Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wózek widłowy GPW 2009 - Słaba jazda, tarcie przy ruszaniu, wymiana oleju w spr

prezesss89 15 Cze 2018 20:54 1098 0
    prezesss89
    Poziom 5  
    Witam, posiadam wózek widłowy GPW 2009 z 3 cylindrowym perkinsem, wózek od nowości ma 2500mtg dotychczas chodził bez zarzutu ale ostatnio miał słabą jazdę z ciężarem lub w nieutwardzonym terenie albo na 2 biegu stawał ( na pierwszym jeszcze jechał ale bardzo słabo) odczucie było tak jak by się ślizgało sprzęgło wcześniej normalnie jeździł na każdym biegu. Odkręciłem kratkę wentylacyjną od góry to sprzęgło cierne wygląda jak nowe tarcza gruba docisk też widać że nie jest jakiś przegrzany więc obstawiam że uszkodzeniu uległo sprzęgło kinematyczne , jakie są objawy uszkodzenia tego sprzęgła? Nie chciał bym na darmo rozbierać tym bardziej że jeszcze nie było to rozbierane od momentu wyjechania z fabryki. Wyczytałem w instrukcji że u mnie jest sprzęgło W71-23 mam pytanie jak tam zmienić olej ? Są dwie śruby jedna na klucz 14 na obwodzie tego sprzęgła a druga na klucz ampul do której nie ma bardzo dojścia żeby ją odkręcić jest też na obwodzie tylko bardziej w stronę sprzęgła ciernego. Dodam jeszcze że przy ruszaniu słychać odgłos tak jak by metal tarł o metal jak już widlak ruszy z miejsca to nie ma tego odgłosu albo jak rusza się na pusto na twardym to też nie ma tego odgłosu czy to może być objaw uszkodzonego sprzęgła kinematycznego? Czy wymiana oleju może coś pomóc czy raczej szkoda próbować? Dodam jeszcze że u mnie jest skrzynia zwykła mechaniczna 2+2 i jest pedał sprzęgła