Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolor benzyny po dolaniu oleju

Bartex013 13 Cze 2018 17:55 666 21
  • #1 13 Cze 2018 17:55
    Bartex013
    Poziom 2  

Czy to możliwe że po dodaniu 25 ml oleju do benzyny 1l . Benzyna nie zmieniła koloru ?

• #3 13 Cze 2018 18:28
    vodiczka
    Poziom 43  

Bartex013 napisał:
    Czy to możliwe że po dodaniu 25 ml oleju do benzyny
    Do jakiej iliości benzyny? Jak napisał mój przedmówca ważne są proporcje.
    Gdy jeździłem Wartburgiem, czasem dolewałem Mixol do kanistra z benzyną. Wprawdzie nie przyglądałem się dokładnie przy przelewaniu z kanistra do baku ale przy proporcji 1:40 (25ml oleju na 1000 ml benzyny) ewentualna zmiana barwy nie rzucała się w oczy.

• #4 13 Cze 2018 20:17
    Bartex013
    Poziom 2  

vodiczka napisał:
    Bartex013 napisał:
    Czy to możliwe że po dodaniu 25 ml oleju do benzyny
    Do jakiej iliości benzyny? Jak napisał mój przedmówca ważne są proporcje.
    Gdy jeździłem Wartburgiem, czasem dolewałem Mixol do kanistra z benzyną. Wprawdzie nie przyglądałem się dokładnie przy przelewaniu z kanistra do baku ale przy proporcji 1:40 (25ml oleju na 1000 ml benzyny) ewentualna zmiana barwy nie rzucała się w oczy.

do 1 litra benzyny

• #6 13 Cze 2018 21:09
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

Bartex013 napisał:
    Czy to możliwe że po dodaniu 25 ml oleju do benzyny 1l . Benzyna nie zmieniła koloru ?

Oleje mieszankowe mają barwniki po to właśnie żebyś wiedział że masz mieszankę.
    Olej silnikowy nie zmienia barwy mieszanki.

• #7 14 Cze 2018 10:14
    vodiczka
    Poziom 43  

Artur k. napisał:
    Gdyby benzyna była bezbarwna, to może byś jakąś zmianę barwy zauważył
    Może :?: Przy dolaniu do bezbarwnej to nawet "ślepy" zauważy, podobnie jak przy wlaniu łyżeczki soku z pomarańczy do szklanki czystej wody.

• #8 14 Cze 2018 11:11
    sanfran
    Poziom 36  

Jaki olej?
    Mam w swojej szopie olej do dwusuwów, który jest czerwony i benzyna jak najbardziej się barwi. Zwykły bezbarwny (brązowy) olej - jak dawny Mixol - zmieni kolor benzyny w stopniu niezauważalnym. Z tym, że silnik na mixolu dymił, nowoczesne oleje mieszankowe nie dymią i tylko zmiana koloru informuje, że masz mieszankę.

• #9 14 Cze 2018 11:33
    vodiczka
    Poziom 43  

sanfran napisał:
    Z tym, że silnik na mixolu dymił,
    Nie obrażaj silnika mojego byłego Wartburga. :)

• #10 14 Cze 2018 12:00
    sanfran
    Poziom 36  

Wartburg dymił z tyłu a nie z przodu, więc mogłeś nie zauważyć ;-)

Jak byłem w NRDówku, to na skrzyżowaniu podnosiła się niebieska zasłona dymna, na zielonym osiagała maksimum a z niej wyskakiwały trabanciki, wartburgi i inne wynalazki.

• #11 14 Cze 2018 14:29
    robokop
    Moderator Samochody

Zacznijmy od tego, jakiego oleju dolałeś? Dedykowanego low smoke do dwusuwów - intensywnie zielonego/czerwonego, przypadkowego oleju silnikowego, czy jadalnego?

• #12 15 Cze 2018 07:30
    vodiczka
    Poziom 43  

sanfran napisał:
    Jak byłem w NRDówku, to na skrzyżowaniu podnosiła się niebieska zasłona dymna, na zielonym osiagała maksimum a z niej wyskakiwały trabanciki, wartburgi i inne wynalazki.
    Teraz jak diesle startują z zielonego też podnosi się chmura dymu, tyle że czarnego. :(

• #13 15 Cze 2018 15:56
    Tommy82
    Poziom 39  

Mnie tam zdarzyło się popieprzyć kanistry i z kanistra do kosy nalać do kosiarki mieszanki i nawet nie zaważyłem dopiero po zapachu poznałem. Podpisanie kanistrów pomogło.

• #14 15 Cze 2018 17:08
    wojtek1234321
    Poziom 30  

Tommy82 napisał:
    Mnie tam zdarzyło się popieprzyć kanistry i z kanistra do kosy nalać do kosiarki mieszanki

No to nic takiego, kosiarka na mieszance chodzi bez problemu. Gorzej by było gdybyś nalał odwrotnie, czyli czystego paliwa od kosiarki nalał do kosy, zapewne zatarł byś silnik.

• #16 16 Cze 2018 08:05
    vodiczka
    Poziom 43  

Artur k. napisał:
    im nowszy i lepszy samochód, tym częściej
    To oczywista oczywistość ale ostatnio czarny widzę częściej niż trzy/cztery lata temu.

• #17 16 Cze 2018 09:15
    Artur k.
    Admin grupy audio

Bo ludzie po prostu jeżdżą zdezelowanymi pojazdami. Tylko wczoraj jechałem autostradą A2 i jeden dostawczakiem zakopcił na czarno kilkaset metrów, zaś kilka kilometrów dalej następny zakopcił - tym razem na biało.
    Do tej pory śmierdzi mi z nawiewów przepalonym olejem. Nie wiem czy nie skończy się na wymianie filtrów...

• #18 16 Cze 2018 19:15
    ociz
    Moderator Samochody

Najmłodszy z moich firmowych samochodów, Fiat Doblo 2017r 1.3 Multijet 120k przebiegu, już kopci na czarno a jeszcze na gwarancji. :)

• #19 16 Cze 2018 20:17
    zbich70
    Specjalista elektryk

vodiczka napisał:
    Teraz jak diesle startują z zielonego też podnosi się chmura dymu, tyle że czarnego. :(

Nie wszystkie, nie wszystkie. Mój 20-letni tedeik 1,9 kopci tylko przy zimnym rozruchu i od tego roku dodatkowo na stacji diagnostycznej przy pomiarze spalin.

• #20 14 Lip 2018 08:41
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

sanfran napisał:

W NRD to w ogóle mieli dystrybutory z których od razu tankowało się mieszankę do dwusuwów. Nie każdy o tym wiedział, wrażenia po zatankowaniu mieszanki do PF 125p były niezapomniane ;)

• #21 14 Lip 2018 09:25
    sanfran
    Poziom 36  

Podczas moich lat dziecięcych dużo użytkowników raz na jakiś czas lało mixolu do baku czterosuwów. Podobno to miało za zadanie oczyszczać silnik z nagaru.
    Czy to działało - nie wiem.

• #22 15 Lip 2018 18:33
    BC109B
    Poziom 31  

Dymu z miksolu nie ma tak dużo jak z mizernych resztek oleju silnikowego. Raz użyłem bańki po oleju silnikowym jako kanistra. Samochód baardzo kopcił mimo, że resztek oleju było niewiele. Miksol w czterosuwie nie kopci wcale.
    Zmiana koloru benzyny po dodaniu oleju jest ledwo zauważalna.