Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Scania R420 2011 +Schmitz 2007 - Zapala sie abs naczepy po wcisnieciu hamulca

13 Jun 2018 22:15 2397 18
 • Level 13  
  Witam. Jak w tytule zapala sie abs naczepy po wcisnieciu hamulca. Po puszczeniu gasnie. Zawor cyka po zaplonie, prady w kablu dobrze. Niestety nie mam programu do diagnostyki naczepy. Prosze o pomoc.
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Level 7  
  Witam. Sprawdzić luzy na piastach naczepy, po wciśnięciu hamulca odsuwa się czujnik od pierścienia ABS ten co jest na piascie i są wtedy zaliczenia prentkosci.
 • Level 1  
 • Level 31  
  Takie objawy mogą wskazywać na uszkodzenie w modulatorze czujnika ciśnienia lub, jego wadliwe wskazania.
 • Level 13  
  W tej naczepie na panelu przy zaworze poziomowania i odhamowywania sa dwa zlacza do kontroli cisnienia. Jedno podejrzewam ze jest od obwodu poziomowania a drugie od obwodu hamulcowego. Przy wcisnieciu hamulca bez ladunku na postoju cisnienie na tym zlaczu wzrasta do 3.5 max 4 bara. Czy to prawidlowa wartosc? Wiazka elektryczna sprawdzona pod obciazeniem i jest ok. Luzy na piastach sprawdzone i tez jest dobrze. Ogolnie kierowca nie narzeka na hamulce, ale wg niego od czasu wlaczania sie kontrolki nie dziala rowniez dohamowywanie na zakretach ( hamulec automatycznie zalaczajacy sie nadmiernym przechyleniu). Jakie cisnienie powinno byc na zoltym zlaczu przy wcisnieciu hamulca bez ladunku?
 • Level 31  
  Ciśnienia na żółtym złączu jest zmienne w zależności od nacisku na tylną oś ciągnika. Ale jeśli kierowca naciśnie gwałtownie z dużą siłą na pedał hamulca to ciśnienie powinno osiągnąć ciśnienie około 7-8.5 bar. Wszystko zależy od systemu ebs samochodu i wysterowania zaworu naczepowego przez ten system który dopasowywuje siłę hamowania (wyprzedzenie) naczepy do samochodu. Przy nie pełnym naciśnięciu pedału hamulca wskazania te które podajesz będą prawidłowe przy pustym zestawie. Ciśnienie to zachowuje się w ten sposób że w początkowym wciskaniu pedału rośnie do około 3.5-4 bary potem pozostaje prawie niezmienne do moment pełnego wciśnięcia pedału hamulca gdzie wzrasta do 7-7.5 a nawet 8 bar.
 • Level 17  
  masz problem kolego ze światłem STOP
 • Level 34  
  Podejrzenie awarii hamulców, więc dalsze dywagacje są bezsensowne. Najzasadniej zczytać naczepę, choć na upartego da się i bez. Ostatecznie do sprawdzenia czy to samo na zaciągniętym ręcznym konia, aby wydedukować co dalej.
 • Level 24  
  Sprawdź lub wymień przewód spiralny pomiędzy samochodem a naczepa
 • Level 13  
  Zrobilem tak jak podpowiadaliscie. Przewod spiralny nowy, stop sprawdzony. Niestety bez zmian. Zauwazylem tylko ze w chwili spuszczania hamulca recznego na chwile zapala sie tez ta kontrolka. Niestety nie moge dostac nikogo z interfejsem do naczep w czasie gdy samochod nie pracuje. Macie jeszczce pomysly co moge zrobic w swoim zakresie?
 • Level 31  
  Napisz z jakiej miejscowości jesteś to może ktoś się zdeklaruje pomóc w diagnostyce. Wszystkie objawy wskazują na uszkodzony czujnik ciśnienia zadanego w modulatorze.
 • Level 9  
  Kolego prawdopodobnie padnięty zawór ebs Europa. Trzeba sprawdzić komputerem lub ewentualnie dla pewności podejmij inna naczepe jeśli ten sam problem to będzie zawór. W razie pytań kontakt priv
 • Level 31  
  Panie "prezes0018" wczytaj się w pierwszy post. Autor wyraźnie pisze że zaświeca się kontrolka abs przyczepy a nie samochodu. Jak pamiętam to europa jest zamontowana w samochodzie gdzie tworzyła by błąd.
 • Level 9  
  Poczytaj, za co jest odpowiedzialny zawór Europa. To jest objaw tego. A jednostką sterującą ABS auta jest co innego.
 • Level 1  
 • Level 31  
  Zawór o którym mowa służy do monitorowania i korekty ciśnienia zadanego dla naczepy-przyczepy oraz zabezpieczenia w przypadku zerwania przewodu powietrza łączącego z naczepę. Za pomocą tego zaworu który jest podłączony do elektroniki ebs system można korygować dopasowywać wyprzedzenie i siłę hamowania zaprogramowaną interfejsem serwisowym na odpowiednim stanowisku diagnostycznym.
 • Level 34  
  Dajcie spokój z tym zgadywaniem. Bezdyskusyjnie czy ma ciśnienia dobre, a nie udawać głupiego. Zagadać na stacji z diagnostą, który o pneumatyce coś wie. Ciekawe po grzyba komu VCI tester jak wszystkie kody ciągnika są na desce.
 • Level 27  
  Sprawdź czy jeśli zamienisz kabel EBS na ABS również będzie błąd. Jeśli nie to do sprawdzenia drożność przewodu sterującego naczepy. Tak jak pisze kolega @stanisławpiotr możliwe, że uszkodzony jest czujnik ciśnienia zadanego w naczepie. Możliwe również, że różnica pomiędzy ciśnieniem rzeczywistym, a informacją wysłaną po CAN jest zbyt duża i to powoduje błąd.
  Spróbuj podpiąć inny ciągnik (z EBS) i zobacz czy usterka również występuje.

  Odnosząc się do pomiaru ciśnień, robiłeś je przy włączonym czy wyłączonym zapłonie?