Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] peugeot 407 sw - wypalony pin w wtyczce i kostce światel tylnich

zibi4050 14 Jun 2018 20:47 3636 9
    zibi4050
    Level 4  
    mam pytanie a raczej proszę o rade wypalił się jeden z pinów w wtyczce a także i w gnieżdzie lampy tylnej w samochodzie peugeot 407 sw kolor kabla to żółto zielony chyba masowy z tego powodu nie ma kierunku ani świateł czy jest możliwość by to podłączyć jakoś by te światła i kierunek byly
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    milejow
    Level 43  
    Zrób obejście, przylutuj kabel dodatkowy do ścieżki masowej na oprawie żarówek i przylutuj do kabla żółto/zielonego we wtyczce lampy.
    piotrekwoj1
    Level 39  
    Znajdź masę w lampie i tam przylutój kabel, następnie złączka "żeńsko-męska" i połącz z tym żółto zielonym kablem. To takie trochę rzeźbienie ale napewno dużo tańsze niż wymiana części lampy i kostki. Z wypalonymi stykami nic nie zdziałasz.
    zibi4050
    Level 4  
    czyli taki mostek przylutować do jednej ze ścieżek tej gdzie upalony jest ten pin w gnieżdzie lampy o to chodzi i polączyć go do kabelka tam gdzie wypalony jest pin wtyczki rozumie
    piotrekwoj1
    Level 39  
    zibi4050 wrote:
    czyli taki mostek przylutować do jednej ze ścieżek tej gdzie upalony jest ten pin w gnieżdzie lampy o to chodzi i polączyć go do kabelka tam gdzie wypalony jest pin wtyczki rozumie

Tak ale proponował bym przez kostkę żeby w razie czego można było odłączyć lampę.
    zibi4050
    Level 4  
    rozumie no tak bo wtyczka musi być wpięta w gniazdo a jak najprościej jest sprawdzić na poszczególnych pinach wtyczki czy jest tam napięcie jakiś sposób oprócz miernika
    piotrekwoj1
    Level 39  
    zibi4050 wrote:
    rozumie no tak bo wtyczka musi być wpięta w gniazdo a jak najprościej jest sprawdzić na poszczególnych pinach wtyczki czy jest tam napięcie jakiś sposób oprócz miernika

Nie! Starą wtyczkę zostaw tak jak jest chodzi mi o to żebyś nie łączył na stałe lampy z wiązką tylko na tym mostku zastosuj np taką złączkę
    peugeot 407 sw - wypalony pin w wtyczce i kostce światel tylnich
    zibi4050
    Level 4  
    witam zrobiłem wszystko jak kazałeś przylutowałem kabel omijając wypalony pin masy światła są stop jest nadal nie ma kierunkowskazu na tej lampie brak jest napięcia na zielonym kablu wtyczki inne kierunkowskazy są tylny prawy jest jaka może być przyczyna że nie ma napięcia na tym kabelku
    milejow
    Level 43  
    zibi4050 wrote:
    brak jest napięcia na zielonym kablu wtyczk

Tam kolory kabli nie mają znaczenia, podaj liczbę odczytaną z kabla albo numer pinu pod którym kabel siedzi w kości lampy.
    zibi4050 wrote:
    jakiś sposób oprócz miernika

Kontrolka zrobiona ze zwykłej żarówki P21W, miernikiem to można sobie poświrować przed kolegą, do takich robót tylko probówka żarówkowa.
    zibi4050
    Level 4  
    problem chyba rozwiązany odłączyłem na chwile akumulator i po ponownym uruchomieniu komputer chyba się zresetował bo kierunek którego nie było jest jak do tej pory wszystko działa zobaczymy dzięki wszystkim za porady pomoc