Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki Creative buczą przy podłączeniu do TV

12 Cze 2018 07:02 576 9
  • Poziom 8  
    Witam,
    mam problem. Kupiłem głośniki komputerowe Creative T3300 2.1 i przy podłączeniu go jackiem 3,5 mm do wejścia słuchawkowego w TV Sony Bravia KDL 40WE660 głośniki buczą. Ale gdy podłącze same głośniki bez subwoofera to wszystko jest ok. Jak wyeliminować problem?
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    gigancik12 napisał:
    przy podłączeniu go do TV Sony Bravia KDL 40WE660 głośniki buczą.

Jakiego wyjścia w TV używasz?
    Jeśli słuchawkowego to spróbuj potencjometr w głośnikach skręcić do 1/4, a TV pogłośnić. Wcześniej sprawdź jeszcze skutek odwrócenia wtyczki głośników w gnieździe zasilania.

gigancik12 napisał:
    Ale gdy podłącze same głośniki bez subwoofera to wszystko jest ok.

W skrzyni subwoofera jest wzmacniacz, a TV raczej nie ma wyjść głośnikowych - jak to podłączyłeś?
  • Poziom 8  
    Przez wejście słuchawkowe. Skręcenie potencjometru nic nie daje. Ktoś pomoże?
  • Poziom 8  
    Bardzo proszę o pomoc. Zaraz mija mi okres na oddanie sprzętu :(
    gigancik12 napisał:
    Skręcenie potencjometru nic nie daje.

Do zera - również nic nie daje? Połączenie z gniazdem słuchawkowym jest wykonane oryginalnym przewodem? Głosniki są nowe czy używane?

jdubowski napisał:
    Wcześniej sprawdź jeszcze skutek odwrócenia wtyczki głośników w gnieździe zasilania.

Taka próba była zrobiona?
  • Poziom 8  
    Skręcanie potencjometru zmniejsza w malutkim stopniu buczenie. Wszystko podłączone jest oryginalnymi kablami. TV i głośniki są nowe. A co do odwrócenia wtyczki, nie wiem o co chodzi więc nie próbowałem.
    gigancik12 napisał:
    Skręcanie potencjometru zmniejsza w malutkim stopniu buczenie.

Czyli głośniki nawet zupełnie ściszone buczą? Rozpięcie połączenia TV z głośnikami likwiduje buczenie?

gigancik12 napisał:
    A co do odwrócenia wtyczki, nie wiem o co chodzi więc nie próbowałem.

Wtyczka sieciowa - jest z uziemieniem czy bez?
  • Poziom 8  
    Wtyczka jest bez uziemienia. Głośniki przestają buczeć jak je całkowicie wyłączę.
    gigancik12 napisał:
    Wtyczka jest bez uziemienia.

No to możesz ją odwrócić tak by ten kołek który tkwi w prawym otworze gniazdka znalazł się w lewym.

gigancik12 napisał:
    Głośniki przestają buczeć jak je całkowicie wyłączę.

Jeśli buczą ze skręconym do zera potencjometrem to albo są uszkodzone, albo ty masz za czułe ucho i siedzisz za blisko głośnika (czytaj: od sprzętu klasy popularnej wymagasz za dużo).
  • Poziom 8  
    Spróbuję jeszcze to odwrócić. I to nie jest delikatne buczenie tylko głośne i nic nie słychać przez to.