Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 206 jak sprawdzić wentylator chłodnicy

12 Cze 2018 11:01 4683 20
 • Poziom 6  
  Witam, koledzy jak mogę sprawdzić wentylator chłodnicy aby wyeliminować lub potwierdzić awarie komputera. Bo wentylator nie załącza mi żadnego biegu, a czasami włączy się drugi bieg przy 100 stopniach. Jest to Peugeot 206 1.6 pb 2003 r wiec tam już wentylatorem steruje komputer. Na jakiej zasadzie on załącza wentylator? Pobiera temperaturę z czujnika na termostacie i skąd jeszcze? Z góry dziękuję za pomoc. Potrzebowałbym jeszcze schematu lub numeru katalogowego przekaźników bo u mnie jest coś majstrowane i nawet nie wiem czy to dobre przekaźniki są włożone.
 • Poziom 6  
  Jeżeli dla sprawdzenia podepne w piny wtyczki która podpięta jest do rezystora w chłodnicy przewód i zrobię zworę, włączę klime dla sprawdzenia pierwszego biegu wentylatora nie spale niczego? Przekaźniki są czyste wtyczki też. Czy ma ktoś może numer przekaźników do 206 1.6 wersja z klimą bo tak jak wspomniałem u mnie było już coś grzebane. I schemat podłączenia przekaźników też by się przydał jakby ktoś miał.
 • Pomocny post
  Poziom 43  
  Masz zasilanie na grubych przewodach przekaźników ? Mierz próbówką. Wyzwalasz przekaźniki również próbówką. Z doświadczenia wynika przeważnie zgnilizna wiązki uszkodzenie przekaźników ew. Brak zasilania przez bezpiecznik. Zasilaniw głównego lub po zapłonie
 • Poziom 6  
  Moja stara poprzednia wiązka była totalnie zgnita więc kupiłem na szrocie kompletne wtyki z kawałkiem instalacji i wszystko łączyłem. Poprzednia wiązka druciarska była lutowana przerabiana.... i siedziały tam inne przekaźniki niż te ze szrotu. Jutro sprawdzę zasilanie bo mam auto w innym mieście.
 • Poziom 6  
  Sprawdziłem napięcia górny przekaźnik 6.2 V i spada dolny 11.8 V trzyma wartość, nap akumulatora 12.2V, przy włączonej klimatyzacji zwarłem dolną wtyczkę gdzie jest opornik termiczny i nie ma żadnej reakcji. Opornik termiczny mierze jak zwykły rezystor? Zwarty dolny przekaźnik uruchamia wentylator górna wtyczka gdy zewre piny nie daje żadnej reakcji. Czy po drodze jest jakiś bezpiecznik oprócz tego w pudełku przy akumulatorze?
 • Poziom 6  
  Jak mogę sprawdzić opornice mierzy się jak zwykły rezystor? Bo jeżeli tak to nie ma żadnej wartości i pomiędzy we/ wyj nie ma zwarcia. Dlaczego na pierwszym przekaźniku napięcie spada i jest poniżej 12 V?
 • Pomocny post
  Poziom 43  
  Testuj PRÓBÓWKĄ. Niech admin przyczepi zasady testu obwodów wysoloprądowych .
 • Poziom 6  
  Przeprowadziłem test: w miejsce opornicy przewód miedziany i na obydwu przekaźnikach napięcie 12.1 V na zapłonie, po zwarciu przewodów zasilających w każdym z przekaźników wentylator się włącza. Z jakiego czujnika komputer bierze dane do załączenia przekaźnika? Wie ktoś może które bezpieczniki pod kierownicą odpowiadają za wentylator? Bo te kolo aku wszystkie sprawdziłem i są ok.
 • Poziom 6  
  Oki ale jeszcze mam jeden problem z dolnego przekaźnika zwisa kabel Nie podłączony do niczego. Za chwilę zrobię zdjęcie.

  Dodano po 6 [minuty]:

  Jest to jednak górny przekaźnik i kabel idzie do środkowego pinu Peugeot 206 jak sprawdzić wentylator chłodnicyPeugeot 206 jak sprawdzić wentylator chłodnicy
 • Poziom 6  
  Tylko ze ja robiłem całą górną wiązkę bo moja poprzednia była zgnita i po połączeniu wszystkich przewodów właśnie został ten którego nie mam do czego podłączyć. Czy wie może kolega jaki tam typ rezystora idzie?
 • Poziom 6  
  Chce wymienić sam rezystor i nie wiem jakie ma parametry mam sklep elektroniczny pod nosem wiec chce spróbować wymienić go bez wymiany całej opornicy.
 • Poziom 6  
  Jakie zadanie ma ta opornica? Włącza pierwszy bieg gdy się rozgrzeje do 90 stopni? A ten rezystor zabezpiecza układ przed przegrzaniem?

  Dodano po 15 [godziny] 55 [minuty]:

  I jest du..... Nie działa ;D przy włączonej klimatyzacji mam zimna chłodnice klimy brak czynnika czy to ma wpływ na pracę wentylatora? Wciąż wentylator nie działa. Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł przekaźniki sprawdziłem są ok.
 • Poziom 6  
  W tym tyg idzie do doktora powiem co i jak
 • Pomocny post
  Poziom 1  
  Posiadam książkę "Peugeot 206 poradnik użytkownika" odstąpię.
 • Poziom 6  
  Przyczyną były zgnite styki i zamontowane inne przekaźniki oraz spalony termik w opornicy. Dzięki wszystkim za pomoc.