Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Pralka LG F1256QD - hałas pompy

Dawidltsd 11 Jun 2018 23:11 1845 10
 • #1
  Dawidltsd
  Level 2  
  Po oczyszczeniu filtra wody pralka zaczęła mocno hałasować. Czy wie ktoś dlaczego i co się stało? Standardowo odkręciłem filtr, wylała się woda, oczyściłem to z różnych nieczystości (niewielka ilość), ponownie zakręciłem. Pralka została włączona na 1h35min gdzie po 40 minutach zaczął pojawiać się niepokojący odgłos (jakby obijało się coś o siebie), czuć spore drgania.
 • #2
  Grzegorz740
  Level 36  
  Usterka może nie mieć nic wspólnego z wyczyszczeniem filtra. No chyba, że źle dokręciłeś filtr. W co wątpię, ale różnie moze być. Te spore drgania to gdzie czuć? Obudowa pralki drga? Bo jak drga cała pralka to może amortyzatory trzeba wymienić. Bo to mi wygląda jakby bęben obijał się o obudowę pralki.
 • #3
  Dawidltsd
  Level 2  
  Najmocniej czuć właśnie przy obudowie filtra .
 • #4
  Kenworth 18
  Level 43  
  Witam.
  Kiedy występują te drgania? W trakcie cyklu prania czy w czasie wirowania? Nawet gdyby silnik pompy spustowej miał spore luzy to może pracować głośno, ale drgań nie spowoduje. Sprawdź luzy bębna względem zbiornika bo mógł pęknąć krzyżak bębna. Jeśli pralka drga w trakcie wirowania to powodem mogą być zużyte amortyzatory. Jeżeli możesz to nakręć krótki film ukazujący pracę pralki i zamieść go na forum.
 • #5
  Zbych034
  Level 38  
  Jeszcze raz wyczyść filtr i sprawdź czy coś się nie dostało w łopatki pompki.
 • #6
  Kenworth 18
  Level 43  
  Pompa pracuje teraz głośno jak rozumiem? Ten dźwięk pojawia się w chwili gdy pralka opróżnia zbiornik z wody? Woda jest odprowadzana do końca z pralki?
 • #8
  dzi_dziuś
  Home appliances specialist
  Wygląda na jakąś monetę w pompie, musisz dostać się do łopatek pompy i tam szukać przyczyny.
 • #9
  Kenworth 18
  Level 43  
  Są dwie możliwości czyli albo w trakcie czyszczenia filtra jakieś ciało obce dostało się na turbinkę pompy i stąd ten dźwięk, ale w takim wypadku owe ciało obce powinno zablokować silnik pompy. Druga opcja to taka, że silnik z powodu wyeksploatowania ma zbyt duże luzy i powoduje te dźwięki, a to kwalifikuje go do natychmiastowej wymiany. Czy tak czy owak bez demontażu pompy lub samego silnika raczej się nie obejdzie. Dopiero wtedy będzie można stwierdzić, która z w/w przyczyn się potwierdzi. Jeśli silnik będzie w podobnym stanie to niezbędna będzie wymiana na nowy.
  Pralka LG F1256QD - hałas pompyIMG_201805...160958.jpg Download (904.25 kB)
 • #10
  Dawidltsd
  Level 2  
  Pralka LG F1256QD - hałas pompy
  Jestem w trakcie demontażu ;) zaraz wszystko będzie jasne.
  Winowajcą jak zawsze pieniądze...
  Dzięki za pomoc ;)
 • #11
  Zbych034
  Level 38  
  Czyli w poście 5 miałem rację :D