Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Re: Złamane ucho siłownika anteny sat

satelliweb 14 Cze 2018 10:50 216 15
  • #1 14 Cze 2018 10:50
    satelliweb
    Poziom 11  

Witam. Złamało mi się ucho mocowania siłownika w antenie satelitarnej. Tak jak widać na zdjęciu, czy da się to jakoś zespawać, skleić, tak żeby podziałało jakiś czas jeszcze? Myślałem o kleju do metalu, zimny spaw itp Czy to wytrzyma?

Re: Złamane ucho siłownika anteny satRe: Złamane ucho siłownika anteny satRe: Złamane ucho siłownika anteny satRe: Złamane ucho siłownika anteny sat

0 15
  • #2 14 Cze 2018 10:57
    boguslaw robak
    Poziom 20  

Witam prędzej to skleisz może poxiliną, spawanie nie bardzo to jakiś odlew z tego co widać pozdrawiam.

0
  • #3 14 Cze 2018 10:58
    satelliweb
    Poziom 11  

Wiem, że spawanie to ciężko. Najlepiej byłoby samą tą końcówkę wymienić ale gdzie dostać taką samą? W necie szukałem i nie znalazłem. Tym bardziej, że to jakiś amerykański siłownik

0
  • #4 14 Cze 2018 11:03
    sanfran
    Poziom 35  

Dowcip polega na tym jaka to jest antena i czy duże siły na nią działają podczas podmuchów wiatrów.
    Ja bym się nie bawił w klejenie czy spawanie tego co zostało. Bardziej bym się skłaniał ku zastąpieniu obecnej końcówki np. drążkiem kierowniczym z samochodu czy czymś podobnym.
    Np. końcówkę obecnego siłownika można odciąć i na jej miejsce wspawać nakrętkę, w którą odpowiedni drążek możnaby wkręcić.

0
  • #5 14 Cze 2018 11:03
    D_Mrozu
    Poziom 20  

boguslaw robak napisał:
    Witam prędzej to skleisz morze poxiliną spawanie nie bardzo to jakiś odlew z tego co widać pozdrawiam.

Morza nie sklei się poxiliną.

0
  • #6 14 Cze 2018 11:07
    satelliweb
    Poziom 11  

sanfran napisał:
    Dowcip polega na tym jaka to jest antena i czy duże siły na nią działają podczas podmuchów wiatrów.
    Ja bym się nie bawił w klejenie czu spawanie tego co zostało. Bardziej bym się skłaniał na zastapienie obecnej końcówki np drążkiem kierowniczym z samochody czy czyms podobnym.
    Np końcówke obecnego siłownika można odciąć i na jej miejsce wspawać nakrętkę w którą odpowiedni drążek mozna by wkręcić.

Ciekawy pomysł, też myślałem o tym. Antena 120cm i podmuchy jakieś są czasami i klejenie pewnie nie wytrzyma długo.

0
  • #7 14 Cze 2018 11:14
    sanfran
    Poziom 35  

To weź sworzeń do jakiegoś sklepu motoryzacyjnego, porozmawaj ze sprzedawcą aby coś podobnego dobrać w średnicy osadzenia w antenie i się potem zastanów jak taki drążek osadzić w siłowniku. Oceniam to na 2 godziny prac ślusarskich.

0
  • #9 14 Cze 2018 11:57
    sanfran
    Poziom 35  

Nie trzeba spawać. Tylko wybierz z normalnym gwintem.
    Opiłowywujesz siłownik na płask, wiercisz otwór, gwintujesz, wkręcasz pręt, kontrujesz nakrętką, nakręcasz końcówkę, również kontrujesz i voila!

0
  • #10 14 Cze 2018 13:35
    satelliweb
    Poziom 11  

No ok pomysł dobry ale jak wcisnę to nowe ucho w moją końcówkę? Przecież nie wejdzie tak łatwo

0
  • #12 14 Cze 2018 14:37
    satelliweb
    Poziom 11  

Chodzi mi o to jak ta główka zaznaczona na zdjęciu wejdzie w to nowe ucho

0
  • #14 14 Cze 2018 15:04
    satelliweb
    Poziom 11  

Tak skręcić śrubą? Ale jak to będzie działać. Myślałem zrobić tak samo jak było wcześniej żeby to fajnie pracowało przy obracaniu anteny.

0
  • #15 14 Cze 2018 15:31
    simhak
    Moderator - SAT

Ta główka już tam jest, potrzebujesz tylko śruby.

0
  • #16 14 Cze 2018 15:44
    satelliweb
    Poziom 11  

Ahaa faktycznie. Czyli wystarczy tylko dobrać śrubę. Ok teraz rozumiem. Dzięki

0