Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Pompa paliwa VW Passat 19. tdi

15 Cze 2018 01:21 720 7
  • Poziom 7  
    Witam, zastanawia mnie jedna rzecz, w ww. samochodzie przepalił mi się bezpiecznik 15A. o numerze 28 odpowiadajacy za pompę paliwa. Nie wymieniłem go, samochód został jakieś 6 razy odpalany i dopiero po przejechaniu 300km zaczął przerywać, po czym zgasł. Po wymianie bezpiecznika samochód normalnie zaczął funkcjonować. Jak to jest możliwe, że działał teoretycznie bez zasilania pompy? Pozdrawiam.
  • Poziom 23  
    Z tego co się orientuję a to raczej pewne to paliwo zaciąga vacumpompa , chyba w benzynie są pompy elektryczne .
  • Poziom 15  
    W tdi Vp pompa wtryskowa zaciąga paliwo i nie ma żadnej pompki paliwa w takim układzie. Adi8255 masz pompowtryski czy pompę rotacyjną?
  • Poziom 7  
    Pompowtryski
  • Poziom 27  
    Spadł poziom paliwa w baku i zaczęły się problemy. W pomlowtryskach jest również pompka w zbiorniku i to od niej ten bezpiecznik.
  • Poziom 29  
    Tłumacząc w najprostszy sposób to pompa w zbiorniku jest po to aby pompować paliwo do specjalnej komory z której dopiero pompa wtryskowa pompuje paliwo. Ot takie zabezpieczenie pompy wtryskowej przed pracą bez paliwa i jej zatarciem.
  • Poziom 7  
    I dziękuję bardzo za wytłumaczenie
  • Poziom 7  
    I dziękuję bardzo za wytłumaczenie

Dodano po 13 [minuty]:

Wszystko zostało wyjaśnione