Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Amica LED193/001.1BC - Piekarnik kuchenki przestał działać

14 Cze 2018 19:40 747 2
  • Poziom 8  
    Witam

Piekarnik nie działa gdy zegar nie jest nastawiony. Zegar resetuje się przy braku prądu. Ostatnio zaczął sam się resetować. Najpierw ~ raz dziennie, a później coraz częściej aż do momentu kiedy resetował się co ~ 1minutę. Ostatecznie wyświetlacz zgasł i nie da się już nic nastawić ani zrobić.
    - Piekarnik się nie włącza, tzn ani światło ani grzanie
    - Prąd w kuchence jest bo:
    - Strzela iskrą
    - Przy próbie włączenia piekarnika pokrętłem od trybu grzania zapala się prawa lampka (to nie ta od grzania, nie wiem w sumie od czego ona jest).
    Dołączam zdjęcia sterownika. A może to coś innego?
    Dziękuję za jakąkolwiek pomoc

Pozdrawiam
    Amica LED193/001.1BC - Piekarnik kuchenki przestał działać3.jpeg Download (104.18 kB) Amica LED193/001.1BC - Piekarnik kuchenki przestał działać1.jpg Download (1.38 MB) Amica LED193/001.1BC - Piekarnik kuchenki przestał działać2.jpg Download (1.4 MB) Amica LED193/001.1BC - Piekarnik kuchenki przestał działać4.jpg Download (872.11 kB) Amica LED193/001.1BC - Piekarnik kuchenki przestał działać5.jpg Download (1.27 MB)
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Wyminił bym na początek ten niebieski prostokątny kondensator chyba 0,68 mikro farad ze zdięcia nr. 1
  • Poziom 8  
    Wymieniłem oba kondensatory ze zdjęcia nr1, cylinder i sześcian "K", i działa.

Wielkie Dzięki! Uratowaliście mnie przed zakupem nowej kuchenki! ;)