Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Składanie myszki po czyszcz. - Kłopot z zamontowaniem gumowej rolki myszki i jej

slawomir10024 11 Cze 2018 15:10 483 16
  • Sklep HeluKabel
  • #2 11 Cze 2018 16:26
    krisRaba
    Poziom 25  

Hmm, nie pomoże to za wiele tym razem, ale może na przyszłość trochę ułatwi życie - zdjęcia wykonuj przed demontażem, a nie po.
    Ja wielokrotnie tak robię i bardzo to pomaga, gdy nagle po rozłączeniu / rozłożeniu nie wygląda to już tak oczywiście. Tak więc zanim coś porozkładam, to foto z różnych perspektyw każdego elementu czy odłączanej wiązki, by było widać oznaczenia, kolorystykę przewodów, ułożenie mechaniczne itp. Czasami i tak się okaże, że jakiegoś cennego ujęcia zabraknie, ale można sobie potem "dośpiewać" na podstawie innych.

W Twoim przypadku popatrzyłbym w jaki sposób to "siodełko" pasuje do reszty - podstawy na PCB i rolki, jeszcze bez sprężynek.
    Jak będziesz miał spasowane te elementy, to musisz odtworzyć prawdopodobnie dwa ruchy - przyciśnięcie rolki (a raczej odbijanie jej do góry po przyciśnięciu) i przechył na boki (choć niekoniecznie, bo nie widzę przycisków do tego). Nie jestem pewien, ale możliwe, że przyciśnięcie rolki aktywuje przycisk z czerwonym trzpieniem? Wtedy to "siodełko" pewnie będzie pomiędzy rolką i nad switchem, a nie jak w logitechach pod...

0
  • #3 11 Cze 2018 16:33
    slawomir10024
    Poziom 6  

Ano błędy się popełnia i uczy cały czas następnym razem fotografie będę robił przed, a nie po moja wina tylko mam pytanie jak zamontować tą rolkę myszy odpowiednio i te sprężynki bowiem próbóję na różne sposoby i nie udaje Mi się odpowiednio trafić. (to jest myszka Logiteh).

0
  • Sklep HeluKabel
  • #6 11 Cze 2018 19:22
    Radiokiller
    Poziom 28  

Jaki to dokładnie jest model?

0
  • #7 11 Cze 2018 19:28
    slawomir10024
    Poziom 6  

Logitech M90. Brud usunięty tylko zostało Ją prawidłowo złożyć wiesz pierwszy raz uczę się jak Każdy.

0
  • #8 11 Cze 2018 19:48
    krisRaba
    Poziom 25  

Radiokiller napisał:

Tutaj dostałeś odpowiedź, nie wiem czy zajrzałeś ;)
    Składanie myszki po czyszcz. - Kłopot z zamontowaniem gumowej rolki myszki i jej
    PS. I dla mnie szok, że to jednak Logitech. Rozkręcałem kilka bezprzewodowych modeli i tam ten mechanizm wygląda zupełnie inaczej. Ale miałem też rację, co do położenia obok rolki i naciskaniu na czerwony "icek" ;)

0
  • #9 11 Cze 2018 19:50
    Radiokiller
    Poziom 28  

Wydaje się identyczne.
    Kiedy mysz ma awarię przesuwamy strzałkami :D

0
  • #10 11 Cze 2018 20:06
    slawomir10024
    Poziom 6  

Pierwsze założyłem kółko myszy następnie zostały Mi sprężynki i część plastikowa, ta którą na 3 zdjęciu zobrazowałem.

0
  • #12 11 Cze 2018 20:34
    slawomir10024
    Poziom 6  

Odbija udało się.

0
  • #13 11 Cze 2018 20:37
    Radiokiller
    Poziom 28  

Zdemontuj kółko i pokombinuj najpierw z tym " plastikowym " elementem jak go tam umieścić.
    Pooglądaj trochę filmików na YT dot czyszczenia myszek. Tam zauważyłem, że było montowane kółko do tego gniazda a potem dopiero do płytki. Może u Ciebie też tak jest.

Gratulacje!

0
  • #14 11 Cze 2018 20:43
    slawomir10024
    Poziom 6  

Ok. Zajmę się tym bo przyda się jak coś ulegnie zepsuciu, a lubię i elektronikę i informatykę. Pozdrawiam Was wszystkich i dzięki za dotychczasowe porady. Do zobaczenia.

0
  • #15 11 Cze 2018 20:53
    Radiokiller
    Poziom 28  

slawomir10024 napisał:
    Ok. Zajmę się tym bo przyda się jak coś ulegnie zepsuciu, a lubię i elektronikę i informatykę. Pozdrawiam Was wszystkich i dzięki za dotychczasowe porady. Do zobaczenia.

Nie zapomnij polubieć fotografii :D

0
  • #17 12 Cze 2018 18:40
    slawomir10024
    Poziom 6  

Znalazłem coś tutaj z tym samym modelem co moja mysz Logitech M90 zdjęcie przed rozmontowaniem sprzętu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3091974.html i uczę się jak złożyć.

Dodano po 2 [godziny] 21 [minuty]:

Temat dotyczący składania myszki po czyszczeniu zamknięty udało Mi się wreszcie złożyć to urządzenie w całość wszystko gra, klika i świeci. Plastik, którego zdjęcie jest pod nr. 3 włożyłem przypadkowo trafił na swoje miejsce i rolka zaczęła klikać, założyłem drucik i sprężynkę na końcu przykręciłem obudowę, następnie podłączyłem jej kabel USB do laptopa i śmiga jak Ta lala. Dzięki Każdemu z Was za podesłane zdjęcia, które podpowiadają jak złożyć mysz komputerową i wszelkie porady Każdy się uczy Ja widocznie miałem troszkę pod górkę bo pierwszy raz przyszło Mi czyścić myszkę komputerową i Ją składać 1 dzień się głowiłem, ale udało się :wink: .

0
  Szukaj w 5mln produktów