Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gaming pc dopieszczony -8000pln

Swiiezzy 12 Cze 2018 00:58 651 26
  • #1 12 Cze 2018 00:58
    Swiiezzy
    Poziom 8  

Wtiam
    Czas złożyć nowy pc kiedyś tutaj na forum zakładałem identyczny wątek ;) i dostałem masę porad co warto kupić a co nie (2013 rok)
    Pc w 100% ma służyć do gamingu( czasami stremowaniu)
    moj max budżet to 8000 PLN
    Jestem troszeczkę zielony wiec za każda dobra rade bd wdzięczny ;)
    interesuje mnie tylko "skrzynka" bez monitorów myszek etc

Teraz bebechy jakie sobie upatrzyłem

Link
    Link
    Link
    Link
    Link
    Link

Brakuje jeszcze Chłodzenia ,dysk ssd juz posiadam
    Chciałbym mieć chłodzenie wodne, tylko nie wiem czy sam to złoże ;)

Moje wymagania to granie na max detalach przy minimum 60 fps w każdej sytuacji (nawet przy stremowaniu )

Z góry przepraszam za mój język polski(Pięta Achillesa) ;)

0 26
  • #2 12 Cze 2018 07:02
    Myrasz
    Poziom 19  

Nzxt Kraken X62 v.2
    Chłodzenie polecane, wydajne i popularne - co widać po ilości zakupionych sztuk oraz komentarzach pozytywnych. Na tą chwilę z chłodzeniem wodnym twoje wydatki to ~6600 zł. Pokusiłbym się o lepszą płytę główną - z lepszą sekcją zasilania, np:
    MSI Z370 Tomahawk lub z dodatkowo rozbudowanym chłodzeniem sekcji: MSI Z370 GAMING M5

0
  • #3 12 Cze 2018 09:23
    bloodyman
    Poziom 25  

Zależy czy chcesz się bawić w kręcenie. :) moim zdaniem i7 bez k i do tego 1080 będzie lepsze niż i7k + 1070 +dobra płyta + dobre chłodzenie. Nigdy nie wiesz jak Ci się procek wykręci bo niektóre pójdą jak szalone inne gorzej zależy od sztuki. i7 nie będzie ograniczać a do grania to karta jednak jest priorytet.

0
  • #4 12 Cze 2018 11:00
    Piterixos
    Poziom 27  

Myrasz napisał:

Chłodzenie polecane, wydajne i popularne - co widać po ilości zakupionych sztuk oraz komentarzach pozytywnych.

Sugerowanie że ilość kupujących czy komentarzy dowodzi jakości i wydajności czegoś to jedna z najgłupszych rzeczy jakie ostatnio słyszałem. Swego czasu na morele Polacy woleli brać i5 7500 zamiast Ryzena 5 1600 w tej samej cenie i komentarze były podobne.

Inny przykład to na przykład ten monitor -
    https://www.morele.net/monitor-asus-vg248qe-573766/

Przestarzały złom, za mniejsze pieniądze da się dostać sprzęt o nieporównywalnie lepszej jakości, no ale że konsumentom brakuje podstawowej wiedzy to sytuacja wygląda tak, a nie inaczej.

Do tego co kroku można poczytać komentarze o tym jak to tanie monitory na matrycach TN oferują świetną jakość obrazu itp. itd.

0
  • #5 12 Cze 2018 11:12
    Myrasz
    Poziom 19  

Akurat to chłodzenie widziałem osobiście, również testowałem, a tutaj po prostu uprościłem formę przekazu - nie chciało mi się produkować o 7 rano i tłumaczyć szczegółów dlaczego te, a nie inne. Innych chłodzeń osobiście nie sprawdzałem, ale widziałem testy i słuchałem opinii ludzi, którzy są już w branży spory czas, więc raczej wiedzą co mówią (np. chłodzenie SPC Navis Pro - spoko, tylko wentylatory głośne, więc po co je (SPC) kupować i inwestować dodatkowe pieniądze na podmianę wentylatorów na cichsze/wydajniejsze?).
    Podsumowując - twój opis życiowych przeżyć zbędny i nietrafiony.

0
  • #6 12 Cze 2018 11:47
    Swiiezzy
    Poziom 8  

Zmienił bym grafikę z 1070 na 1080Ti popatrzyłem różnice w osiągach kosmos

nad płytą główną jeszcze pomyśle tylko ktoś musi mi wytłumaczyć różnice pomiędzy "moją" a proponowaną

tzn czy jest ona na tyle duża ze warto dac te 400 zł wiecej

0
  • #7 12 Cze 2018 12:38
    Piterixos
    Poziom 27  

Myrasz napisał:
    Akurat to chłodzenie widziałem osobiście, również testowałem, a tutaj po prostu uprościłem formę przekazu.

Ja w ogóle nie napisałem nic na temat tego czy to dobry czy zły przedmiot bo to bez znaczenia. Odniosłem się jedynie do Twojego wytłumaczenia. Ktoś może Twój komentarz przeczytać i sobie pomyśli "aha, czyli jak ten produkt kupiło 500 osób, a ten 100, to znaczy że ten pierwszy jest lepszy, wszystko jasne". Jak już chciałeś taki, a nie inny wybór uargumentować to trzeba było link do jakiegoś testu wrzucić, a jeśli nie miałeś czasu to lepszym rozwiązaniem byłoby w ogóle żadnego wytłumaczenia dla takiej rekomendacji nie pisać. To wszystko.

0
  • #8 12 Cze 2018 14:58
    n.vision
    Poziom 26  

Piterixos, dziękuję za cudowne komentarze <3

Swiiezzy, jeśli chcesz streamować, to 60fps uber może się okazać pobożnym życzeniem, chyba że streamujesz w jakiejś marnej jakości. Nie znam się na tym, ale mam wrażenie że koledzy wyżej też nie, bo jakoś nikt tego tematu nie porusza, a PCty polecają.

Najlepszą metodą do streamingu jest bodaj użycie drugiego PC, w przeciwnym wypadku być może musisz zgodzić się na jakiś kompromis. Dodatkowo nie wiem, czy taki i7 8700k to jest najlepszy procesor do tego celu( i mówiąc "nie wiem", to dokładnie mam na myśli). Porównaj go z Ryzenem 2700X, bo może się okazać, że przy takim multitaskingu 8 rdzeni 16 wątków po 4GHz to więcej, niż 6 rdzeni 12 wątków po np. 4.5GHz. Przypomina mi się sytuacja jak dawno temu kupiłem g3258 (2c2t), podkręciłem do 4,2GHz i dziwiłem się, że czasami działa gorzej niż stary i wolny q6600 (4c4t). Teoretycznie pentium był szybszy, dawał więcej fps, ale "zapychał się", powodował wyraźne przycięcia, co uniemożliwiało granie w wiele gier. Ja bym to przestudiował w związku z wyborem procesora do multitaskingu

0
  • #9 12 Cze 2018 15:06
    Piterixos
    Poziom 27  

Nie trzeba zgadywać bo na internecie są dostępne testy.

https://www.youtube.com/watch?v=ryzCY2eOdKM

Jeśli ma to być do streamowania to AMD będzie lepszym wyborem.

Różnica między Ryzen 7 1700 a 2700x po podkręceniu to mniej niż 10%, a różnica w cenie to jakieś 400zł, do tego ten drugi znacznie bardziej się grzeje, także nie wiem czy jest sens dopłacać.

Może takie coś? Za resztę można dokupić drugi dysk (albo pojemniejszy) albo np dodatkowe chłodzenie do obudowy.

https://www.morele.net/inventory/info/78fd7ee2/

0
  • #10 12 Cze 2018 16:32
    Swiiezzy
    Poziom 8  

Jeżeli chodzi o stremowanie to jak dam ustawienia jedno oczko mniej to się nic złego nie stanie
    Stremowanie to rzecz 2 rzędna
    Chce złożyć sobie pc na powiedzmy 5 lat zęby dawał rade ze wszystkim co bd wchodzić na rynek i nie na ustawieniach srednich
    brałem pod uwagę amd ale kiedyś miałem z nim tyle nieprzyjemności ze sie po prostu zraziłem (chodzi o marke)
    patrzyłem porównania tych 2 procesorów , bardzo podobne wyniki
    Chce złożyć jak najlepszą konfiguracje za budżet który mam żeby nie żałował " mogłem kupic cos innego"

z tego co widziałem

Grafika 3500zł+ procek 1500+plyta glowna 500-1000 zł+ramy 16 gb 1000 zł+chłodzenie 500+obudowa 500=8000

dyski posiadam swoje
    czyli
    gtx 1080ti(zapomniałem dodać ze ma to działać na 3 monitach 24 cale ale chyba da rade)
    Ryzen 2700X lub 8700K lub AMD Ryzen 7 1700 ( nie jestem fanem podkręcania nigdy tego nie robiłem)
    Płyta główna nie mam pojęcia która jest dobra która nie (zero wiedzy)
    DDr 4 i tutaj też nie wiem czy patrzeć głownie na taktowanie czy markę i stabilność . Cena się waha od +-300/500zł na 16 gb
    Nzxt Kraken X62 v.2 chłodzenie tu też mam problem próbowałem znaleźć jakieś zestawienia top modeli i np be quiet! SILENT LOOP 280mm jest troszeczkę lepszy ale brak mu tego czegoś co posiada kraken jak patrze w środek obudowy ;)
    no i obudowa coś w stylu Corsair Carbide 400C lub tej co podałem wyzej

Całkiem spoko zestaw Piterixos ;)

0
  • #11 12 Cze 2018 16:55
    Myrasz
    Poziom 19  

Nie można jednoznacznie stawiać na jedną markę procesorów, bo każda(AMD vs INTEL) zachowuje się inaczej w zależności od gry. W jednej wypadnie lepiej AMD + streaming, w drugiej Intel + straming, ale praktycznie zawsze podczas zwykłej gry, wygrywa Intel.
    Skoro piszesz, że streaming jest sprawą drugorzędną, to mimo wszystko postawiłbym na tego 8700k.
    Co do płyty główniej - zostań przy MSI Tomahawk - nie będziesz zawiedziony, a to chyba ze 100 zł różnicy między nią, a tą co wybrałeś.
    RAM - bardzo porządne - nie ma zastrzeżeń.
    AIO - tutaj wszystko zależy od użytkownika, jeśli chcesz ciszę i dobrą wydajność -> NZXT. Jeśli tylko wydajność - be quiet/SPC też mogą być.
    Obudowa, którą wybrałeś na początku jak najbardziej wystarczy.

0
  • #12 12 Cze 2018 17:35
    n.vision
    Poziom 26  

Jeśli kolega nie bawi sie w OC to nie ma potrzeby inwestowania w droga plyte glowna. Tak samo procesor z literka "K" od Intela jest bez sensu w takiej sytuacji. Mozna brac, po prostu uwrazliwiam ze to wg. mnie takie kupowanie na sile "bo jest budzet". Osobiscie wzialbym plyte serii B i do tego karte dzwiekowa, zeby wycisnac maksimum z tego, czego na pewno bede uzywal. Chyba że ktoś mi w końcu wyjasni, że się mylę i może jednak warto płacić 700zł za mobo, zamiast 350zł, bo np. dłużej przetrwa (nie mam takiej wiedzy). A jeśli weźmiesz ten droższy sprzęt, warto skorzystać z tych wielu stów dopłaconych do MOBO i procesora i jednak zrobić choćby drobne OC ;) Żeby nie leżało
    Inaczej w przypadku AMD - procesory serii X same podbijają taktowania, jeśli chłodzenie pozwoli (XFR), ale też nie ma tak wielu dobrych argumentów, żeby brać mobasa za 700 stów

Co do obaw o procesory AMD - sytuacja na rynku wyglada teraz tak, ze to Intel próbuje doskakiwać do wysokiego tempa jakie narzucilo AMD, nie odwrotnie. Po prostu czesc ludzi jeszcze tego nie zauwazyla. Intel tak naprawde ostatnio zalicza wtopę za wtopą, patrz procesory 7 generacji, patrz i9, patrz luki zabezpieczeń (2 razy!), patrz oszustwo z 5GHz 28 rdzeniowym procesorem napędzanym beczką chłodziwa i kilka innych spraw. Ale fakt, ciągle robią najwydajniejsze procesory do gier, są odrobinę przed AMD w tej jednej materii

Sugeruję też zdecydować w następnych postac, czy będziesz szedł w AMD czy w Intela, bo konfiguracje są znacząco różne i nie ma sensu, żeby koledzy pocili się na 2 wątkach. Moim zdaniem nie ma tu złego wyboru. W skrócie AMD lepsze na wielowątkowość i de facto tańsze, Intel troche (~7%?) szybszy w grach (dla Ciebie to bez rożnicy, jeśli nie masz monitora 140Hz) i droższy, ale lepiej usytuowany na rynku. Intele mają też znacznie większy potencjał OC

0
  • #13 12 Cze 2018 22:00
    Swiiezzy
    Poziom 8  

Oc duza jest różnica? jak dobrać parametry i czy ogólnie to jest ciężka sprawa

co do monitora mam zamiar kupić jeden 144hz +2 normlane które posiadam aktualnie

0
  • #14 12 Cze 2018 22:03
    Piterixos
    Poziom 27  

Duża duża jakieś 15% jeśli brać pod uwagę zarówno procesor jak i kartę.

0
  • #15 12 Cze 2018 22:06
    n.vision
    Poziom 26  

No to do monitora 144Hz tylko Intel, a najlepiej własnie po OC. Proste OC jest... proste. Możesz wykonać bardziej złożone, "dopieszczone" i wtedy trzeba poczytać. Czy jest sens? Przy monitorze 144Hz pofatygowałbym się. Przy monitorze 60Hz raczej nie ;)

Inna sprawa, żebyś pomyślał przy bardziej wymagających tytułach o ustawieniach High zamiast Uber, różnicy w wyglądzie prawie nie będzie, a klatkarz skoczy mocno do góry. Ustawienia Uber często są profilowane pod niemożliwy sprzęt, dają wszystko co mają. Zwyczajowo High producenci gier profilują jako ten wydajnościowy maks, przejście na Uber często nie zwiększa niczego poza obciążeniem sprzętu, taka rada gdyby Ci klatkarz spadł

0
  • #16 12 Cze 2018 22:19
    Swiiezzy
    Poziom 8  

No to padło na intela
    a jeszcze pytanko bo zasugerowałeś kartę dźwiękowa ja od zawsze używałem tylko zintegrowanych
    teraz mam zewnętrzną Karta dźwiękowa A4 Tech Gaming G480 ale nie potrafię tego ustawić odpowiednio
    mam hyperx cloudy i w grach typu fornite nie mam dźwięku przestrzennego np koleś strzela z połnocy ale ja nie slysze czy stoi 3 piętra wyżej czy niżej

nie wiem czy to moja wina czy tak to ma działa no i czy warto kupić nową karte

0
  • #17 12 Cze 2018 22:28
    Piterixos
    Poziom 27  

HyperX Cloud to nie jest dokładna nazwa modelu, jest sporo wersji tych słuchawek.

Kupno kolejnej karty dźwiękowej na 99.9% nie rozwiąże problemu o którym piszesz, prawdopodobnie musiałbyś pogrzebać w oprogramowaniu bo tak źle być nie powinno, ale to już pytanie na osobny temat.

0
  • #18 13 Cze 2018 22:11
    Swiiezzy
    Poziom 8  

A czym sie sugerować wybierając monitor 144hz

Dodano po 5 [godziny] 14 [minuty]:

Link

Dobra oto wstępna lista potrzebuje do tego jeszcze jakieś dobrej pasty
    i jak możecie to sprawdźcie czy czegos nie ma lepszego w podobnej cenie

wybrałem inne ramy 100 zł tanjsze a widziałem ze niczym sie nie rożnia
    jeszcze nie wiem tylko czy dobry monitor wybrałem

edit jednak 1 wybrane ramy zostają nie bd czekał 2 tygodni więcej zeby ugrać 100 zł

0
  • #19 14 Cze 2018 15:53
    n.vision
    Poziom 26  

Komputer wydaje sie w porzadku.

Co do monitora, moja odpowiedz brzmi: nie wiem :) Nie mialem monitora 140Hz, widzialem tylko u kumpla. Efekt "wow" był

Gdybys znalazl budżet, możesz jeszcze poszukać monitora z G-Sync, ale to drogi bajer

0
  • #21 14 Cze 2018 19:51
    Swiiezzy
    Poziom 8  

Monitor Acer XB241Hbmipr a ten ?

0
  • #22 14 Cze 2018 19:53
    Piterixos
    Poziom 27  

Dwa razy droższy, a gorszy.

0
  • #23 14 Cze 2018 20:27
    Swiiezzy
    Poziom 8  

hmm to jaki polecacie z g sync i bez

jak mozecie napisze mi 2-3 modele

btw ten acer wyskoczył mi w topowcyh modelach monitorów 144hz ;p

0
  • #24 14 Cze 2018 20:54
    Piterixos
    Poziom 27  

Z g-sync żadnego, chyba że już nie masz na co pieniędzy wydawać. Zamiast dopłacać kilkaset złotych do G-sync mógłbyś sobie np dużo lepsze słuchawki kupić.

Ten co podałem będzie najlepszy.

Wydawać 2 tysiące na tego Acera to byłby idiotyzm, jakość obrazu jak z monitorów 4 razy tańszych, ale owszem są portale które takie coś polecają, dlatego rynek monitorów wygląda jak wygląda.

0
  • #25 14 Cze 2018 21:07
    Swiiezzy
    Poziom 8  

a jescze jedno pytanko bo posiadam 2x 24 calowe monitory a ten który podałeś
    jest w 23.5 lub 27 nie bd to jakoś zle oddziaływać na siebie ?

0
  • #26 14 Cze 2018 21:11
    Piterixos
    Poziom 27  

One pewnie i tak mają 23.5 cala w rzeczywistości, różnica jest i tak na tyle mała, że nie powinna być widoczna.

0
  • #27 21 Cze 2018 03:43
    Swiiezzy
    Poziom 8  

Dobra Mam już swojego pc ;)

pobawię sie trochę i napisze w oddzielnym temacie o pomoc w oc ;)

Dziękuję wszystkim za rady

0
  Szukaj w 5mln produktów