Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zawody RobotChallenge 2018 Pekin, 10-12.08.2018

electron123 13 Cze 2018 17:17 159 0
 • Zawody RobotChallenge 2018 Pekin, 10-12.08.2018
  Zawody RobotChallenge to jedno z największych i najpopularniejszych na świecie wydarzeń dla wszystkich fanów robotyki. Do 2016 roku konkurs odbywał się w Wiedniu, następnie wydarzenie przeniesiono do Pekinu! To właśnie tam odbędzie się tegoroczna edycja.
  W 2017 roku pierwszy raz zawody RobotChallenge zostały rozegrane w Pekinie. W wydarzeniu wzięło udział dokładnie 1976 zawodników, których roboty rywalizowały w 15 kategoriach. W Chinach najpopularniejsze okazały się konkurencje dla konstruktorów robotów z LEGO. Oczywiście wszystko za sprawą licznych reprezentacji młodzieży z lokalnych szkół. Dzięki temu na zawodach pojawiła się imponująca liczba robotów zbudowanych z klocków:
  LEGO Sumo - 428 robotów,
  LEGO Line Follower - 233 roboty,
  LEGO Bowling - 162 roboty.


  RobotChallenge 2018

  Chińscy organizatorzy nowej odsłony RobotChallenge mają bardzo ambitne plany i chcą, aby z każdym rokiem ich wydarzenie było jeszcze ciekawsze. Dlatego w tym roku przygotowano jeszcze więcej konkurencji. Nowością będą odmiany Mega Sumo i Air Race, które pozwalają na zdalne sterowanie konstrukcji. Szczegóły tych dyscyplin zostaną udostępnione już niedługo.

  Aktualna lista konkurencji jest więc naprawdę imponująca:

  Mega Sumo, Mega Sumo RC, Minisumo, Microsumo, Nanosumo, Humanoid Sumo, LEGO Sumo,
  LineFollower, LineFollower LEGO, LineFollower z przeszkodami,
  LEGO Bowling, LEGO Unknown Mission
  Air Race, Air Race RC,
  Puck Collect,
  Humanoid Sprint,
  Freestyle Exhibition, Share Technology Product, Share Technology Idea.

  Tegoroczna edycja RobotChallenge potrwa od 10 do 12 sierpnia. Tym razem zawody odbędą się na terenie kampusu University of Science and Technology Beijing, konkretnie w arenie olimpijskiej, która została wybudowana na potrzeby Letnich Igrzysk Olimpijskich z 2008 roku.

  Szczegółowe informacje oraz regulaminy konkurencji znaleźć można na stronie wydarzenia:
  http://robotchallenge.org.cn/

  Byłeś na tym wydarzeniu? Jak się podobało? Odpowiedz w tym temacie, publikując relacje, zdjęcia, materiały. Napisz do nas, a otrzymasz punkty za relację.