Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] audi a4 b5 - świecący czujnik abs i migająca kontrolka układu hamulcowego

Knajcik8 14 Jun 2018 22:18 3228 2
    Knajcik8
    Level 13  
    Witam, ostatnio w moim samochodzie wymieniałem praktycznie całe zawieszenie przednie i przy zdejmowaniu czujnika abs został on uszkodzony, kupiłem używany czujnik na popularnym serwisie aukcyjnym wraz z tuleją zaciskową, ale abs nadal świeci i miga kotrolka układu hamulcowego, jednak nie od razu. Po włączeniu zapłonu kontrolka abs gaśnie, po zapaleniu auta pedał hamulca jest twardy, auto się toczy i nie można zahamować, dopiero po mocnym depnięciu samochód mocno hamuje, kontrolka abs wraz z kontrolką układu hamulcowego zapalają się przy większej prędkości (20,30km/h) i wtedy pedał hamulca jest miękki i działa normalnie oprócz absa.

Jak rozwiązać ten problem?

Próbowałem ustawiać czujnik w różnych pozycjach i jedyne co osiągnąłem to drżenie pedału przy małej prędkości i sprawiało wrażenie jakby wszystko działało jak należy, jednak obie kontrolki znowu się zapaliły.

Przed wymianą przedniego zawieszenia wszystko było sprawne.

Czy uda mi się to ustawić samemu bez komputera? Czy błąd zapisuje się w pamięci komputera?

Proszę o porady w tej kwestii.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    UCY 7400
    Level 15  
    Najlepiej vaga podpiąć i sprwdzic czy prędkość wszystkich kół jest jednakową. Objawy jakby czujnik nie był w odpowiedniej odległości od koronki
    Knajcik8
    Level 13  
    Podłączyłem pod vaga i po chwilowym sprawdzaniu okazało się, że ten pierścień który jest na przegubie się ruszał i był uszkodzony, dlatego czujnik wywalał błąd. Widocznie nieumiejętnie go założyłem, bądź uszkodziłem.