Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki sprzęt do wzmocnienia LTE w moim przypadku? Sieć Orange

Naimad8338 14 Cze 2018 01:28 546 6
  • #1 14 Cze 2018 01:28
    Naimad8338
    Poziom 2  

Witam.

Krótki opis mojej sytuacji:
    Przeprowadziłem się do mieszkania w szeregówce, na osiedlu we Wrocławiu gdzie jak się okazało zasięg, jak i internet to masakra.
    Internet na kablu w praktyce nie istnieje - budynek nigdy nie miał przyłącza, a wg. techników od pomarańczowego dystrybutora już się tego zrobić nie da.
    Jedyna wyjście to lte, ale zasięg wewnątrz budynku to na telefonach max 2/3 mb, na kompie ok 5 - z częstymi przerwami w dostępie.
    W marcu założyłem zestaw od Playa razem z ich modemem/anteną zewnętrzną i wtedy prędkość oscylowała w granicach 20mb, ale też zdarzały się przerwy i sygnału nie było wcale - po miesiącu oddałem ponieważ sąsiad się chwalił, że u niego internet z Orange śmiga i ma 200 mb z anteny zewnętrznej (nie wie z jakiej bo fachowcy montowali i nie wie co ma).
    Telefony mamy w orange i pomyślałem że internet też mógłby od nich być.
    Zaoferowali swojego Flybox sky'a , ale wyczytałem, że szkoda wydawać kasę na to.

Proszę o pomoc w dobraniu jakiegoś sensownego sprzętu, bo jak zdołałem zauważyć przeglądając forum, że prawie każdy przypadek potrzebuje osobnej analizy.
    Poniżej namiary na moją lokalizację:
    51.074348, 17.047378

Dzięki serdeczne za wszelkie info.

0 6
  • #2 14 Cze 2018 03:43
    internick
    Poziom 33  

Dzisiaj wszystko ma nalepkę z symbolem , więc albo sąsiad nie ma 200 Mb/s albo nie ma sprzętu.

Jakimi telefonami dysponujesz?

Najlepsze byłyby te na Androidzie 7. Ewentualnie Samsung.

0
  • #3 14 Cze 2018 05:43
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Oczywiście zasadniczo antena zewnętrzna w tej lokalizacji do Orange zbędna a sąsiad opowiada bajki. W Orange szybko nie będzie, zasięg zapewnia BTS NetWorks przy Świeradowskiej 51/57 a Orange korzysta ze wspólnego z T-Mobile LTE1800NetWorks. Jedyna szansa na szybszy internet u tego operatora to BTS NetWorks z LTE2600 i LTE800 Orange oraz LTE1800NW przy Krynickiej 7. działa na nim też agregacja LTE-A z tych pasm. BTS z LTE2600 + LTE1800NW też przy Jasienicy 4. Odległość do nich około 1km. Korzysta z nich też T-Mobile. Można próbować wymusić połączenie z nimi anteną kierunkową na wybrane pasmo/pasma. Orange to nie jest optymalny operator w tym miejscu, T-Mobile ma na Świeradowskiej swoje LTE2600 i agregację LTE2600+1800. Oferta dużo lepsza od Orange czyli no limit za 49/65 zł z B525/B529 w abonamencie. Ale najlepszą infrastrukturę w tym rejonie ma Play, oczywiście nie korzysta się u tego operatora z tego NetBOXA bo nie agreguje pasm FDD LTE tylko routera z LTE-A. No i nie żaden abonament tylko pre-paid gdzie można mieć LTE bez limitu za 5-15 zł/m-c. W twojej sytuacji brałbym abonament bez limitu za 65 zł/m-cw T-mobile z B525/B529, na testy 2 tygodnie. DL w tej ofercie do 60Mb/s a jak będzie wolniej to można zejść do 49 z z DL do 20Mb/s. Router B525/B529 agreguje dwa pasma LTE, skorzystasz z LTE2600+1800 ze Świeradowskiej. Współpracują z HManageren, który pozwala wymuszać konkretne pasma LTE i agregacje LTE-A na nich. Pokazuje CID BTS-a i parametry sygnału. Sprawdzisz po kolei LTE2600, LTE1800 i LTE2600+1800, zrobisz speedtesty i będzie wszystko jasne. Ewentualnie zakup anteny ale to po testach. Sąsiadów nie słuchaj. Masz Orange to zainstaluj na telefonie aplikację NetWork Cell Info i pokaż screnna z zakładki DANE. Pokaże eNB, ECI BTS-a i parametry sygnału.

0
  • #4 14 Cze 2018 09:21
    m.jastrzebski
    Poziom 36  

Naimad8338 napisał:
    sąsiad się chwalił, że u niego internet z Orange śmiga i ma 200 mb z anteny zewnętrznej (nie wie z jakiej bo fachowcy montowali i nie wie co ma).
    Powiedz sąsiadowi, że głupi. Jak zamówisz 1000sztuk to chińczyki wyprodukują antene z napisem 5000mb. I wtedy to dopiero somsiadom i szwagrowi szczena opadnie! Choc pewnie taniej będzie wziąść fachofców co powiedzą że ma 8000mb.

0
  • #5 14 Cze 2018 12:46
    Naimad8338
    Poziom 2  

Mój telefon to nokia lumia 830 na windowsie i z tego co sprawdzałem to nie ma tej aplikacji do pobrania ze sklepu.
    Tak żeby jeszcze rozjaśnić sytuację: miejsce w którym mieszkam, od strony wschodniej (ul. Bardzka) jest oddzielone wzgórzem h ok 18/20 m. Od strony północno-zachodniej wieżowcami 20 pięter. Dlatego właśnie sygnał zarówno komórkowy jak i lte zanika jak tylko oddalę się od okna. Przed chwilą wyszedłem na balkon i na speedtest miałem pobieranie na poziomie 2,27 Mb/s, a wysyłanie 0,88 Mb/s. Ale tak jak wspomniałem jest to orange. Poza tym budynek ma grube mury - ponad 50 cm z ociepleniem.
    Powstaje zatem pytanie czy bez anteny jednak się nie obędzie - tak jak patrzę po dachach to chyba każdy sąsiad ma jakąś antenę.
    Spróbuje skorzystać ze wspomnianej oferty playa - tylko musiałbym kupić jakiś sensowny ruter na kartę i wtedy tmobila też mógłbym przetestować. Moglibyście polecić jakiś sprawdzony sprzęt?
    Dzięki

p.s.
    Sąsiada znam krótko, wydawał się w porządku, ale może to moja naiwność, że nie zakładam od razu, że ktoś mi ściemnia.

0
  • #6 14 Cze 2018 12:57
    m.jastrzebski
    Poziom 36  

Naimad8338 napisał:

Sąsiada znam krótko, wydawał się w porządku, ale może to moja naiwność, że nie zakładam od razu, że ktoś mi ściemnia.

Nie mówie że Ty jesteś naiwny. Raczej sąsiadowi naściemniali i powtarza głupoty.

0
  • #7 14 Cze 2018 15:19
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

A po co kupować router do testów?Pożyczyć coś z LTE i Android i skorzystać z Network Cell Info dla każdego operatora. Oferta z Play czyli usługa Darmowy Internet LTE bez limitu na RBM na Kartę 5 wymaga trochę wiedzy i zachodu. T-Mobile abonament z B525/529 z bez limitu na testy 2 tygodnie, sprawdzisz T-Mobile, Orange czy Play na nim. Jak będzie OK zostawisz ,jak lipa to oddasz, nic nie ryzykujesz.Antena tez nie jakaś tylko konkretna po testach.

0
  Szukaj w 5mln produktów