Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak polepszyć jakość internetu LTE w T-mobile ?

Sashimo 13 Cze 2018 20:42 369 10
  • #1 13 Cze 2018 20:42
    Sashimo
    Poziom 3  

Witam

Obecnie korzystam z internetu LTE od T-mobile i mam problem bo raz działa bardzo dobrze a raz gorzej gdyż mam problem z zasięgiem w mojej okolicy. Operator na to nic nie poradzi. Jedyne co mi zostaje to zainwestować w jakąś antenę i ruter do którego można podpiąć antenę

Obecnie korzystam z HuaweiB315s-22 i mam podpiętą do niego jedną antenę która wygląda tak

nie znam parametrów tej anteny więc wole nie dokopywać byle czego. Na zdjęciu poniżej narysowałem czerwoną strzałką w którym kierunku ją ustawiłem

Pisze tu gdyż uważam, ze znajdzie się ktoś kto się zna i coś mi sensownego doradzi :) bo ja w tych sprawach nie mam zielonego pojęcia

Co do mojej lokalizacji to Spytkowice 754, 34-745 Spytkowice Jak polepszyć jakość internetu LTE w T-mobile ?

0 10
  • #3 13 Cze 2018 21:09
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

A czemu skierowałeś w kierunku gdzie brak BTS-a NetWorks ?. To szerokopasmowa antena logarytmiczno-periodyczna. B315 współpracuje z http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/count_huawei.php?Datei=ltewatch_h Logujesz się w nim na router i pokazujesz screena. W tej aplikacji można wymuszać konkretne pasma LTE, sprawdzasz po kolei LTE800 i LTE1800, pokazujesz CID BTS-a i parametry sygnału oraz robisz speedtest.Ustawiasz na BTS NetWorks na przełęczy Bory. Tam działa LTE1800NW i LTE800 T-Mobile oraz ich agregacja. W T-Mobile korzysta się z LTE-A na B525 ale ty wziałeś B315 który nie obsługuje agregacji. Inny BTS z LTE800 T-Mobile to Bukowina Osiedle a w Rabie Wyżnej działa LTE1800NetWorks.

0
  • #4 13 Cze 2018 21:28
    Sashimo
    Poziom 3  

tak jak pisałem ja się nie znam

co do programu udało mi się na nim zalogować ale gdzie się ustawia pasma to nie mam pojęcia

a jeśli chodzi o speedtest to zrobiłem coś takiego Jak polepszyć jakość internetu LTE w T-mobile ?

a skąd ty bierzesz gdzie są jakie nadajniki ?

0
  • #5 13 Cze 2018 21:29
    makosuu

Pasma zmieniasz + koło frequency band. Speedtest robisz tu: speedtest.net a nadajniki beta.btsearch.pl

0
  • #7 13 Cze 2018 22:07
    matek451

Zmienić operatora. Bo to jest tragedia, LTE800 T-Mobile z Raby Wyżnej bo tam działa tez to pasmo i jest zapchane na maksa. Tak samo jak LTE1800NW ze Skawy gdzie jest jeszcze gorzej, Nie łaczy cię na LTE1800 z Rabą ale w T-Mobile nie takie cuda. Trzeba sprawdzić jak działa to pasmo pod BTS-em. Jesli warunki terenowe po drodze do BTS-a Bory są niekorzystne to raczej trudno będzie z niego korzystać. Takie są uroki terenu górzystego i internetu mobilnego. Parametry na LTE800 i LTE1800 w tych testach są zaskakująco dobre ale BTS-y zapchane na maksa.

0
  • #8 13 Cze 2018 22:26
    Sashimo
    Poziom 3  

jaki operator lepszy ?

czy zmiana anteny coś pomoże ? jeśli tak to na jaką ?

np. teraz internet mi śmiga fajnie a w pewnym momencie spada tak że nie ma możliwości korzystania z niego :/

0
  • #9 14 Cze 2018 23:41
    Sashimo
    Poziom 3  

Ponawiam czy kupno innej anteny lub rutera coś pomoże ?

na przykład gdyby kupić antenę mocniejszą i skierować ją na nadajnik na borach to mogło by to coś pomóc ?

0
  • #10 15 Cze 2018 21:13
    makosuu

Spróbuj z tym co masz na Bory celować i zobacz rezultaty.

0
  • #11 02 Lip 2018 22:09
    Sashimo
    Poziom 3  

A może mi ktoś powiedzieć czy taka antena jest dobra i czy coś pomoże ?

Code:
    http://allegro.pl/antena-dual-lte-24db-e398-e3276-b593-zte-mf821-15m-i7392137143.html

0
  Szukaj w 5mln produktów