Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Neostrada 80Mbps niski upload nawet ponizej 1Mbps

aksel_pl 14 Cze 2018 09:23 207 12
  • #1 14 Cze 2018 09:23
    aksel_pl
    Poziom 25  

Witam
    Od kilku dni mam problem z niskim uploadem ale jest on zależny od godzin. Przykładowo najgorzej jest koło 8 i koło 19 gdzie wartość spada poniżej 1Mbps gdzie modem wskazuje na prędkość linii 7Mbps.
    Dwukrotnie już coś naprawiali i niby sytuacja się poprawiła ale wczoraj o 19 znowu miałem 0.5Mbps na uploadzie podczas gdy download jest ok. Nie ma tutaj znaczenia czy łączę się z modemem bezpośrednio kablem czy przez wifi.
    Co ciekawe nawet jeśli na speedtescie orange pokazuje 6Mbps to i tak upload na youtube zippyshare czy stronach do testowania uploadu wynosi około 1Mbps.

Technik przyjedzie wepnie się kompem i według niego pewnie będzie ok szczególnie jeśli przyjedzie sobie popołudniu a mnie będzie czekać opłata bo powie że problemu nie ma.

Macie jakieś pomysły ?

0 12
  • #2 14 Cze 2018 10:58
    Piotr2608

Poziom 37  

Można mieć łączę nawet i 1TB ale jeśli serwer nie przyjmuje danych bo jest zanadto obciążony, to żadne prędkości - nawet kosmiczne - nie pomogą.
    Upload i download mamy taki na jaki:
    - pozwala nam łącze internetowe
    - pozwala nam serwer z jakiego w danym momencie korzystamy

0
  • #3 14 Cze 2018 11:03
    aksel_pl
    Poziom 25  

Czyli mam rozumieć ze nagle gmail YouTube i inne serwisy na neostradzie u mnie maja upload poniżej 1mb a na 4g juz wszystko działa i to jest jak najbardziej normalne ? To w zasadzie poco mi internet skoro i tak nic nie działa ?

0
  • #4 14 Cze 2018 11:08
    Piotr2608

Poziom 37  

I to jest dobre pytanie na które nikt nie potrafi odpowiedzieć.
    Należałoby dokonać wiarygodnych pomiarów łącza o różnych porach dnia i nocy.
    Zbliżają się wakacje więc może być już tylko gorzej.

0
  • #5 14 Cze 2018 11:13
    aksel_pl
    Poziom 25  

Podobno już dwukrotnie coś naprawiali w tej sprawie ale ani razu się do mnie nie wybrali czyli muszą wiedzieć ze coś jest nie tak. Tym bardziej ze skoczył mi w gore delikatnie download. W tej chwili np nie jestem wstanie wysłać maila a próba wgrania czegoś na YouTube powoduje ze paru chwilach następuje przerwanie połączenia. Nigdy nie miałem podobnych problemów. W weekend chcąc obejrzeć sobie filmy musiałem użyć telefonu jako modem bo inaczej się nie dało.

0
    (15 Cze 2018 15:29) Polecenie moderatora: jimasek

Błędy w pisowni, proszę poprawić.

• #6 14 Cze 2018 11:39
    internick
    Poziom 33  

Przede wszystkim to należy wstawić statystyki VDSL w czasie, gdy jest dobrze i dla porównania w momencie, gdy jest źle.
    Odczytasz je po zalogowaniu się na urządzeniu dostępowym.

0
  • #7 14 Cze 2018 11:39
    aksel_pl
    Poziom 25  

To już sprawdzałem, parametry się nie zmieniają. Cały czas jest tak samo chyba ze jest długi czas odświeżania i nie trafiłem na zmiany.

0
  • #8 14 Cze 2018 14:38
    internick
    Poziom 33  

To proszę je wstawić.

0
  • #9 14 Cze 2018 22:52
    aksel_pl
    Poziom 25  

status linii DSL
    2.1
    stan połączenia DSL
    włączone
    2.2
    tryb synchronizacji DSL
    VDSL
    2.3
    ostatnia synchronizacja DSL
    13 czerwca 2018, 19:27
    2.4
    czas połączenia DSL
    00 d 20 g 12 m 42 s
    prędkość i margines szumu
    2.5
    prędkość synchronizacji DSL w górę
    7137 Kb/s
    2.6
    prędkość synchronizacji DSL w dół
    40878 Kb/s
    2.7
    margines szumu w dół
    9.0 dB
    jakość linii (błędy)
    2.8
    liczba sekund z błędami (ES) w trakcie pobierania (od momentu ostatniej synchronizacji)
    50
    2.9
    Sekundy z poważnymi błędami (SES) w trakcie pobierania (od momentu ostatniej synchronizacji)
    36

Na obecną chwile wszystko jest w normie. Drugi post dam kiedy się popsuje.

Dodano po 7 [godziny] 11 [minuty]:

status linii DSL
    2.1
    stan połączenia DSL
    włączone
    2.2
    tryb synchronizacji DSL
    VDSL
    2.3
    ostatnia synchronizacja DSL
    13 czerwca 2018, 19:27
    2.4
    czas połączenia DSL
    01 d 03 g 21 m 42 s
    prędkość i margines szumu
    2.5
    prędkość synchronizacji DSL w górę
    7137 Kb/s
    2.6
    prędkość synchronizacji DSL w dół
    40878 Kb/s
    2.7
    margines szumu w dół
    9.3 dB
    jakość linii (błędy)
    2.8
    liczba sekund z błędami (ES) w trakcie pobierania (od momentu ostatniej synchronizacji)
    50
    2.9
    Sekundy z poważnymi błędami (SES) w trakcie pobierania (od momentu ostatniej synchronizacji)
    36
    Test z speedtesta Orange
    Neostrada 80Mbps niski upload nawet ponizej 1Mbps

0
  • #10 15 Cze 2018 05:09
    seb235
    Poziom 26  

Na obu zrzutach ekranu nic się nie zmienia, prędkość synchronizacji "Up" jest taka sama, problem może dotyczyć łącza do IPDSLAMa i tutaj w zasadzie pan technik nic nie jest w stanie zrobić. Jedyne co pozostaje to sprawdzić powtarzalność problemu uruchamiając komputer z dystrybucji Live linuksa (pozwoli to wyeliminować problemy z Windowsem) i zrobić test, jeżeli problem wystąpi szystko ładnie bym opisał i przesłał do orange (najlepiej na piśmie). Co oni z tym zrobią? Nie wiem, pytanie jaki masz gwarantowany upload na umowie.

0
  • #11 15 Cze 2018 09:19
    aksel_pl
    Poziom 25  

Obecnie nie bardzo moge postawić linuxa chyba ze oddalonego z płyty ale na telefonie i tablecie jest to samo. Mysle ze w umowie jest gwarantowany internet a przy takiej prędkości go po prostu nie ma.
    Tymczasem przedwczoraj znów zgłosiłem usterke i została ona rzekomo naprawiona jeszcze zanim dałem zrzut ekranu wiec chyba juz z automatu robia ze naprawione bo nic nie mogą zrobic

0
  • #12 15 Cze 2018 14:02
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

aksel_pl napisał:
    Mysle ze w umowie jest gwarantowany internet a przy takiej prędkości go po prostu nie ma.

Stricte gwarantowane nic nie jest - masz dane łącza max, minimum i średnie dobowe czy tam średnie (zależnie jak operator to nazwie).

0
  • #13 16 Cze 2018 15:21
    aksel_pl
    Poziom 25  

Czy jest jakiś program którym mógłbym zrobić test przez 24h i potem otrzymać jakiś wykres, historię?

0