Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LG Leon H340n - zablokowany, brak dostępu do plików

janusz91ff 15 Jun 2018 19:02 1614 6
    janusz91ff
    Level 7  
    Posiadam telefon LG Leon 340n. To typowy telefon zastępczy, zdecydowanie częściej był używany do robienia zdjęć, niż do komunikacji. Wcześniej urządzenie należało do mojego brata, to on jakieś 3-4 lata temu skonfigurował na nim konto Google oraz blokadę ekranu wzorem. Niestety moje dziecko pewnego dnia zapragnęło pobawić się w fotografa i próbowało odblokować telefon, rzecz jasna bezskutecznie. Teraz mam do czynienia z drugim etapem weryfikacji użytkownika czyli należy podać zapasowy pin bądź odblokować telefon za pomocą konta Google. Brat, który ten telefon konfigurował dziś oczywiście nie pamięta ani pinu ani nawet tego maila.

Wiem, że mógłbym w łatwy sposób zrestartować telefon do stanu fabrycznego, lecz bardzo mi szkoda dziesiątek zdjęć, które są zapisane w pamięci urządzenia. Czy istnieje jakiś sposób dla zwykłego Kowalskiego aby jeszcze jakoś zgrać te pliki mimo blokady, czy jest to jednak na tyle skomplikowane, że nie będę w stanie sobie z tym poradzić? Bo zakładam, że mimo wszystko jest to sprawa wykonalna.
    blahfff
    Level 39  
    Leon nie ma FRP wiec to nie problem. Zdjecie ktore wstawiles wskazuje na to, ze wpisany byl blednie kod/rysunek i aktualnie wola o kod zapasowy (jakis musial zostac ustawiony, warto sprawdzic jakie standardowe typu 0000, 1234, 0000 itp) badz zalogowanie sie na konto google.

Jesli danych nie znasz badz nie pamietasz to zalecalbym wizyte w serwisie. W przypadku tego modelu da sie zarowno zgrac dane z zablokowanego telefonu, usunac kod jak i po prostu go odczytac i uzyc do wylaczenia blokady. Kwestia znalezienia kogos kto ma sprzet i troche wiedzy w tym zakresie.
    g107r
    Level 40  
    Z głupia frant, może była w nim jednak karta SD na której zapisywał zdjęcia ?
    Brat dalej ma konto Google ?
    janusz91ff
    Level 7  
    Niestety zdjęcia były zapisywane bezpośrednio w pamięci telefonu. Brat nie pamięta danych do tego konta, ono było utworzone specjalnie pod ten telefon i już dawno zapomniał zarówno login jak i hasło, bardzo nierosądne, wiem.

Zakładając, że wykonam factory reset godząc się tym samym ze stratą wszystkich zdjęć, to czy potem na pewno będę mógł bez problemu korzystać z telefonu jak byłby nowy czy jednak możliwe, że dalej będzie prosił o ten pin bądź logowanie do konta Google??
    blahfff
    Level 39  
    Szczerze mowiac juz teraz pewny nie jestem bo z tego co widze to LEON potrafi wolac o konto Google po resecie. Na pierwotnym sofcie (Android 5.0) LG jeszcze ten funkcji nie mialo aktywnej i mozliwe, ze dopiero po aktualizacji do 6.0 to dostawal. Nie wykluczalbym wiec, ze po resecie telefon nadal bedzie wolal o konto google ktore bylo wczesniej uzywane na tym telefonie.

Jest to do obejscia przez serwis. Ewentualnie korzystajac z roznych tutoriali na necie (z lepszym badz gorszym skutkiem).