Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

[Rozwi您ano] ORNO BASTION Elektrozaczep

11 Cze 2018 21:12 759 15
  • Poziom 10  
    Za這篡lem w/w wideodomofon mam problem z elektrozaczepem AC/DC (blokada+pami耩). Problem polega na tym ze jak wywo豉m dzwonek z furtki to elektrozaczep otwiera? Tak samo jak z domu chociazby w陰cze podgl康 kamery to te otwiera? Az nie wygasi monitora stan ca造 czas otwarty. Sterowanie bram jest ok.
    Odleg這嗆 miedzy kasetami to ok 24m kabel przekr鎩 8x0.75, odleg這嗆 do elektrozaczepu ok 50cm przekr鎩 2x0,5.
    Mo瞠 to by wina elektrozaczepu?
  • specjalista-kamery przemys這we
    Jakie masz pozosta貫 urz康zenia? Konkretne modele podaj.
  • Poziom 10  
    Orno bastion wideodomofon
    Elektrozaczep
    1443-12AC/DC Elektro rygiel Lockpol
  • Pomocny post
    specjalista-kamery przemys這we
    Hmm. Z opisu elektrozaczepu wynika, 瞠 pobiera on 0,65A, a domofon ma wydajno嗆 pr康ow na elektrozaczep max 0,5A - mo瞠 tutaj problem, ale je郵i by tak by這 to pewnie by w og鏊e nie otwiera. Spr鏏owa豚ym najpierw podpi望 elektrozaczep pod osobny zasilacz 12V i sprawdzi jak na nim dzia豉. Przemierz multimetrem przej軼ie pomi璠zy Gate i Gate - powinno by przej軼ie tak d逝go jak przytrzymujesz przycisk na monitorze. Je郵i tak jest to podepnij pod te zaciski mas od zasilacza 12V elektrozaczepu, no i ca造 obw鏚 od niego, aby pojawia這 si na nim napi璚ie, kt鏎e go otworzy. Powinno zadzia豉.
  • Poziom 10  
    Jutro bede mia na pr鏏 normalny elektrozaczep bez pami璚i i blokady sprawdz z takim, a zastanawia mnie stan ci庵貫go otwarcia jak jest w ekran badz wywo逝je sie przy furtce wtedy tez automatycznie zapali monitor i stan otwarty elektrozaczep. Przy furtce kaseta zewnetrza sa 4 przewody czarny masa,czerwony zasilanie,pomara鎍zowy audio,z馧ty video. Czy jakas zamiana przewod闚 mog豉by skutkowa takim dzia豉niem? Bo wygl康a to tak ze wywolanie monitora z u酥ienia dzia豉 jak przycisk klucza. Dzi瘯uje z g鏎y za wszystkie podpowiedzi
  • Poziom 10  
    Wymieni貫m elektrozaczep nic to nie zmieni這 tzn wywo豉nie przyciskiem przy furtce otwiera elektrozaczep tak samo wybudzenie monitora wciskanie klucza wtedy nie ma znaczenia bo i tak do momentu jak monitor jest za陰czony to elektrozaczep jest w stanie otwartym?
    mi璠zy gate-gate mam zwarcie do momentu wywo豉nia przyciskiem b康 monitorem.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Pod陰cz zestaw "na stole" 瞠by wykluczy uszkodzenie okablowania.
    Je瞠li zadzia豉 poprawnie, sprawdzi okablowanie.
    Je瞠li nie, zestaw do naprawy lub wymiany.
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    kaczka1980 napisa:
    zy jakas zamiana przewod闚 mog豉by skutkowa takim dzia豉niem? Bo wygl康a to tak ze wywolanie monitora z u酥ienia dzia豉 jak przycisk klucza.

Tak mog這 by objawia si np przywarcie przewodu zasilania do przewodu audio.
    kaczka1980 napisa:
    mi璠zy gate-gate mam zwarcie do momentu wywo豉nia przyciskiem b康 monitorem.
    Nie rozumiem. To mam kolega pod陰czony zaczep przez wyj軼ie gate czy dedykowane wyj軼ie w kamerze?
    pozdrawiam
  • Poziom 10  
    gate-gate wyj軼ie z kasety zewn皻rznej do elektrozaczepu mam ca造 czas zwarcie a wywo豉nie przyciskiem z kasety powoduje zwolnienie zaczepu i otwarcie bramki tak samo wywo豉nie z u酥ienia monitora wewn徠rz budynku wtedy nie mam przej軼ia na multimetrze.
    Przewody sprawdza貫m s ok.
    kaczka1980 napisa:
    gate-gate wyj軼ie z kasety zewn皻rznej do elektrozaczepu mam ca造 czas zwarcie

?????

Kolego gubi si. Po wpisaniu w google Orno Bastion znajduje mi co takiego:
    https://orno-sklep.pl/zestaw-wideodomofonowy-...mera-tubowa-easycam-ec-swhd-1290-b-p-237.html
    Ze schematu zamieszczonego na tej stronie ( co zreszt jest zgodne z logik) wynika, 瞠 wyj軼ie do sterowania bram opisane jako gate gate znajduje si w monitorze i jest to zwyk造 zestyk ( co znowu jest jak najbardziej s逝szne ) natomiast elektrozaczep pod陰cza si do wyj軼ia D/O D/O w kasecie zewn皻rznej i wyj軼ie to zasila elektrozaczep.
    Mo瞠 kolega potwierdzi/ podac dok豉dny model posiadanego sprz皻u i narysowa prosty schemat lub opisa jak zosta這 to pod陰czone ?
    pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Ma kolega racje pomylone nazewnictwo gate z D/Ozostalo podlaczone zgodnie ze schematem sprawdzalem 2 razy pomylka w nazewnictwie. Brama dziala normalnie z gate-gate, jest tylko problem z elektrozaczepem opisany wyzej
    dawidedziu napisa:
    Przemierz multimetrem przej軼ie pomi璠zy Gate i Gate - powinno by przej軼ie tak d逝go jak przytrzymujesz przycisk na monitorze. Je郵i tak jest to podepnij pod te zaciski mas od zasilacza 12V elektrozaczepu, no i ca造 obw鏚 od niego, aby pojawia這 si na nim napi璚ie, kt鏎e go otworzy. Powinno zadzia豉.

kaczka1980 napisa:
    gate-gate wyj軼ie z kasety zewn皻rznej do elektrozaczepu mam ca造 czas zwarcie

kaczka1980 napisa:
    Ma kolega racje pomylone nazewnictwo gate z D/Ozostalo podlaczone zgodnie ze schematem sprawdzalem 2 razy pomylka w nazewnictwie

Najwa積iejsze 瞠 si z koleg @dawidedziu jako dogadujecie co obrazuj przytoczone wasze wypowiedzi :D

A tak powa積ie to od陰czy kolega 篡喚 audio po stronie panela zewn皻rznego i sprawdzi czy po wywo豉niu podgl康u z monitora dalej wyst瘼uje ten problem.
    pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Dziekuje za sugestie jutro sprawdze spokojnej nocy

Dodano po 19 [godziny] 29 [minuty]:

Po od陰czeniu 篡造 audio "piszczy" z zewn皻rznej kasety - brak reakcji na przycisk, z monitora jak go wzbudz to otwieram zamek czyli bez zmian. Pomierzy貫m dodatkowo na monitorze zasilanie 14V (mi璠zy B-G) po wybudzeniu ekranu, jak czuwanie jest to 0V , oraz 6,2V (mi璠zy A-G)
  • Pomocny post
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    Odlaczyl kolega po stronie monitora czy tak jak prosilem po stronie panela zewnetrznego? Dopytuje bo po tych ostatnich wpisach jakos nie "darze pelnym zaufaniem" Oczywiscie ostatnie zdanie dotyczy tylko kwestii domofonu. Pytalem jeszcze o to jak podlaczony jest zaczep. Tak dla pewnosci ☺
  • Poziom 10  
    Po stronie kasety zewn皻rznej "pomara鎍zowa" 篡豉, zaczep pod陰czony oczywi軼ie do wej嗆 kasety zewn皻rznej D/O
  • Poziom 10  
    Wideodomofon wr鏂i z serwisu po naprawie wszystko ok.