Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo B590 - Problem z uruchomieniem komputera

13 Cze 2018 22:14 306 10
  • Poziom 16  
    Witam,

mam problem z laptopem Lenovo B590.
    Po włączeniu komputer zresetował się i od tamtego czasu przy próbie uruchomienia wyskakuje niebieski ekran "Komputer napotkał błąd i należy go uruchomić ponownie". Uruchomiłem laptop z przycisku recovery.

następnie wybierz opcję "Rozwiąż problemy". Spróbowałem nast. opcje:
    1. "Odśwież komputer" - pisze, że nie mogę wykonać, bo za mało miejsca na dysku
    2. "Przywracanie systemu" - niestety nie mam żadnego zapisanego punktu
    3. Wiersz poleceń, otworzyłem notatnik, a potem plik z logami SrtTrail.txt, jedyne co pisze to "Wersja systemu operacyjnego nie jest zgodna z narzedziem do naprawy systemu podczas uruchamiania".

Czy ktoś wie jak jeszcze można spróbować 'podnieść' system bez potrzeby reinstalacji ?
  • Poziom 16  
    Windows 8.1 jak wejsc w nim w tryb awaryjny?
  • Poziom 10  
    Witam. Na początku proszę sprawdzić stan dysku twardego w jakim jest stanie, być może są jakieś uszkodzone bad sectory i dysk należy wymienić.

Jeśli dysk jest zdrowy możesz spróbować naprawić system po przez włożenie płytki z systemem win 8.1 i spróbować zrobić automatyczną naprawę.
  • Poziom 10  
    krzychupar napisał:
    Podczas uruchamiania komputera klikać F8.

Kolega napisał ze ma windows 8.1 tu metoda wciskania f8 nie działa, taka metoda działała przy win xp czy win 7.

Wejście w tryb awaryjny jeśli nie możemy dostać się normalnie na system można zobaczyć czy jest opcja tam w opcjach uruchamiania gdzie byłeś "rozwiąż problemy" powinna być opcja uruchamiania.
  • Poziom 16  
    Nie mam tam takiej opcji
  • Poziom 10  
    Proszę sprawdzić dysk twardy w jakiej jest kondycji.
  • Poziom 16  
    Mozna to zrobic z wiersza polecen czy potrzebuje jakiegos livecd
  • Poziom 10  
    Potrzebujesz narzędzia do sprawdzenia dysku skoro spod systemu tego nie da rady zrobić. Najlepiej sprawdzisz spod linuxa.

Gdy odpalisz takiego live będziesz miał na pewno jakiś program do testowania dysku.