Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scania R - Błąd RET 20041 1738714 żółta kontrolka

scania4 11 Cze 2018 21:33 765 3
  • #1 11 Cze 2018 21:33
    scania4
    Poziom 5  

Witam. Mam problem z błędem RET 20041 1738714 (włącza się żółta kontrolka przy prędkości powyżej 75km/h). Sprawdziłem stan oleju w retarderze, wiązki przewodów. Zauważyłem, że gdy jest gorąco częściej włącza się kontrolka. W chłodniejsze rzadziej. Retarder działa, może trochę słabiej, kontrolka retardera świeci normalnie na zielono. Przy częstym użyciu retardera kontrolka włącza się szybciej. Miał ktoś podobny problem?
    Tytuł
    Ciśnienie oleju
    Usterka
    Ciśnienie oleju wysokie, mimo że nie było żądania momentu hamowania.
    Przyczyna
    Ciśnienie oleju wysokie, mimo że nie było żądania momentu hamowania.
    Uwagi
    Nie ma hamowania retarderem za pośrednictwem pedału hamulca w układzie EBS a zielona lampka retardera nie zapala
    się w zestawie wskaźników.
    Czynności zaradcze
    Sprawdź czujnik ciśnienia, złącza, wiązkę przewodów, zawory elektromagnetyczne i zawór proporcjonalny
    Scania R - Błąd RET 20041 1738714 żółta kontrolka

0 3
  • #2 11 Cze 2018 22:31
    mariomalinie
    Poziom 17  

Witam
    Miałem taki przypadek. Winny był czujnik ciśnienia oleju w retarderze. W czasie jazdy z podłączonym komputerem wskazywał ciśnienie większe od zera, pomimo że retarder był nieużywany. Nawet gdy wykręciłem czujnik i nim potrząsałem to pokazywał na kompie jakieś ciśnienie.

0
  • #3 12 Cze 2018 10:02
    scania4
    Poziom 5  

Kontrolka żółta też się włączała przy większych prędkościach? (Może od drgań)

0
  • #4 12 Cze 2018 11:09
    mariomalinie
    Poziom 17  

U mnie zapalała się ta zielona, która zapala się podczas hamowania retarderem, ale możliwe że jeszcze jakaś się świeciła tylko nie pamiętam. W każdym bądź razie błąd był ten sam. Możesz dla pewności odłączyć przewód pneumatyczny który steruje retarderem i się przejechać. W ten sposób wykluczysz uszkodzenie zaworu który aktywuje retarder.

1