Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

faac 741 dobor kabli do bramy

12 Cze 2018 08:51 411 6
  • Poziom 2  
    Witam
    zakupiłem napend faac 741 teraz nie wiem jaki kabel pociagnac do zasilania? Wystarczy 5x1,5 czy dac 5x2,5?jaki kabel dac do czujek 4x 1 czy 4x0,5
    i tez chce pociagnac kabel do videodomofonu i otwierania bramki i tez nie wiem jaki??
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 28  
    Po co Ci do zasilania 5xX..? Wystarczy 3xX... Do czujek wystarczy Ci zwykła skrętka,ale żelowana. Do videodomofonu skrętka żelowana, a najlepiej dwie. Pytanie jakie długości...

pzdr
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 2  
    Po to 5 razy że do zasilania bramy 3 kable plus 2 do włącznika który będzie otwierał bramę z domu.
    brama znajduje się 15m od domu
  • Poziom 39  
    menda1234567890 napisał:
    zakupiłem brame faac 741

Nie bramę, a napęd. Zakupiłeś bramę Faac? :D Przekrój przewodu, a właściwie kabla zależy od odległości rozdzielnicy napędu od zasilania, w celu spełnienia warunku samoczynnego wyłączenia i obciążenia obwodu, czyli rozdzielnicy w domu, garażu itp. Zasilanie 3 żyły l, N, PE i ewentualnie zasilanie z przycisku w ....garażu? czyli min. 5 żył, wg mnie, choć specjalistą w tej dziedzinie nie jestem.

Ps. Na forum z pewnością jest odpowiedniejszy dział niż ten. Zobacz opis działu. :wink:
  • Poziom 28  
    Jak dla mnie zasilanie, to zasilanie, a otwieranie to już jest sterowanie kol Akrzy74... Autor już wcześniej odpisał po co mu 5x...
  • Poziom 39  
    Akrzy74 napisał:
    Zasilanie 3 żyły l, N, PE i ewentualnie zasilanie z przycisku w ...."szopie?" czyli min. 5 żył, wg mnie, choć specjalistą w tej dziedzinie nie jestem.

Kolego sterowanie otwieraniem napędu ( open A, openB) realizowane jest z płyty sterującej z zacisków o bezpiecznej wartości, najczęściej 24V (AC lub DC) i z separowanego źródła zasilania - czyli z transformatora. "Puszczanie" napięcia zasilającego 230V i sterującego w jednym kablu jest niedopuszczalne, o czym zapewne Kolega wie lepiej ode mnie.
    4 lub 5 żył czasem stosuje do sterowania oświetleniem podjazdu/bramy załączanego na dwa sposoby : z napędu podczas otwierania i z budynku ( załączanie stałe lub przez zmierzchowy)
    Do sterowania otwierania obowiązkowo osobny przewód niskonapięciowy w żelu ( telefoniczny lub skrętka UTP)
  • Poziom 39  
    Przepraszam kolegów tomjed i andrzej lukaszewicz. Oczywiście macie rację, że należy ułożyć kabel zasilający 3 żyłowy i dodatkowo kabel sterowniczy- żelowany.
    Zbyt szybko przeczytałem temat i jeszcze szybciej napisałem.

Pozdrawiam.