Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mechatronik a informatyk?

Karol2001 14 Cze 2018 11:11 147 8
  • #1 14 Cze 2018 11:11
    Karol2001
    Poziom 2  

Hej. Od roku uczęszczam do technikum o profilu mechatronicznym. Ucze sie dobrze w technikum, ale profil do mnie nie przemawia. Zauważyłem, ze bardziej kręci mnie informatyka niz mechatronika. Zastanawiam sie czy nie próbować przenieść sie do liceum, skończyć wczesniej szkołę i pojsc na studia informatyczne zamiast mechatroniczne. Co byście zrobili na moim miejscu?

0 8
  • #2 14 Cze 2018 11:35
    Kraniec_Internetów
    Poziom 39  

Zrezygnowanie z technikum , pójście do liceum by szybciej wylądować na studiach (na kierunku typowo technicznym) jest wg mnie bardzo słabą opcją. Teoretycznie jest możliwe, ale będziesz miał na studiach dużo trudniej, bo spora część osób będzie właśnie po technikum informatycznym.
    Możesz też przenieść się na informatyka, by następnie pójść na studia o tym samym kierunku.

0
  • #3 14 Cze 2018 12:21
    Karol2001
    Poziom 2  

A zostać na machatroniku i pójść na studia informatyczne?

0
  • #4 14 Cze 2018 12:24
    Kraniec_Internetów
    Poziom 39  

Karol2001 napisał:
    A zostać na machatroniku i pójść na studia informatyczne?

To nadal lepsza opcja niż przeniesienie się do liceum. Na mechatronice również uczysz się trochę informatyki, ale tylko części tego czego uczyłbyś się na informatyce.
    Wszystko zależy od tego co chcesz robić po studiach. W każdym razie zostanie na mechatronice nie wydaje się złym wyborem.

0
  • #5 14 Cze 2018 14:20
    Karol2001
    Poziom 2  

Jeśli chodzi o to czy dam sobie rade to dam. Interesuje sie tym. Programuje, ucze sie linuxa. Tylko czy to chodzenie do technikum to nie jest strata czasu skoro i tak nie wiąże swojej przyszlosci z tym kierunkiem.

0
  • #6 14 Cze 2018 14:25
    Kraniec_Internetów
    Poziom 39  

Jeżeli po szkole średniej idziesz na studia techniczne, to na pewno nie.
    Mam znajomego który po gimnazjum śmiał się ze mnie że idę do technikum, bo "on pójdzie do liceum wojskowego (bo najbliżej) i skończy szybciej ode mnie i pójdzie do pracy". A teraz siedzi w holandii na cebulkach ;)

0
  • #7 14 Cze 2018 14:48
    Tommy82
    Poziom 39  

Na studiach w moich czasach ludziom sprawiały problemy przedmioty "ogólnowojskowe" analiza, algebra, fizyka, probabilistyka a zdarzało się że i angielski.
    Z przedmiotami technicznymi jest tak że tak czy inaczej większość ludzi startuje z podobnego poziomu wiedzy. Studia informatyczne a technikum informatyczne to dwa różne typy wiedzy.

0
  • #8 14 Cze 2018 14:58
    Pong.Chu
    Poziom 23  

Karol2001 napisał:
    Jeśli chodzi o to czy dam sobie rade to dam. Interesuje sie tym. Programuje, ucze sie linuxa. Tylko czy to chodzenie do technikum to nie jest strata czasu skoro i tak nie wiąże swojej przyszlosci z tym kierunkiem.

Na informatyce niezbédna jest bieglosc w matematyce i mysleniu abstrakcyjnym. Jesli uwazasz ze tego nauczysz sie w technikum to zostan tam, a jesli masz wieksze szanse na nauke na wyzszym poziomie w profilu mat-fiz w liceum to idz do liceum.

0
  • #9 14 Cze 2018 16:28
    Karol2001
    Poziom 2  

Wydaje mi sie ze zalezy to od samoksztalcenia sie @Kraniec_Internetów

Jeśli chodzi o poziom szkolnictwa to w moim technikum jest na dobrym poziomie i rywalizuje z najlepszym liceum w mieście

Mam jeszcze takie pytanie. Zastanawiam sie tez nad tym czy nie isc po technikum na studia AiR. Słyszałem, ze mozna po tym pracowac jako aytomatyk,robotyk, ale z racji ze jest też programowanie w androidzie to programista. Czy ktoś z was jest mi w stanie wiecej powiedzieć o tym?

0