wiedziec z kim rozmawiam. "
    powinno byc : " Doceniam twoje checi, ale pytam co robisz NIE pod katem by negowac twoja wiedze/umiejetnosci tylko by wiedziec z kim rozmawiam. "

• #63 14 Cze 2018 10:55
    rzymo
    Poziom 29  

Jako że to nie są gry (w których Intel jest mocniejszy) to wybrałbym dwunastowątkowego Ryzena 2600x. Będzie równie dobrze, a taniej.
    Dlaczego x? Procesor ma dobrze zrealizowane tryby turbo - na tyle dobrze, że podkręcając samemu nie tak łatwo osiągnąć lepsze rezultaty wydajnościowe. Do tego całkiem dobre chłodzenie w standardzie - w zasadzie nie ma potrzeby wymiany (wersja bez X ma okrojone chłodzenie, zdecydowanie gorsze).
    Dlaczego nie 2700? Jestem pewny, że z aż tylu wątków nie skorzystasz, tzn. taką samą wydajność dostaniesz na 2600 i 2700. A skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać...

Do tego:
    * 2x 8GB pamięci - na obecnych BIOSach większość popularnych pamięci DDR4-3200 działa od razu, bez żadnych kombinacji; zawsze możesz dopłacić do Samsung B-Die (np. Ripjaws 3200 CL14), ale czy jest sens? według mnie nie,
    * szybki dysk NVMe, np. Plextor M8/M9, czy Samsung Pro/Evo 960,
    * zasilacz cokolwiek współczesnego, moc w zasadzie nieważna, bo przy 2600x+1050Ti to nawet jednostka 300W się nie zmęczy (aczkolwiek ciężko takie dostać, więc np. Be Quiet Pure Power 10 400W - bo niesłyszalny),
    * i to tyle ;)

K. graficzna - do 4 monitorów wystarczy 1050Ti, np. Gigabyte 1050Ti Windforce (ma 3x Display Port, 1x HDMI, 1x DVI).

• #64 14 Cze 2018 12:01
    lukaszd82
    Poziom 22  

Prosimy o sprawdzenie czy obecny procesor:
    7th generation Intel Core i5-7500 Cores: 4 Threads: 4 3.40 GHz (Turbo Mode 3.80 GHz)
    nadal ma obciążenia na poziomie 90-100% czy to była tylko sporadyczna sytuacja.
    W końcu planujesz dodatkowy monitor o wysokiej rozdzielczości i jeszcze więcej otwartych przeglądarek. Na chwilę obecną 2600 czy 2600X jest ok ale jeśli to obciążenie na obecnym CPU się utrzymuje i będzie wzrastać (o czym świadczy wciąż wzrastające zapotrzebowanie na zasoby przeglądarek) to i 2700 czy 2700x bym nie pogardził. Jestem skłonny wtedy stwierdzić, że byłbyś w stanie zająć takie CPU (choć masz dziwnie wysokie obciążenie). Sprawdź w razie czego w Manadżerze urządzeń jakie procesy najmocniej obciążają CPU. Możesz wrzucić takie zrzuty ekranowe.

Choć już widzę, to Google Chrome prawie 7GB RAM i 95% procesora. Wygląda na to że otwierane przez Ciebie strony potrafią niekiedy generować niezłe obciążenie CPU.

Poobserwuj to jeszcze, szczególnie pod koniec dnia pracy jak wygląda obciążenie i zdaj relację.

Może inni mają jeszcze jakieś pomysły i się wypowiedzą w temacie.
    Na razie wygląda na to, że pomimo iż nie grasz to twoja praca wymaga naprawdę solidnego procesora i sporo pamięci.

• Filament
  • #65 14 Cze 2018 12:46
    Maciek206
    Poziom 6  

Bede monitorowal Cpu ( i pamiec Ram choc Ramu mam chyba na wyrost ) i dam znac, zauwazylem ( od wczoraj dopiero ) ze moje otwierane wykresy zabieraja wiecej powera Cpu jak otwieram przegladarka Microsoft Edge, mniej na Chrome ( tylko tych 2-ch przegladarek uzywam ), choc po jakiejs chwili obciazenie Cpu spada na Edge do poziomu ok, jak na Chrom. Ale jak mowilem ja czesto odswiezam, nawet co sekunde / czasami .
    Wczoraj byla nietypowa sytuacja, bylem w szpitalu, tam otworzylem gielde z laptopa. Wrocilem dopiero i otworzylem gielde na PC dopiero 18pm ( a nie 14.30pm ), i otworzylem sporo przegladarek ok. 12 bo musialem wejsc w sytuacje, co sie dzieje na gieldzie, i stad te foty obciazenie Cpu na 100 % lub troche nizej, ta bylo z godzine albo dluzej, i dopiero wieczorem zszedlem do 6 przegladarek i wtedy Cpu robil na 60 %.
    4 monitora na razie nie planuje, ani zmiany na 4k. Na razie jest dobrze z tymi 3-ma co mam ( choc 4-ty tez bym uzyl), ale nie wejdzie na biurko :), musialbym dostawic 2-gie biurko, a to dopiero jak cos wywale z pokoju cos co nie bardzo chce wywalac. Tak wiec na razie 3 monitory jakie sa.
    Ja by wolal miec power na wyrost, nie tak na styk, bo w zasadzie to moge otworzyc na maxa 14 albo i wiecej ( 16 ? 18 ? nawet 20 w ekstrmealnej sytuacji ) przegladarek. mam coraz wiecej firm i moze dojda, jeszcze nie wiem .

Jest jeszcze opcja, ze na weekend sprubuje kompa podkrecic na ekstremalne ustawienia Cpu i Ram-u, i zobacze jak chodzi, jak bedzie niestabilny to wroce do deflaut.

Ja juz wam sugerowalem, ze chce ferrari a nie Golfa nawet jakby byl Gti, bo moge chciec uzyc tego pedal gazu na full w jakiejs sytuacji.
    Bes sensu wydawac 3 kola teraz na sprzet ktory pociagnie tyle co moj komp podrasowany ? , moze lepiej poczekac, zobaczyc jakie mam zuzycie powera i dopiero zaczac liczyc kase na kompa.
    Tak jak mowilem, wpierw procesor , a potem cala reszta dobrana do tego. Ale ja jestem tylko Diy gozdek, nie znam sie :)

• #66 14 Cze 2018 13:45
    rzymo
    Poziom 29  

Maciek206 napisał:
    i otworzylem sporo przegladarek ok. 12 bo musialem wejsc w sytuacje, co sie dzieje na gieldzie, i stad te foty obciazenie Cpu na 100 % lub troche nizej, ta bylo z godzine albo dluzej, i dopiero wieczorem zszedlem do 6 przegladarek i wtedy Cpu robil na 60 % (...)

Stąd też moje stwierdzenie, że Ryzen 2600x w zupełności wystarczy, gdyż zamiast czterech wątków (i5-7500) będziesz miał ich 3x tyle, czyli dwanaście, dodatkowo wyżej taktowanych...

Cytat:

Jest jeszcze opcja, ze na weekend sprubuje kompa podkrecic na ekstremalne ustawienia Cpu i Ram-u

Procesora nie podkręcisz, jak bardzo byś się nie starał - nie da się i już ;)

• #67 14 Cze 2018 13:54
    Maciek206
    Poziom 6  

" Ryzen 2600x w zupełności wystarczy, gdyż zamiast czterech wątków (i5-7500) będziesz miał ich 3x tyle, czyli dwanaście, dodatkowo wyżej taktowanych... "
    Nie wiem czy te 12 watkow wystarczy bym przy 20 przegladarkach mial jeszcze gaz pod noga. Po wczorajszym monitorowaniu CPU jak byl na 100 %, to wyszlo ze przy 12 przegladarkach on robi na maxa.

"Procesora nie podkręcisz, jak bardzo byś się nie starał - nie da się i już" Tak myslisz ? A co to jest spojrz fotki

• #68 14 Cze 2018 14:01
    lukaszd82
    Poziom 22  

Z tym podkręcaniem to nie tak do końca:
    "Intel Core i5-7500 to procesor z zablokowanym mnożnikiem, wykluczającym podkręcanie poprzez zmianę tego parametru. Istnieje wprawdzie opcja zmiany BCLK na niektórych płytach głównych"
    Oczywiście jest to raczej operacja nieopłacalna i może powodować niestabilność nie tylko CPU ale i innych komponentów (w tym RAM).
    Trzeba zwracać uwagę na to...

• #69 14 Cze 2018 14:05
    rzymo
    Poziom 29  

Maciek206 napisał:
    Tak myslisz ? A co to jest spojrz fotki

BCLK całe 2.5% w górę (100 -> 102.5), czyli dostałeś oszałamiające ~90MHz więcej, normalnie szaleństwo podkręcania :)

Intele bez literki k są zablokowane i nic sensownego nie uzyskasz.

• #70 14 Cze 2018 23:44
    Maciek206
    Poziom 6  

nie chce z wami polemizowac, powiem tylko ze te ustawienie na ktorym jest teraz ( Cpu i Ram ) tzw. Optimized ustawily sie jak wszedlem 1-szy raz na Alsuite jakies 10 dni temu, i Pc powiedzial ze ustawia parametry optymalne biorac pod uwage jak go uzytkowalem, a na poczatku miale cos 6-8 przegladarek tylko.
    Czyli wg mnie on sie sam tak ustawil ze przy 8 otwartych przegladarkach chodzi sobie na pol gwizdka jakies ok. 60 %.
    Jak bylo ostawione Cpu na Optimized i Ram na Extreme to smigal szybciej .
    Nie bede teraz kombinowal bo gielda za godzine i za duze ryzyko ze mi zgasnie.
    Ale na weekend moge go ustawic na Extreme i zobaczyc przez 2 dni jak sobie radzi.
    To czego sie boje w tych radach tutaj, ze wywale czas, energie i kase 3-4 kola na nowego kompa, i Ok. bedzie lepszy mial wiecej watkow rdzeni i wogole bedzie bardziej cool i nowoczesny ze mucha nie siada. I da rade sobie z 12 przeglarkami jak ten moj na pol gwizdka.
    Ale co jak mu wrzuce 20 przegladarek , plus zamienie najslabszy moj ( z 3 jakie mam ) monitor 1900x1200 na 4 K monitor ? bo taka opcja jest b. mozliwa. ?
    hmmmm ? i wyjdzie ze Maciek wywalil kase na ryzena 2600 czy 2700, a moze jest lepszy ryzen i trza bylo poczekac troche sprawdzic co trzeba i wywalic 5 a nawet 6 kola na sprzet by ogarnal na tiptop

Dodano po 1 [minuty]:

hmmm jak tak sie stanie to wtedy trafi mnie szlag i bede wam tu bluzgal :)
    to lepiej pokombinowac teraz, poobserwowac, porobic pomiary, pomyslec, podyskutowac, napic sie kawy, i zastanowic co robic ?

Dodano po 56 [sekundy]:

koniec dyskusji na dzis, za godzine gielda a jeszcze mam robote, do po 10pm albo jutro.

Dodano po 5 [godziny] 57 [minuty]:

Robie pomiary zuzycia procesora , wrzuce fotki o 10-ej.
    Teraz pod procesor dobieramy plyte glowna, tak ? to powiedzcie mi czy da sie wybrac ta sama plyte pod Ryzena 2600 i 2700 , lub ta sama plyte pod Intela 5ke i 7ke by np. wziac procesor slabszy z tych dwoch , a jak bedzie za cienki to wlozy sie mocniejszy.

Dodano po 2 [minuty]:

lub najlepiej czy da sie dobrac plyte pod obywda Ryzeny i pod obydwa Intele, czyli 1-na plyta i wybor : Ryzen 2600 lub 2700, Lub Intel 5-ka lub 7ka ?

Dodano po 2 [godziny] 1 [minuty]:

Zauwazylem, ze jak wykresy chodza na Microsoft Edge to zajmuje wiecej energi od Cpu, lepiej ( dla procesora ) jak chodza na Chromie, ale problem jest jak czasem jest bardzo crazy to Chrom nie pokazuje calego wykresu tylko liczby, a to za malo. Tak wiec jak mam otwarte np. 8 przegladarek ( w tym sa 4 wykresy a to taka srednia ) to Cpu chodzi na ok. do 100 %.
    A wykresow bedzie wiecej bo jak jest crazy, to potrzeba 6 nawet 8, czyli 4 tabelki ( stale zapotrzebowanie ) + 6-8 wykresow = 10-12 okienek, i moj komp wali wtedy na maxa, co nie znaczy czy ze nie daje rady.

Jak jest spokojnie i sa 4 ( tabele ) +2 wykresy = 6 okienek to chodzi sobie jak na wakacjach 35-60 %. Tak jest ok. 50 - 80 % czasu ogolnego.
    Tak wiec reasumujac, naprawde crazy to jest na otwarciu i trwa jakies 30 min - 1 h, czyli na maxa chodzi raczej krotko bo cala sesja trwa 6.5h. Dlatego wydawalo mi sie ze Intel ma przewage, a nie AMD. Ale po 1-sze jestem laikiem i nie znam sie. Po 2-gie jak potrzebuje tego powera np. na otwarciu sesji i czasem jest naprawde crazy, i czesto rozdanie kart jest wlasnie na otwarciu, to wole cos z turbodoladowaniem, czyli z twojego opisu to Ryzen bylby dobrym wyborem. Ale ! :) nie wiem jak sa obciazone watki w momencie jak jest crazy czyi np. 12 przegladarek na maxa odswiezam co chwile , a jak sa jak odswierzam je np. co jakis czas.
    Zauwazylem, ze obciazenie wzrasta jak odswiezam wykresy, na chromie jest ok. 9 reklam na kazdym oknie, nie da sie ich wyeliminowac bo jak wsadze adblocka to ten serwer skad biore mowi mi wypchaj sie.
    Czyli :), wiem ze wolalbym cos na wyrost, czyli wiekszy procesor niech sobie chodzi najwyzej na pol czy cwierc gwizka przez 80% czasu, ale jak jest crazy to uzywam go na maxa, i by odswiezyl mi 10- 12 przeglarek w tym 8 wykresow co sekunde, to duze obciazenie i sie nie spocil ani troche

A wiec
    Ryzen 270 0 8/16 ?
    czy
    Intel I-7 6/12 ?

ponizej dzisiejsze obciazenie Cpu

Dodano po 1 [godziny] 21 [minuty]:

tak, macie racje chlopaki z tym podkrecaniem.
    Ustawilem na extreme, ale jakies duzej roznicy nie widze., to wrocilem do Optimized.
    Jak to mowia z gow...na rakiety sie nie zrobi :)

• #71 15 Cze 2018 22:29
    Maciek206
    Poziom 6  

Czesc chlopaki,

mam nowa klawiature ( wieksza ) to moze lepiej bede pisal :)
    Do konca czerwca 2 tygodnie, i zegar bije, na decyzje mniej czasu.
    Jest pare opcji :

number 1 : nic nie robic, uzywac kompa co mam i5 7500 4 rdzenie 4 watki, jak jest spokoj w pracy czyli 6 otwartych okienek w tym 4 tabele + 2 wykresy odswiezane rzadko to sobie lekko pracuje na pol gwizka tak od 30 do 70% - to w porywach , jak jest crazy to robi na maxa od 75 % do 100 % czy dyszy czy nie dyszy to nie wiem, ale slysze ze jest zajety na full, otwarte 4 tabelki + 6-8 wykresow odswiezanych nawet co sekunde albo pare sec. albo minute albo pare min.

number 2 : zdecydowac sie na nowego Pc tu i teraz, procesor i5 i mocniejszy niz mowicie 8400, bo widze ze jest tez 8600K ( da sie overclock ) , tutaj moze warto wlozyc mocniejsza plyte pod i7 jakbym chcial upgrade.
    koszt : ? ?

number 3 : jak number 2 ty lko nie Intel tylko Amd, procesor mocniejszy niz mowicie 2600, bo widze ze jest 2600X ( da sie overclock ) , tutaj jak powyzej "" "" """"" pod 2700 jakbym chcial upgrade
    koszt: ?

number 4 : jak number 1 , tylko myslec o najmocniejszej wersji czyli albo I-8700K albo Ryzen 2700X, to jeszcze do ustalenia.
    koszt : ?

Komponenty :

plyta glowna pod najmocniejsze procesory

karta graficzna na 3 monitory w tym dwa wyzszej rozdzielczoscci 2560x 1440 + moze dojdzie monitor 4K ( teraz jest 1900x1200 )

dysk SSD maly 250 GB

zasilacz z nadmiarem powera na karte graficzna

wentylator cichy ale z zapasem powera jakbym zmienil ze sredniego procesora na najmocniejszy procesor albo sredni procesor mozliwe podkrecany

Ram 8 GB na razie, jak za malo to sie dolozy drugie 8Gb Ram czyli 16Gb Ram

obudowa

Windows 10 ten epszy chyba Pro ( taki mam )

Wifi nie trzeba

DvD nie trzeba

czy o czyms zapomnialem ?

Rozumiem, ze jak juz raz wejde w plyte Intela, to bedzie tylko Intel, a jak w plyte Ryzena to bedzie tylko Ryzen. Czy dobrze dedukuje ?

• #72 16 Cze 2018 06:35
    lukaszd82
    Poziom 22  

Intel co generacja procków to nowa płyta. Tak więc tylko 8gen ci pozostanie. AMD zapowiada wsparcie dla tej podstawki do 2020roku więc pojawi się coś jeszcze na nią. Poza tym zużycie RAM na same przeglądarki szczytowo miałeś koło 7GB. Do tego ze 2GB weźmie system, więc raczej u Ciebie 8GB to nawet na start mało.
    Nowe grafiki nie są tak energożerne jak stare, więc z zasilaczem nie trzeba szaleć za bardzo.
    Płyta pod Ryzen 2700, którą podałem obsłuży yeż 2600. Pod Intela jest inna podstawka i inny chipset. Nie ma uniwersalnych płyt pod AMD i Intela.
    Najprawdopodobniej pod koniec roku pojaai się jeszcze silniejszy Ryzen 2800, ale to keszcze nie jest potwierdzone.

• #73 16 Cze 2018 17:19
    Maciek206
    Poziom 6  

Jezeli bede wchodzil w nowy Pc to tylko z wyzszym/lepszym procesorem, nie ma sensu cala zabawa i wejsc znowu w I-5 ( na moment byla opcja by zrobic w ,oim starym PC upgrade Cpu na i7 - 7700, ale to by bylo ok. 1 - 1.25 kola na procesor wiec w sumie by wyszedl mnie 3.5 - 4 kola z reszta z tym co mam, no i procesor 7 gen. )

Zrobilem konfiguracje ( na razie na Intel ) w Komputroniku, dobierzcie mi jakis wentylator Cpu.

Spojrzcie i prosze o opinie :

1. Plyta glowna : ASRock Z370 Gaming K6 744 zl
    2. Procesor Intel i7-8700K 1574 zl
    3. Pamiec Ram Patriot Scorch 256 GB 369 zl
    4. Pamiec Ram HyperX Predator 16GB ( 1x16GB 2666Mhz DDR4 CL13 XPM DIMM) 796 zl
    5. Zasilacz Coller Master MasterWatt 550W 279 zl
    6. Obudowa Cougar Evolution wyciszona 489 zl
    ------------------
    4251 zl
    7. Wentylator Cpu ? - poradzcie
    8. O czyms jeszcze zapomnialem ?

Dodano po 45 [minuty]:

Na Ryzena to by bylo tak :

1. Plyta glowna :
    a ) ASRock X470 Master SLi 728 zl
    b ) MSI X470 Gaming Pro Carbon AC 898 zl
    c ) Gigabyte X470 Aorus Ultra Gaming 644 zl
    --------------
    644 - 898 zl
    2. Procesor Amd Ryzen 7 2700X 1418 zl
    3. Pamiec Ram Patriot Scorch 256 GB 369 zl
    4. Pamiec Ram HyperX Predator 16GB ( 1x16GB 2666Mhz DDR4 CL13 XPM DIMM) 796 zl
    5. Zasilacz Coller Master MasterWatt 550W 279 zl
    6. Obudowa Cougar Evolution wyciszona 489 zl
    ------------------
    3995 - 4249 zl
    7. Wentylator Cpu ? - poradzcie

Dodano po 31 [minuty]:

W zasadzie to moge miec tutaj takiego Ryzena 2700 tyle ze nie X , nawet troche taniej niz w PL, ale z gorsza plyta glowna i troche nizej taktowana pamiecia Ram 16gb DDR4 2133mhz ( a nie V)1x16GB 2666Mhz DDR4 CL13 XPM DIMM ) , i z nie takim napedem Hdd jak chce.
    A co fajne, to ze moge pouzywac przez 30 dni i zwrocic bez podania powodu. Tak wiec, mialbym mozliwosc przetestowania Ryzena w swoim srodowisku, czy daje rade.

Pc z Ryzenem patrz link ponizej :

https://www.ebay.co.uk/itm/AMD-Ryzen-2700-2tb...RK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m1438.l2649

Dodano po 32 [minuty]:

A w zasadzie to moge miec tutaj takiego Ryzena 2700 X ( jak cos to go podkrece ) , i z plyta glowna Gigabyte X470 AORUS ULTRA GAMING, z pamiecia Ram tylko 8 GB Corsair Vengeance LPX DDR4 3000mhz Performance Ram, ale to da sie dolozyc by bylo 16 GB, Ta wersja ma SSD 120 GB ale mi to wystarczy
    A co fajne, to ze moge pouzywac przez 30 dni i zwrocic bez podania powodu. Tak wiec, mialbym mozliwosc przetestowania Ryzena w swoim srodowisku, czy daje rade.

Pc z Ryzenem patrz link ponizej :

https://www.ebay.co.uk/itm/AMD-Ryzen-2700X-12...RK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m1438.l2649

Dodano po 1 [godziny] 11 [minuty]:

2700 X tutaj

https://www.ebay.co.uk/itm/AMD-Ryzen-2700X-12...RK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m1438.l2649

Dodano po 42 [minuty]:

Co byscie powiedzieli o tym PC , dobra konfiguracja ?

https://www.ebay.co.uk/itm/Custom-Gaming-PC-I..._trksid=p2060353.m1438.l2672&autorefresh=true

• #74 16 Cze 2018 21:54
    lukaszd82
    Poziom 22  

Do Ryzena im szybszy ram tym lepiej bo on to wykorzysta. Stąd w mojej propozycji były kostki ddr4 3200MHz.
    Co do chłodzenia to zależy od obudowy. Ja mam chłodzenie o wysokości 175mm i mało w którą obudowę to wchodzi :>
    Z Ryzenem 2700x dostarczane jest nawet niezłe chłodzenie, które spokojnie wystarczy jeśli nie będziesz kręcił a charakteryzuje się ono niezą kulturą pracy i jest dość wydajne.

• #75 17 Cze 2018 19:26
    Maciek206
    Poziom 6  

czyli ta konfiguracja nie jest taka zla jak daja taka pamiec Ram 8gb Corsair Vengeance LPX DDR4 3000mhz Performance Ram, moge zapytac o szybsza pamiec Ram

moje zuzycie Ramu rzadko przekracza 50 % ( z mojego 16 GB ), tak wiec jezeli bym sie zdecydowal na powyzsza wersje, pamieci mozna dolozyc nastepne 8 GB ( oczywiscie musi byc tala sama jak taka co juz jest w kompie )

Znalazlem gozdka na ebay-u , ma troche chodzonego Ryzena ale poprzednia wersje 1700
    https://www.ebay.co.uk/itm/gaming-pc/11298565...RK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2763.l2649

Dodano po 3 [godziny] 50 [minuty]:

znalazlem firme z nowka I7 8700, plyta glowna wg specyfikacji obsluzy do 3 monitorow czyli karta graficzna nie potrzebna, pamieci tylko 8 Gb ale to sie dolozy pozniej, b.jakosciowa firma - 3 lata gwarancji

https://www.ebay.co.uk/itm/FXPC274-INTEL-i7-8...RK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m1438.l2649

Technical Specification:
    Case: CiT Blaze Gaming Chassis 6 x Single Ring Fan Blue Tempered Glass
    2 x 3.5” Internal 2 x 2.5” Internal
    1 x USB 3.0, 2 x USB 2.0, 1 x HD Audio, 1 x Microphone
    200mm x 442mm x 420mm (W x H x D)
    CPU: Intel Core i7 8700K Unlocked Coffee Lake Desktop Processor/CPU
    Core i7 8700K, S 1151, Coffee Lake, 6 Core, 12 Thread, 3.7GHz, 4.7GHz Turbo, 12MB Cache, 1200MHz GPU, 95W, CPU
    Cooling: Closed Loop Liquid Cooling
    Motherboard: ASRock Intel Z370 Pro 4 Coffee Lake ATX Motherboard​​​​​​​
    Z370 Pro4, Intel Z370, S 1151, DDR4, SATA3, Dual M.2, 2-Way CrossFire, Intel GbE, USB 3.1 Gen1 A+C, ATX
    Memory: 8GB DDR4 3000MHz Memory (1 x 8GB)
    Graphics: Intel UHD 630 4K 3D Intergrated Graphics with HDMI, DVI and VGA outputs
    Storage1: 120GB SSD/Solid State Drive​​​​​​​
    Optical: Not Included
    Power Supply: 600W Rated PSU
    Operating System: Windows 10 Professional

Dodano po 9 [godziny] 14 [minuty]:

WEZCIE MI ( o ile sie da to dzisiaj bo najchetniej bym zakonczyl te rozwazania co lepsze ) PORADZCIE BO MAM DYLEMAT :

RYZEN 2700

czy

INTEL I7 8700

Dodano po 7 [godziny] 40 [minuty]:

Jaka obudowa bylaby najpraktyczniejsza, mam 3 do wyboru : 

1.

http://www.aone.co.uk/ProdInfo.ASP?ProductID=6073 

2.

http://www.aone.co.uk/ProdInfo.ASP?ProductID=5985 

3.

https://digitalpromo.co.uk/game-max-silent-pc...ter-case.html#product_tabs_description_tabbed 

4. 4-ej obudowy nie pokazuje ( jest w aukcji ) bo mnie tez denerwowala taka podswietlona choinka ?

Dodano po 15 [minuty]:

nr. 4 w cenie :)

numery 5-6-7-8 za doplata

Dodano po 54 [sekundy]:

numer 1-2-3

• #76 17 Cze 2018 22:34
    lukaszd82
    Poziom 22  

Jeśli już z tych dwóch RYZEN 2700 czy INTEL I7 8700 to wybieram Ryzen 2700 lub niewiele dokładając 2700X ;>
    Przynajmniej w razie czegu upgrade powinien być możliwy do 3 generacji Ryzena bez konieczności zmiany płyty. Tym bardziej jak weźmiesz płytę na chipie 470.
    A obudowa kwestia gustu. Patrz na wagę, im cięższa tym grubsze blachy. Im grubsze blachy tym lepiej. Do tego ciche wentylatory i jak dla mnie zero szyb i LED. Bo to mnie drażni. Z tych co wrzuciłeś wybrałbym 6 lub 3
    I jeszcze w kwestii RAM to ja z Ryzenem testowałem Pamięci RAM 2x 8 GB G.Skill 3200 MHz CL16 i działało całkiem całkiem.

• #77 17 Cze 2018 22:45
    Maciek206
    Poziom 6  

Tak, mnie tez Led by draznil , i gosciu mial w standarcie nr.4 :)
    Co do obudowy to masz racje, wybrale, 3-ke ( cena juz w zestawie ) , i taka byla tez opinia innych ( 2 guru ).
    Do do Ryzena, to po rozmowie z Guru zgodzilem sie ze nie wykorzystam mozliwosci Ryzena w mojej pracy, ze on bardziej do gier czy do skomplikowanej grafiki sie nadaje ( co ma wiele wspolnego z graniem-chyba ?).
    Czas pokaze, czy Intel byl dobrym wyborem, jak bedzie za slaby, nastepny Pc bedzie Ryzen :)
    Przemyslane i wybrane, bedzie Intel I7 8700X, tez bo mozliwe nie musze dawac dodatkowej karty graficznej do 3-ch monitorow do tej plyty
    Pelna specyfikacja :
    Case: Game Max Silent PC Gaming Mid Tower Computer Case
    CPU: Intel Core i7 8700K Unlocked Coffee Lake Desktop Processor/CPU
    Cooling: Closed Loop Liquid Cooling
    Motherboard: ASRock Intel Z370 Pro 4 Coffee Lake ATX Motherboard​​​​​​​
    Memory: 8GB DDR4 3000MHz Memory (1 x 8GB)
    Graphics: Intel UHD 630 4K 3D Intergrated Graphics with HDMI, DVI and VGA outputs
    Storage1: Samsung 250GB EVO PCI Express 3.0 x4 NVMe Solid State Drive​​​​​​​
    Power Supply: 600W Corsair VS650 80+ Rated PSU
    Operating System: Windows 10 Professional

Dodano po 1 [minuty]:

Bede tez pamietal o karcie graficznej . jeszcze pomysle, na razie podlacze pod plyte i zobacze jak daje rade Gpu ?
    Problem z Gtx1050 ( tutaj nowka to 750zl do ok. 1 kola, uzywana ok. 500 zl wzwyz ) mialbym taki bo ma wyjscia na monitory : 1 x DVI -D, 3 x HDMI, 1x Display Port.
    Moj 1-en Guru powiedzial ze lepiej podlaczac pod Displayporty, i lepiej NIE podlaczac pod Hdmi.
    W plycie MSI R9 280X 3GB co mam teraz : monitory 2 sa podlaczone pod Display porty , i jeden monitor pod DVI-D.
    I wiem jak dziala na moim MSI, moge go kupic uzywana za ponizej 500 zl spokojnie, sporo na sprzedaz - robia sobie upgrade. 5 monitorow to ja nie bede mial ( Gigabyte ), 3 to na razie max. , nawet watpie czy 4-ty bedzie brak miejsca na biurku, juz raczej zamienie 1900x1200 na 4K

Dodano po 2 [minuty]:

jak nie dodam karty graficznej, ktora by przejela obciazenie Ramu, to dodam ramu nastepne 8GB.
    Na razie procek przyjdzie z 8GB Ramu, i zobacze wiecej Ramu czy karta graficzna ?

• #78 17 Cze 2018 22:54
    lukaszd82
    Poziom 22  

Zwróć uwagę na jakość obrazu na złączu VGA czy nie jest kiepska, czy krawędzie są ostre i nie porozmywane. Z tym jest różnie na analogu.
    Czy HDMI czy DP to niewielka różnica. Oba to połączenia cyfrowe. DP w najnowszej odsłonie ma zdecydowanie wyższe najwyższe obsługiwane rozdzielczości, ale raczej powyżej 4k nie zamierzasz stosować.

Tu masz takie małe porównanie DP vs HDMI

Spoiler:
    DisplayPort w wersji 1.2 wspiera obraz w rozdzielczości do 3840 x 2160 pikseli, znany jako 4K, przy częstotliwości odświeżania obrazu na poziomie 60Hz. Jest on w stanie obsłużyć przy okazji wszystkie popularne standardy obrazu 3D. Maksymalna przepustowość dla DisplayPort 1.2 to 17.28 Gbps.
    Jej następca, czyli zatwierdzony w 2014 roku DisplayPort 1.3 , wpierać będzie przepustowość do 32.4 Gbps. Wystarczy ona dla monitorów 5K (5120 x 2880 pikseli) w trybie RGB, oraz UHD 8K przy 7680 x 4320 (16:9, 33.18 megapikseli) z podpróbkowaniem 4:2:0 przy 60Hz. Wystarczy to również dla dwóch wyświetlaczy UHD (3840 x 2160 pikseli) przy 60Hz w 24-bitowych barwach RGB przy wykorzystaniu technologii Coordinated Video Timing. Zapewniono też wsparcie dla stereoskopowego obrazu 4K 3D albo kombinacji wyświetlacza 4K oraz USB 3.0 zgodnie z DockPort. Został on wyposażony w funkcję zgodności z HDMI 2.0 pod względem technologii ochrony treści HDCP 2.2. Na chwilę obecną wadą DisplayPort jest brak wsparcia danych sieciowych, oraz brak kanału zwrotnego dla audio. W zamian pozwala przesyłać szeregowo obraz dla kilku monitorów za pomocą jednego kabla. Są też dostępne HUB'y DisplayPort pozwalające uzyskać podobny efekt.

W tym samym czasie najpowszechniejszy jest standard HDMI w wersji 1.4. Podobnie jak DisplayPort 1.2 wspiera on rozdzielczość UHD 4K jednak przy niższym odświeżaniu obrazu na poziomie 30Hz (3840 x 2160 pikseli) albo DCI 4K (4096 x 2160 pikseli) przy 24Hz. Wersja HDMI 2.0 jest jeszcze mniej popularna. Podwaja ona jednak częstotliwość odświeżania obrazu UHD 4K do 60Hz oraz podnosi przepustowość z 10.2 Gbps do 18 Gbps. Niedawno ujawniono oficjalną specyfikację standardu HDMI 2.0a, który otrzymał wsparcie technologii HDR (High Dynamic Range) przez telewizory 4K w wersji HDR CEA-861.3. Według wielu osób technologia ta jest bardzo przyszłościowa, ponieważ pozwala na wyświetlanie obrazu o większej rozpiętości tonalnej. Oprócz obsługi HDR nie wprowadzono żadnych istotniejszych zmian, co zostało skrytykowane przez wiele osób gubiących się w ilości wersji.

W przeciwieństwie do DisplayPort, standard HDMI posiada zwrotny kanał audio. Rozwiązanie takie przydaje się na przykład kiedy sygnał z odtwarzacza trafia do systemu kina domowego i na koniec do rzutnika. Nie ma wtedy konieczności stosowania osobnego przewodu do transmisji audio do kina domowego. Występuje też odmiana 1.4e posiadająca wsparcie dla sieci Ethernet 100Mbps. Posiada on również wsparcie dla technologii CEC (Consumer Electronics Control) umożliwiającej sterowaniem kilkoma zgodnymi urządzeniami za pomocą jednego pilota.

U mnie w pracy stosujemu 4K na monitorach 60" i większych (ale cena za sztukę to w PL ponad 10000zł/szt netto). Od VGA odeszliśmy zupełnie ze względu na kiepską jakość obrazu, co uwidaczniało się na monitorach od 30" w górę. 90% stosowanych przez nas obecnie monitorów działa na DP ale to też jest zależne od producentów.
    Na DP nie ma kosztów licencji za stosowane złącze i dlatego ten port występuje coraz częściej. Za wykorzystanie HDMI producent musi odprowadzić koszty związane z licencją (coś jak tantiemy dla twórców)...

• #79 17 Cze 2018 23:07
    Maciek206
    Poziom 6  

1-en monitor ten 1900x1200 podlacze ( musze, ) pod VGA, natomiast 1-en z dwoch monitorow 2560x1440 bedzie podlaczony pod wejscie DVI-D w plycie glownej gdzie podtrzymuje 1900x1200 max.
    Tak wiec, choc jeszcze sie ludze ze moze nie, to b.mozliwe ze karta graficzna bedzie potrzebna, ale to nie bedzie problem.
    Powyzej 4K na razie nie mam planow, choc kto wie ? moze dosypie mnie kasa i zamiast upgrade z 1900x1200 na 4K bedzie powyzej 4K ?
    Na razie z monitorami nic planuje, dopiero je mam od ok. miesiaca- najstarszy z nich :) . Tu wszystko zalezy jak sie bede miescil na tych co mam 2x25" i 1x24".
    Tak w zasadzie to 4-ty monitor tez bym czesto mial czym wypelnic :), ale nie wejdzie na biurko chyba ze powiesze na scianie, i bedzie jak w centrum sterowania Nasa :)

• #80 17 Cze 2018 23:11
    lukaszd82
    Poziom 22  

U mnie nie nasa a operatorzy mają po 10x26" i do tego po 2x60 lub 64", ale to wszystko z 3pc...
    I nadal im mało ale więcej już im na stanowiskach nie da się umieścić bo były takie plany :>
    Tyle, że tutaj jak wypadnie blok energetyczny to kosztuje to 200tys zł...

• #81 17 Cze 2018 23:28
    Maciek206
    Poziom 6  

Tu moge dostac chyba najtansza wersje 4K na 28" za 1.5 kola, za 40" to jest ok. 4 kola., ceny u Della-a.
    Myslalem przez moment o jednym duzym 40" ale zarzucilem pomysl.
    Ten 28" mnie korci, ale na razie kupuje kompa, to starczy wydatkow do jesieni, wszystko zalezy jak bede z miejscem na monitorach co mam.
    Mozliwe wykresy przerzuce z 24" na 25" - moze wejdzie 8.
    A 2 tabelki z 25" na 24".
    Na glownym 25" sa 2 tabelki, co i tak czasem brakuje miejsca.
    tak wiec plan jest by nowy I7 8700 dal rade z 4-ma tabelkami ( nie problem ) + 8 wykresow odswiezanych nawet co chwile nawet pare sec. - to juz chyba byl problem.

Dodano po 4 [minuty]:

Doradzono mi sprobowal innych przegladarek Vivaldi lub Opera,
    do tej pory uzywalem Chrome, Safari ( Mac ), i Microsoft.
    Mozzilla mi nie pasuje za wolna,
    Chrom mi lapie 9 reklam na kazde okno jak otwieram , to przy 6 oknach jest 54 reklamy co klikniecie jak robie odswiez,
    a z adblockiem ta strona co musze byc mam komunikat " in maintenance " i nic nie pokazuje- na W7
    Ale Guru sprobowal z Chromem i u niego dziala ( na W10 ).
    Mam dac adblocka na Chrom ( u niego na W10 na adblocku Chrom otwiera strone z wykresem bez problemu )

Dodano po 9 [minuty]:

Tak z monitorami to zawsze malo :), zaczalem od jednego miesiac temu. A teraz mam jak u nalogowego gracza, tylko sluchawek i domowego Hi-fi mi brakuje :).
    Jak moze wypasc blok energetyczny ? , nie da sie ot tak przelacznikiem go wlaczyc ?:)
    Jakbym Ci powiedzial ( choc nawet nie wiem ) jaka kasa tam idzie w dzien w obrot zysk/straty na gieldzie, to nie wiem czy by wam tych kilowatow w calej EU wystarczylo :)

• #82 18 Cze 2018 00:28
    lukaszd82
    Poziom 22  

Blok wypada jak zadziała jakieś zabezpieczenie a obsługa wcześniej nie wyczai że coś się dzieje złego. I wtedy strata to ok 200tys. zł. A z kotła para pod ciśnieniem 140-200atm wali przez specjalne tłumiki na zewnątrz. W promieniu 10km wszyscy wiedzą że blok wypadł pomimo tych tłumików :>
    Dlatego te kilka monitorów u nas szybko się zwraca.
    Adblock jest przestarzały. Są już inne lepsze pluginy do przeglądarek, które nie są tak łatwo wykrywane i dzięki temu strony działają pomimo blokowania reklam.

• #83 18 Cze 2018 00:45
    Maciek206
    Poziom 6  

U nas to w promieniu 10km jak wiatr zawieje to sie cukrownie ( duza mamy ) czuc buraki przerabiaja ? i jest duzy browar ( ode mnie na piechte 5 min a mieszkam blisko centrum ) w miescie , to czasem tez zawieje. A czasem swinkami jedzie jak sie jedzie gdzies poza miasto bo ja z tzw. rural area, malo przemyslu, duzo pol do uprawy i swinie sie pasa na polach caly rok, nie trzymaja ich w chlewach, ot kraj to obyczaj .
    Do wiekszej cywilizacji Cambridge to pol godz. autem., London ok. 1.5 h autem
    To gdzie ta elekrownia ? , bo Zona ma pol rodziny w Krakowie.

Ja sie powoli klade, bo zeszly tydzien mialem niedospany, i chodze jak zaspany kangur potem na podwojnej kawie :)

Tak gadam z Guru, i mozliwe bedzie trza karte graficzna, i on mi odradza taka co juz mam w starym kompie.
    W kazdym razie bedzie karta albo dodatkowe 8 GB Ramu, zobaczymy.
    Jutro dopinam tego procka, to juz z miesiac tak w tym siedze :)

Dodano po 5 [minuty]:

" Są już inne lepsze pluginy do przeglądarek, które nie są tak łatwo wykrywane " - no to wal smialo, zamieniam sie w sluch. jutro spojrze, na mnie pora.
    nowy tydzien = nowe wyzwania :)

• #85 19 Cze 2018 18:04
    Maciek206
    Poziom 6  

pocialem sie ze sprzedawca ws tego 8700K, gosciu jakis twardoglowy, jakies dziwne maniery, nie kupuje u niego.

Czyli wracam do punktu wyjscia : I7 8700 czy z literka X
    lub
    Ryzen 2700 czy z literka X

Dodano po 19 [godziny]:

Jest decyzja na Intel, ( chyba ) kupie jutro ten I7 8700x

https://www.ebay.co.uk/itm/Intel-i7-8700k-Six...RK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m1438.l2649

Czy ten system chlodzenia Cpu " Thermaltake 3.0 " jest Ok. czy lepiej zapytac o inny system ?

Dodano po 2 [minuty]:

Intel Core I7-8700K CPU, 1151, 3.7 GHz (4.7 Turbo), 6-Core,
    Liquidcooled CPU
    8GB DDR4 ADATA XPG 3000MHz Memory
    250GB SAMSUNG EVO 970 SSD
    Dvd/rw ( jeszcze nie wiem )
    Asrock Z370 PRO4, Intel Z370, 1151, DDR4
    VGA,DVI,HDMI
    USB 3.0
    Gamemax Silent case
    650w Corsair 80+ Power supply