Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak sygnału po podłączeniu rozgałęźnika

12 Cze 2018 15:33 714 13
 • Poziom 7  
  Witam mam problem chciałem podłączyć dwa telewizory pod jedną antenę i użyłem rozgałęźnik antenowy rta 120 i po jego podpięcie brak sygnału gdy usunę rozgałęźnik to na jednym telewizorze mam sygnał w czym może być problem
 • Pomocny post
  Poziom 36  
  To rozgałęźnik aktywny, więc wymaga podania zasilania zgodnie z rysunkiem na obudowie.
 • Poziom 7  
  To tak jest jeden zasilacz jest wsadzony z kablem do telewizora jak wcześniej był czy jakoś inaczej podłączyć zasilacz
 • Poziom 36  
  Skoro jest zasilacz to ten kabel należy podłączyć do oznaczonego wyjścia rozgałęźnika i założyć zworkę.
 • Poziom 7  
  Tak jest zrobione i nie działa dalej nie wiem w czym problem
 • Poziom 36  
  No to pozostaje już tylko voltomierz i sprawdzić, czy wychodzi 12V na antenę. Zworka na pewno założona prawidłowo? Jeżeli jest 12V na antenie to może być za silny sygnał i wtedy trzeba założyć rozgałęźnik pasywny.
 • Poziom 36  
  Nie ma tam żadnych przycisków. Zwora musi być założona poziomo zgodnie z niebieską, przerywaną linią. Zdjęcie jest tak rozmyte, że nie widać, czy jest założona, czy nie.
 • Poziom 36  
  Tak wygląda rozgałęźnik z niezałożoną zworkąBrak sygnału po podłączeniu rozgałęźnika
  Tam są 2 kołki i zworka musi być założona na oba. U ciebie raczej nie jest założona prawidłowo.
 • Poziom 7  
  Dzięki już działa musiałem to zwore założyć prawidłowo
 • Poziom 31  
  Nieprawidłowo osadzona zwora jest dość częstą przyczyną problemu. Fabrycznie zwora ta jest osadzona nieco na ukos - brak przejścia napięcia. To tak na wszelki wypadek gdyby Ktoś podłączając rozgałęźnik do instalacji, przez przypadek nie próbował podawać napięcia do anteny biernej. Trzeba zworę wyciągnąć i włożyć ponownie równolegle z linią niebieską niejako ją łącząc co b. dobrze opisał andpol.
  Najlepiej zrobić to szczypcami ale niektórzy myślą, że to jakiś przełącznik i próbują ją nimi przykręcić.
  Opis w instrukcji zmieniałem już dwukrotnie i myślę, że to jest dość jasno opisane. Chyba że Koledzy mają jeszcze jakieś sugestie.
 • Moderator
  Ja mam tylko sugestie do producenta, by we wzmacniaczach tego typu przewidzieć możliwość podawania zasilania z zewnętrznego źródła a nie tylko przez kabel antenowy. Przydała by się także opcja alternatywnego zasilania z obu odbiorników, np przez diody separujące. Dziś już by czasami bardzo pomogło a w przyszłości - po uruchomieniu DVB-T2 - może stać się koniecznością i niewątpliwie tańszym rozwiązaniem niż właściwej jakości zasilacze. Oddzielnym tematem będzie odstęp intermodulacyjny dla DVB-T2, który jest wyższy niż w DVB-T o około 8 dB - czyli 88 db - w stosunku do normy DIN 45005B.
 • Poziom 31  
  Dzięki za sugestię.
  W przypadku RTA-120/140 bardziej chodziło o koszty zarówno materiałowe jak i w samej produkcji (robocizna). Traktować je należy nie jako wzmacniacze a rozgałęźniki aktywne, kompensujące kilku-decybelową stratę na rozgałęzieniu oraz dodatkowo wyrównanie strat w kablach. Choć oczywiście jest to wzmacniacz ale w wersji mikro... i to jeszcze mini.
  Inne mikro-wzmacniacze są zasilane z niezależnego źródła a jedna wersja ma możliwość obu sposobów zasilania, mogąc być wzmacniaczem masztowym.
  https://www.telmor.pl/Katalog-produktow/Wzmac...-przedwzmacniacze/Mikrowzmacniacze-abonenckie