Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hanseatic K9 - zmywarka nie grzeje wody

urbanmaster 12 Cze 2018 13:10 375 0
    urbanmaster
    Poziom 10  
    Hanseatic K9 - zmywarka nie grzeje wody
    Kupiłem zmywarkę Hanseatic (najprostszy model z wyłącznikiem i jednym pokrętłem) z OLX w której wymieniono element pozwalający w trybie intensywnym grzanie wody do 85-95 stopni. Bardzo chciałbym wpisać model zmywarki, ale na drzwiach nie ma żadnej tabliczki. Patrzyłem z każdej strony. Jedynie co mogę o niej powiedzieć to Hanseatic z czerwonym wyłącznikiem i pokrętłem z 3 programami. Szerokość 45 cm. Sprzedawca na karcie gwarancyjnej napisał Hanseatic K9. Miała ona służyć jako wyparzarka do gastronomii. Po 3 cyklach zmywarka zaczęła cieknąć i wywalał bezpiecznik różnicowoprądowy. Znalazłem usterkę: guma od pompy myjącej była uszkodzona. Po naprawie zmywarka w ogóle nie grzeje wody. Sprawdzałem opór grzałki 24Ω. Przed grzałką jest mikro wyłącznik - też prawidłowo przełącza. Na wejściu wspólnym mikro wyłącznika przed wciśnięciem mikro wyłącznika jest 230V. Gdy jest wciskany przez taki plastikowy element napięcie spada do 0V. Czy szukać usterki w drzwiach zmywarki tam gdzie jest cała elektronika czy źle myślę? Czytałem forum i są niby jakieś zimne luty albo uszkodzone przekaźniki w modułach sterujących. Prócz mikro wyłącznika jest jeszcze przekaźnik, który steruje kablem wspólnym mikro wyłącznika? Miał już ktoś do czynienia z tego typu sprzętem?
    [url=https://obrazki.elektroda.pl/6484165600_1528974200.png]
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze