Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

faac 741 dobor kabli do bramy

12 Cze 2018 08:51 411 6
 • Poziom 2  
  Witam
  zakupiłem napend faac 741 teraz nie wiem jaki kabel pociagnac do zasilania? Wystarczy 5x1,5 czy dac 5x2,5?jaki kabel dac do czujek 4x 1 czy 4x0,5
  i tez chce pociagnac kabel do videodomofonu i otwierania bramki i tez nie wiem jaki??
 • Sklep HeluKabel
 • Poziom 28  
  Po co Ci do zasilania 5xX..? Wystarczy 3xX... Do czujek wystarczy Ci zwykła skrętka,ale żelowana. Do videodomofonu skrętka żelowana, a najlepiej dwie. Pytanie jakie długości...

  pzdr
 • Sklep HeluKabel
 • Poziom 2  
  Po to 5 razy że do zasilania bramy 3 kable plus 2 do włącznika który będzie otwierał bramę z domu.
  brama znajduje się 15m od domu
 • Poziom 39  
  menda1234567890 napisał:
  zakupiłem brame faac 741

  Nie bramę, a napęd. Zakupiłeś bramę Faac? :D Przekrój przewodu, a właściwie kabla zależy od odległości rozdzielnicy napędu od zasilania, w celu spełnienia warunku samoczynnego wyłączenia i obciążenia obwodu, czyli rozdzielnicy w domu, garażu itp. Zasilanie 3 żyły l, N, PE i ewentualnie zasilanie z przycisku w ....garażu? czyli min. 5 żył, wg mnie, choć specjalistą w tej dziedzinie nie jestem.

  Ps. Na forum z pewnością jest odpowiedniejszy dział niż ten. Zobacz opis działu. :wink:
 • Poziom 28  
  Jak dla mnie zasilanie, to zasilanie, a otwieranie to już jest sterowanie kol Akrzy74... Autor już wcześniej odpisał po co mu 5x...
 • Poziom 39  
  Akrzy74 napisał:
  Zasilanie 3 żyły l, N, PE i ewentualnie zasilanie z przycisku w ...."szopie?" czyli min. 5 żył, wg mnie, choć specjalistą w tej dziedzinie nie jestem.

  Kolego sterowanie otwieraniem napędu ( open A, openB) realizowane jest z płyty sterującej z zacisków o bezpiecznej wartości, najczęściej 24V (AC lub DC) i z separowanego źródła zasilania - czyli z transformatora. "Puszczanie" napięcia zasilającego 230V i sterującego w jednym kablu jest niedopuszczalne, o czym zapewne Kolega wie lepiej ode mnie.
  4 lub 5 żył czasem stosuje do sterowania oświetleniem podjazdu/bramy załączanego na dwa sposoby : z napędu podczas otwierania i z budynku ( załączanie stałe lub przez zmierzchowy)
  Do sterowania otwierania obowiązkowo osobny przewód niskonapięciowy w żelu ( telefoniczny lub skrętka UTP)
 • Poziom 39  
  Przepraszam kolegów tomjed i andrzej lukaszewicz. Oczywiście macie rację, że należy ułożyć kabel zasilający 3 żyłowy i dodatkowo kabel sterowniczy- żelowany.
  Zbyt szybko przeczytałem temat i jeszcze szybciej napisałem.

  Pozdrawiam.