Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przekierowanie portów routerów - Monitoring przez Internet.

13 Cze 2018 13:08 1143 18
 • Poziom 3  
  Witam,
  Mam problem z przekierowaniem portów dwóch routerów tak aby mieć dostęp do podglądu rejestratora monitoringu przez internet.

  Wygląda to tak:
  a) Router Huawei B315 jest podpięty do bezpośrednio pod internet (LTE - z usługą stałe IP)
  b) Za nim jest router TP-Link W841N do którego jest podpięty rejestrator.

  W jaki sposób przekierować porty?

  1) Ustawienie rejestratora:
  IP: 192.168.0.101
  Maska: 255.255.255.0
  Podstawowy DNS: 192.168.0.1
  Pomocniczy DNS: 0.0.0.0
  PORT HTTP: 80
  PORT SERWERA: 6036

  2) Ustawienie TP-LINK
  LAN:
  Adres IP:
  192.168.0.1
  Maska podsieci:
  255.255.255.0

  WAN:
  Adres IP: 192.168.8.100 Dynamiczne IP
  Maska podsieci: 255.255.255.0
  Brama domyślna: 192.168.8.1
  Serwer DNS: 192.168.8.1 , 192.168.8.1

  W załączniku tabele do przekierowania portów na obydwu routerach.

  Dziękuję i Pozdrawiam.

  Przekierowanie portów routerów - Monitoring przez Internet.Przekierowanie portów routerów - Monitoring przez Internet.
 • Poziom 38  
  Jeżeli rejestrator obsługuje chmurę to możesz ją uaktywnić i mieć zdalny podgląd bez konfigurowania portów.
 • Poziom 3  
  Nie obsługuje.
  Instrukcja nakazuje przekierować porty 80 i 6036
 • Pomocny post
  Specjalista Sieci, Internet
  Wpisz na Huawei w DMZ IP WAN TP-Link a na TP-Link przekieruj port zewnętrzny najlepiej inny niestandardowy na wewnętrzny 80 na IP rejestratora.
 • Poziom 3  
  Nadal nic, lokalnie mogę zalogować się pod 192.168.0.101 lub 192.168.8.100.
  W załączniku screenyPrzekierowanie portów routerów - Monitoring przez Internet.Przekierowanie portów routerów - Monitoring przez Internet.
 • Specjalista Sieci, Internet
  A kupione jest IP stałe i ustawiony odpowiedni APN? Jaka sieć?
 • Poziom 3  
  Tak, pisałem w pierwszym poście. Router też jest ustawiony na stałe ip oraz nadany jest stały adres
 • Pomocny post
  Specjalista Sieci, Internet
  To musi działać. Wpisujesz <zewnętrzny adres>:81
 • Poziom 26  
  Polecam przeczytać np. ten artykuł.. Szczególnie akapity zatytułowane 'Publiczny, ale jednak nie działa' oraz 'Naprawdę publiczny – i tak nie działa'.

  Internet 'komórkowy' nasi operatorzy traktują jako zabawkę dla ludzi korzystających z www + ew. jakiś komunikator. Smutne ale prawdziwe.
 • Specjalista Sieci, Internet
  Przecież wyraźnie napisał że wykupił stały zewnętrzny adres (choć nie pochwalił się jaka sieć). A skoro ma normalny publiczny adres to nie ma problemu. A ta strona to bzdury. Orange i Plus oferują normalnie adresy publiczne zmienne i stałe jako dodatkowo płatna usługa. W T-Mobile dla firm również jest dostępna. Brak zupełnie takiej usługi tylko w Play.
 • Poziom 3  
  Tak ze strony operatora jest tak jak być powinno - sieć Orange, jutro będę kombinował.

  Tego portu 6036 chyba nie ma obowiązku przekierowywać? Na netiaspot kiedyś miałem przekierowany 80 i działało jak trzeba.
 • Specjalista Sieci, Internet
  6036 może do rtsp czy czegoś. 80 najważniejszy.
 • Poziom 8  
  Witam, to ci powinno pomóc http://www.dipol.com.pl/jak_przekierowac_port...by_podgladac_obraz_z_rejestratora__bib516.htm z racji na to że rejestrator masz podpięty pod Tp-Link WR841N. A jak się mimo to nie będzie dało w żaden sposób przekierować portów, to po prostu masz niektóre porty po blokowane przez operatora, tak jak ja to miałem w przypadku publicznego serwera ts3, i musiałem łaskawie poprosić operatora o odblokowanie portów dla ts.
 • Poziom 26  
  :arrow:makosuu
  Artykuł, który podlinkowałem, stwierdza wyraźnie, że nie wszyscy operatorzy mają otwarte porty na usłudze publicznego IP. Zwracam uwagę, że stały IP nie warunkuje automatycznie dostępności portów dla żądań przychodzących z zewnątrz. Niektórzy potrzebują stałego IP np. do identyfikacji czy do gier, i wtedy wystarcza im, że adres jest stały.
  Przypadek kolegi Borys1975 wydaje się to potwierdzać.
 • Pomocny post
  Specjalista Sieci, Internet
  Ale ta strona to są bzdury. W momencie w którym wykupisz publiczny adres to nie ma żadnej blokady portów, czy ruchu przychodzącego. Owszem, np. w Aero2 niby dostajesz publiczny adres od razu ale do niego z zewnątrz nie da się dostać. Ale w momencie gdy jest to wykupiona usługa to normalnie można się z zewnątrz dostać. Widzisz jakiś sens publicznego adresu bez dostępu z zewnątrz za który płacisz? I to się tyczy wszystkich sieci które oferują to! A podlinkowana strona jest jedynie prawdziwa właśnie w Aero2, czy gdzies gdzie masz taki "niby" publiczny adres. Więc przestań wprowadzać w błąd.

  Do autora tematu:jaki masz adres na WAN routera?
  I spróbuj podłączyć z pominięciem TP-Link, na Huawei przekieruj porty.
 • Specjalista Sieci, Internet
  Oczywiście że ten artykuł to stek bzdur, nawet opis stałego publicznego IP z dostępem z zewnątrz w Plusie za 10 zł. Nigdy takiej ceny nie było a operator oferuje stały i dynamiczny IP z dostępem z zewnątrz za 6,15 zł/m-c za dynamiczny i 18,45 za stały. http://www.plus.pl/dla-firm/uslugi/publiczny-adres-ip Orange oferuje dynamiczny dla indywidualnych nawet za darmo a teraz stały za opłatą. Oczywiście też stały dla firm, tak jak T-Mobile. Proponuję usunąć link do tej strony bo się kompromitujesz linkując do strony człowieka który nie ma pojęcia o czym pisze. A co do adresów IP w ofercie internetu mobilnego to operatorzy oferują adresy prywatne lub publiczne ale z założenia dla tych drugich blokują ruch inicjowany z zewnątrz.
 • Poziom 3  
  Witam,
  Problem rozwiązany. Dziękuję @makosuu :)

  Orange oferuje stały adres IP, bez żadnych ale. Co prawda usługi też nie mogłem znaleźć na stronie internetowej, ale to nie znaczy że takiej usługi nie ma, tak jak to jest opisane w tym śmiesznym artykule.

  Do podglądu monitoringu z aplikacji - SuperLive Plus na iOs i NVMS na Windows potrzebne jest ustalenie portu zewnętrznego także na 80, z 81 z poziomu aplikacji nie chciało działać.
 • Poziom 3  
  Piszę post pod postem, gdyż po przekierowaniu DMZ Huawei na WAN TP-Linka i przekierowaniu portu 80 na 80 i 6036 na 6036 w TP-Linku pojawił mi się problem z przeglądaniem Internetu.
  W przeglądarce bardzo często nie chce ładować stron, pojawiają się komunikaty: Brak połączenia z Internetem, Nie udało odnaleźć się adresu IP serwera strony, Witryna jest nieosiągalna.

  Po kilkukrotnym odświeżeniu ładuje się. Czy może mieć to związek z nowymi ustawieniami? Także przy włączeniu komputera dość długo router przypisuje dla niego ustawienia (chodzi o wykrzyknik w pasku zadań).
 • Specjalista Sieci, Internet
  To nie powinno mieć żadnego wpływu.