Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Globalfoundries zmniejsza zatrudnienie o 5%

ghost666 14 Cze 2018 15:33 234 0
 • Globalfoundries zmniejsza zatrudnienie o 5%
  Firma Globalfoundries (GF) - znany amerykański producent urządzeń półprzewodnikowych - podała, że w ramach planu optymalizacji finansowej, zamierza zwolnić około 5% swoich obecnych pracowników. Firma nie zamierza zamykać żadnych fabryk ani rezygnować z świadczonych usług.

  W GF pracuje około 18 tysięcy osób, oznacza to, że zwolnienia dotkną około 900 z nich. Jak informował przedstawiciel prasowy spółki, zwolnienia realizowane będą na wszystkich szczeblach, we wszystkich działach oraz w każdej lokalizacji na świecie. Mimo to "firma nie zamierza zmieniać swoich planów rozwoju".

  O redukcji zatrudnienia firma poinformowała swoich pracowników w poniedziałek 11 czerwca. W pierwszej kolejności uruchomiono program dla ochotników, którzy z dowolnych przyczyn chcą zrezygnować z pracy dla Globalfoundries. Spółka spodziewa się, że wiele osób skorzysta z takiej możliwości.

  "Redukcja zatrudnienia ma poprawić naszą strukturę kosztów oraz pomóc zredukować ilość redundantnych stanowisk, która narosła po szeregu fuzji i akwizycji" kontynuuje przedstawiciel prasowy, uzasadniając podjęte kroki. Jak informował, cała procedura zająć może do kilku tygodni.

  Globalfoundries jest drugim największym na świecie producentem urządzeń półprzewodnikowych na zlecenie. Zeszłoroczne dochody firmy wyniosły 5,86 miliarda dolarów, jak szacuje IC Insight. Firma rozpoczęła swoje życie jako spin-off produkujący układy scalone dla AMD, po tym gdy ta część firmy się oddzieliła. Następnie GF zakupiło fabryki Chartered w Singapurze i fabryki IBMa w Stanach Zjednoczonych.

  Mimo swojej silnej drugiej pozycji na rynku, Globalfoundries jest niewielkie przy potentacie tego sektora - Taiwan Semiconductor Manufacturing Company Limited (TSMC), które pochwalić się może sprzedażą wartą 32,2 miliarda dolarów w samym tylko roku 2017.

  GF jest w prywatnych rękach firmy Mubadala Investment Company z Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Na początku marca tego roku nowym CEO spółki został Tom Caulfield, który miał skupić działania spółki na optymalizacji wyników finansowych.

  Źródło: https://www.eetimes.com/document.asp?doc_id=1333377