Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Sterowanie taśmą RGB i MONO, jeden pilot i dwa odbiorniki

oun 15 Cze 2018 14:26 354 1
  • #1 15 Cze 2018 14:26
    oun
    Poziom 17  

Czy możliwym jest sterowanie taśmą RGB i Mono za pomocą jednego sterownika RGBW?
    Rozrysowałem sobie jak chciałbym taśmy LED połączyć aby sterować nimi z jednego pilota i wygląda to tak:
    Sterowanie taśmą RGB i MONO, jeden pilot i dwa odbiorniki

Druga wersja wymaga jednego więcej sterownika i nie ukrywam, że lepszą wydaje mi się ta pierwsza (ta wyżej) ale nie mam pewności czy możliwym takie połączenie więc ewentualnie ta wersja:
    Sterowanie taśmą RGB i MONO, jeden pilot i dwa odbiorniki

Proszę o ocenę i ewentualną korektę oraz o informację czy da radę sterować jednym pilotem dwa (lub trzy) sterowniki jak wyżej?

EDIT
    Teraz już wiem, że można to ogarnąć za pomocą FUT092, FUT037, FUT036 i ewentualnie FUT035.

Temat zostawiam dla potomnych, a może ktoś coś interesującego jeszcze doda lub inne rozwiązanie podpowie.

0 1
  • #2 07 Lip 2018 01:15
    oun
    Poziom 17  

Zamykam temat jednocześnie informując, że sterowanie rozwiązałem przy pomocy:
    1. PILOT LED 4 STREFOWY RGB+CCT FUT092
    2. KONTROLER 4 STREFY RGB FUT037
    3. KONTROLER LED MONO FUT036
    4. KONTROLER LED CCT FUT035

Koszt sterowania wraz z kosztami dostawy zamknął się w kwocie 147,20 zł. Można było zrobić taniej na 2 sterownikach jednak nie tak jak narysowałem to na pierwszym schemacie gdyż sterownik RGB+CCT FUT039 obciążyć można maksymalnie 10A, a u mnie wychodzi 10,3A i trzeba by dołożyć wzmacniacz. Jednak w sterownik RGB+CCT FUT039 można było wpiąć taśmę RGB i taśmę LED CW/WW, a wtedy obciążenie nie przekroczyło by 10A.
    Na trzy sterowniki zdecydowałem się z powodu możliwości spięcia tych trzech obwodów w trzy niezależne strefy, czego przy pomocy dwóch sterowników nie osiągnąłbym.
    Sterowniki wraz z taśmami LED zasiliłem trzema zasilaczami aby jak najprościej i bez kombinowania zasilić je przez naścienne włączniki i tym samym aby sterowanie (włącz/wyłącz) mieć tradycyjne.

0
  Szukaj w 5mln produktów