Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa tokarki do drewna. Dobór kół pasowych

13 Cze 2018 06:59 1242 24
  • Poziom 5  
    Witam. Buduje tokarkę o średnicy toczenia 80cm i długości około metra. Mam pytanie co do kół pasowych.Czy koła trzystopniowe 40/70/100 mm na pasek wielorowkowy Pj12 dadzą rade? Głównie chodzi mi o tą średnice 40mm, czy to nie za mało i czy takie przełożenia będą dobre. Tokarka z falownikiem.
  • Poziom 16  
    Jeżeli to są średnice na wale, który będzie napędzał klocek drewna , to według mnie to Bardzo i to skrajnie za mało. Oszacuj prędkość obrotową klocka. Nie może być za duża bo w przypadku rozerwania...... Żadna osłona nie wytrzyma. I jaką mocą będziesz napędzał. I oszacuj jaką siłą musiałbyś ciągnąć na promieniu 20mm.
  • Poziom 5  
    Silnik 1.5kw 1420 obr. Przy tych przełożeniach obroty wyjdą 3550, 1420, 568 plus regulacja falownikiem
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 5  
    Duże obroty przydadzą się oczywiście do małych detali.
  • Poziom 5  
    Dzięki za szybką odpowiedzi. Falownik LG/LS - 2,2 KW 3F, SV022IG5A-4. Jakie przełożenia polecacie zastosować?
  • Poziom 5  
    Czyli lepsze byłoby zastosowanie silnika 900obr. i kół pasowych 4-8-12cm plus falownik? Czy koło o średnicy 4cm wystarczy, czy dać większą średnice?
  • Poziom 5  
    Rozumiem że 568 obr. to za dużo. Poproszę o wypowiedz kogoś kto zna się na falownikach, czy falownik pozwoli mi zejść z tych obrotów na około 80. W fabrycznych tokarkach zakresy obrotów są dosyć duże w porównaniu z tymi które podałem np. 40 - 910 / 80 - 2,000 / 140 - 3,500 rpm
  • Poziom 5  
    Zakres prędkości jaki chciałbym mieć to tak około od 60-3000, 3500. Nigdy nie miałem styczności z silnikiem sterowanym silnikiem i nie mam pojęcia jakie to daje możliwości. W niektórych tokarkach są zastosowane tylko 2 koła pasowe i zakres prędkości jeszcze większy jak ja chciałbym mieć. A może tak: silnik 15/11/7/4, wrzeciono 7/11/15/18. Obroty przy takim układzie 3042/1420/662/315. Pasek 9pj
  • Poziom 5  
    Z kołami pasowymi problem rozwiązany i następny problem. Czy w układzie falownik LG/LS - 2,2 KW 3F, SV022IG5A-4 2,2kw plus Zadajnik ZAD-ECO-V2 można ustawić wyświetlanie obrotów z uwzględnieniem przełożeń na kołach pasowych?
  • Poziom 5  
    Silnik - 14/9/4
    Wrzeciono - 8/13/18
    Obroty - 2485/983/315
    Pasek - PJ13
    Po lekkim podkręceniu silnika będzie pełna regulacja
  • Poziom 5  
    Pisałem do producentów pasków wieloklinowych i odpisali że pasek PJ13-14 da rade.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto