Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Ursus C-360 - Cieknący olej

Artuss26 14 Cze 2018 09:52 90 5
  • #1 14 Cze 2018 09:52
    Artuss26
    Poziom 6  

Witam, Panowie szukam podpowiedzi lub uzupełnienia wiedzy. Temat niby banalny, wiele razy ktoś powie poruszany ale nie wiem czy taki. Otóż cieknie mi olej na łączeniu skrzyni z silnikiem, dalej ktoś powie standard jak to w C-360, ale po rozjechaniu (dodam, że ciągnik niedawno po remoncie) skrzynia sucha, brak wycieków z wałka itd., koło zamachowe z tyłu mokre, odkręcam koło zamachowe i myślałem, że simmering (był wymieniany) i co okazało się,że olej sączył się przez otwory w wale gdzie jest przykręcone koło zamachowe. Czy tam ma być jakaś uszczelka czy coś...??? Otwory są na wylot, więc dziwne jak to miało nie cieknąć. Dodam, że wcześniej był odrzutnik więc mogło i nie cieknąć, wymieniłem obudowę z simmeringiem to zaczęło cieknąć z otworów. Dodam jeszcze, że silnik S-4002 koło zamachowe jeszcze na 3 śruby wał już na 6 otworów. Czy wystarczy dać silikon na płaszczyznę łączenia koła z wałem......?

0 5
  • #2 14 Cze 2018 10:59
    FAB 2002
    Poziom 15  

Jeżeli olej przecieka po gwincie w połączeniu śrubowym, to trzeba uszczelnić styk śruby z gwintem w wale. Do tego celu można użyć kleju do gwintów lub uszczelniacza do gwintów. Osobiście używam produktów f-my Loctite. Do uszczelniania używam klej Loctite 243 (niebieski) lub uszczelniacz Loctite 510. Przed klejeniem trzeba odtłuścić miejsce połączenia.

0
  • #4 14 Cze 2018 11:14
    FAB 2002
    Poziom 15  

Oczywiście, ale trzeba użyć silikonu wysokotemperaturowego - do zastosowań motoryzacyjnych.

0