Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GoClever Quantum 400 - Zatrzymuje się na ekranie startowym

12 Cze 2018 11:56 345 10
  • Poziom 9  
    Cześć,

Kiedyś dostałem uszkodzony smartfon GoClever Quantum 400. Na początku uruchamiał się Android i Launcher, a potem po kilku sekundach samoistnie resetował się. I tak w kółko. Po dłuższym czasie postanowiłem jeszcze raz sprawdzić, co się dzieje. Niestety, gdy teraz go odpalam pojawia się niewyraźny ekran startowy GoClever lub 4 kwadraciki. I nic dalej się nie dzieje. Volume Up + Power też nie działa. Czy można coś z tym jeszcze zrobić czy lepiej sobie odpuścić? Przy oprogramowaniu nic nie było grzebane.

W załączniku zrzuty ekranu.
  • Poziom 20  
    Może reinstal oprogramowania ?? Wiem, że do niektórych modeli gooclever udostępniał jakieś aktualizacje, które samemu można było sobie wgrać. Ja w GC Quantum 400 miałem programowy problem z dotykiem. Zainstalowałem Nova launcher i zaczął działać. Ten telefon tak czy inaczej jest trochę do ..., kupiłem go po Quantum 4, który na mniejszej baterii trzymał 2x dłużej, ale się zbiła szybka. Obecnie chyba ma rozwalony ekran, ale po tym zdarzeniu się mu nie przyglądałem.
    Można próbować wgrać nowe oprogramowanie, jak masz czas i siły. Pewnie są jakieś wersje pod niego, bo to telefon Foxconnu, więc możesz znaleźć mnóstwo bliźniaczych konstrukcji. Bo oprogramowanie w tym telefonie jest jakieś wyjątkowo niestabilne i dopiero po mocnym odchudzeniu chodzi w miarę płynnie.
  • Poziom 9  
    W kwietniu próbowałem mu przeinstalować oprogramowanie na te oficjalne z GoClever. Niby wszystko poszło z sukcesem, ale niestety nie pomogło. Tak jak się wyłączał tak dalej się wyłączał po 5 sekundach. Teraz nie można tego oprogramowania nigdzie znaleźć. Wszystkie linki wygasły. Tak samo z sterownikami. A sam telefon się po prostu nie włącza.
  • Moderator - GSM
    Sprawdzałeś napięcie baterii? Firmware znajdziesz pewnie gdzieś na chomiku.
  • Poziom 9  
    Zmierzyłem napięcie baterii. Wynik 3,8 V.
  • Poziom 9  
    Przepraszam, że tak późno, ale dzisiaj miałem chwilę żeby się tym zająć.

Przeinstalowałem oprogramowania z linku, który mi podałeś. Wszystko zakończyło się powodzeniem, ale telefon nadal nie chce się uruchomić. Stoi na ekranie, gdzie widać cztery kolory i koniec. Tak jak na zdjęciu, który wstawiłem wcześniej.

Macie jeszcze jakiś pomysł?
  • Poziom 9  
    Z tego linku też pobierałem oprogramowanie. Zauważyłem też, że na chomikuj jest dokładnie to samo.
  • Pomocny post
    Moderator - GSM
    No to jakieś uszkodzenie hardware. Rozbierz obejrzyj płytę.
  • Poziom 9  
    Niestety. Uszkodzony jest układ zasilający. Z telefonu raczej nic nie będzie.