Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Soundbar SAMSUNG HW-K450 - Zestaw nie łączy się po BT z Subwofferem

08 Cze 2018 00:23 1512 4
  • Poziom 28  
    Belka pracuje prawidłowo na wszystkich wejściach przewodowych a także można połączyć smartfona po BT.
    Natomiast nie mogę połączyć subwofera procedurę parowania przeprowadzałem kilkanaście razy, bez rezultatu.
    I tu mam problem nie do przeskoczenia jak dostać się do głośnika i elektroniki umieszczonej w obudowie subwofera? Jedyne co można odkręcić z zewnątrz to 4 nóżki i 1 wkręt do mocujący gniazdo 230V (wykręcając go gniazdo wpadło by do środka.)
    Świecąc latarką do wewnątrz przez otwory wentylacyjne wygląda na klejone łaczenia połówek obudowy, to samo jak przednia maskownica głośnika.
    (ale to bezsens aby to było siłowo rozbieralne) Ktokolwiek wie...
    Link do opisu soundbara:
    https://saturn.pl/rtv-i-telewizory/soundbar-s...partner&utm_term=samsung&utm_campaign=samsung
  • PCBway
  • Poziom 32  
    Ciężka sprawa. Zależy jak mocno jest sklejona obudowa.

Możesz delikatnie z wyczuciem aby obudowa nie pękła opukać małym młotkiem miejsca klejenia obudowy potem ostrym nożem w miejscu klejenia przejechać aż się obudowa odzieli i będziesz miał możliwość dostania się do środka.

Możesz jeszcze raz dokładnie przejrzeć soundbar czy nie ma gdzieś ukrytych śrubek aby dostać się do środka.

Co co opisałem to musisz wykonywać bardzo ostrożnie, powoli i cierpliwe. Nic na siłę.
  • PCBway
  • Specjalista techniki DVD
    Zanim zaczniesz niszczyć subwoofer, bo tym prawie zawsze kończy się jego rozbiórka - mocny klej słaby plastik i płyta wiórowa.
    Co wskazują LED-y na subie?
    To że belka pracuje "poprawnie" nie znaczy, że jest sprawna.
    Może być uszkodzony moduł komunikacji NETWORK-WIRELESS AUDIO lub taśma łącząca ten moduł.
    Inny przypadek (a taki niedawno miałem):
    1. Miga niebieska LED - brak łączności,
    - wielokrotna próba sparowania nie dawała rezultatów aż załapało - led niebieski świeci ciągłym
    ale brak dźwięku z suba - cisza.
    2. Wymiana NETWORK-WIRELESS AUDIO - gorzej - tylko czerwony led brak reakcji suba .
    3. wymiana taśmy + NETWORK-WIRELESS AUDIO rozwiązała problem.
    Wnioski:
    Zanim się zacznie rozbierać coś co jest poklejone i podatne na uszkodzenia trzeba być pewnym , że usterka jest właśnie tam.
    Cena nierozbieralnego suba ponad 350zł.
  • Poziom 28  
    Niestety te procedury łączenia BT i inne podobne z instrukcji wykonywałem kilkakrotnie i nic nie pomogło zawsze na zakończenie procedury zapalała się niebieska dioda co wg instrukcji oznacza sparowanie urządzeń ale po 5 sekundach zapala się dioda czerwona i w równym wolnym rytmie mruga razem z czerwoną. Belka głośnikowa bez problemu odtwarza przez wszystkie łącza ,HDMI,USB a nawet łaczy się po BT ze smartfonem, czyli jest dobra.
    Wreszcie zadzwoniłem do autoryzowanego serwisu Samsunga i tam wyjaśniono mi że to jest dość powszechna usterka jedyna naprawa to jest wymiana subwofera bo jego konstrukcja uniemożliwia rozbiórkę i dostania się do elektroniki, a cała naprawa ograniczy się do zakupu nowego suba za 227zł brutto.
    Dziękuję wszystkim za zainteresowanie.
    Temat zamykam
    Ps.
    Swoją drogą jest to sk.......two żeby wywalać takiego suba do śmieci przecież bez trudu można by dorobić do niego wejście przewodowe a i tak go otworzę bo się zaparłem.