Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jaki zasilacz dla 4/5 kamer hikvision (analog)

bombelm7 14 Jun 2018 11:39 291 4
    bombelm7
    Level 8  
    Witam.

Chciałem zapytać jaki zasilacz będzie odpowiedni do uruchomienia i zapewnienia pracy dla 5 kamer firmy Hikvision DS-2CE1582P-VFIR3 (DC 12V, 5W MAX).

Każda z kamer będzie podłączona osobnym przewodem zasilającym 2 x 0,50 wychodzącym z domu z rozgałęźnika zasilania jakim będzie rozgałęźnik LZ - 6.

Obraz będzie poprowadzony do rejestratora przewodem PE 75 0,59/3,7.
    Rejestrator Hikvision DS-7208HIV-SV.

Rozgałęźnik zasilania LZ - 6 sprzedawany jest bez zasilacza.
    Wiem, że potrzebuję zasilacz 12V lecz ile "A"? 1A, 2A, 5A? skłaniałem się ku "5A" lecz czy słusznie?
    xray81
    Level 22  
    Jakie odległości pomiędzy kamerami a zasilaczem? Ostatnio był podobny temat ale nie mogę go znaleźć, najlepiej weź z zapasem 5A powinien starczyć.
    bombelm7
    Level 8  
    2 kamery max oddalone o około 20m od rejestratora a kolejne 3 max o 15. Ja szukałem właśnie informacji na ten temat lecz też nie mogłem znaleźć przed założeniem... rozgałęźnik zasilania będzie przy rejestratorze. A więc zasilacz też.
  • Helpful post
    xray81
    Level 22  
    Według danych katalogowych kamera pobiera przy włączonym promienniku podczerwieni 0,5A więc przy 6 kamerach powinien być minimum 3A. Ja bym dał te 5A z zapasem bo różnice cenowe pomiędzy zasilaczami 3A a 5A niewielkie.