Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Siemens EQ.5 MacchiatoPlus TE515201RW - nie pobiera mleka

Anetaba 16 Jun 2018 11:03 3420 6
 • #1
  Anetaba
  Level 2  
  Witam, po wyczyszczeniu expresu i wymyciu dyszy do spieniania mleka expres przestał pobierać mleko. Po próbie złożenia dyszy okazało sie, że nasadka odczepiła sie od części właściwej i w dyszy luzem leżała mała uszczelka. Może trochę nieprecyzyjnie sie wyrażam ale w załączeniu są zdjęcia. Od tego momentu expres przestał pobierać mleko a ja niewiedząc skąd ta uszczelka założyłam ja do expresu w miejsce, gdzie przyczepia się dysze. Bardzo proszę o pomoc.
  Siemens EQ.5 MacchiatoPlus TE515201RW - nie pobiera mlekaimage.jpg Download (787.55 kB) Siemens EQ.5 MacchiatoPlus TE515201RW - nie pobiera mlekaimage.jpg Download (721.29 kB)
 • #3
  Anetaba
  Level 2  
  Dzięki za pomoc ale ten oring jest za duży i po założeniu go w to miejsce nie mogę założyć tej drugiej części
 • #4
  piotreck2
  Level 9  
  Na zdjęciu ewidentnie brakuje oringu w miejscu wskazanym strzałką. Natomiast widoczna niżej mała część z sześciokątem ma mocowanie bagnetowe. Należy ją nałożyć i przekręcić.
  Sprawdź, czy wewnątrz tej małej części nie ma tego małego oringu.
  Na złączu nad wylewką, na które nakłada się cały spieniacz ile jest teraz oringów? Powinny być dwa. Jeden z przodu, drugi z tyłu.
  Ewentualnie dorzuć zdjęcie tego oringu, o który pytałaś na początku, obok spieniacza, aby móc ocenić jego rozmiar (choć może być teraz mocno rozciągnięty, jeśli założyłaś go na złącze).
 • #5
  Anetaba
  Level 2  
  Wydaje mi sie, że raczej nie powinna sie rozciągnąć, na moje oko jest taka jak była. Dołączam zdjęcie.
  A może wiesz jaka może być przyczyna tego, że kawa zaczęła lać sie nie przez dysze tylko obok dysz, tak jakby jakies rurki przez które dopływa do dyszy były nieszczelne?
  Z góry dziękuje Ci za pomoc.
 • #6
  piotreck2
  Level 9  
  Wszystko jasne. Załóż ten oring na drugi rowek złącza spieniacza (to na drugim foto).
  W tym małym stożku sprawdź, czy nie ma wewnątrz dużo mniejszego oringu, który należy założyć tam, gdzie wskazałem strzałką na poprzednim foto.

  Kawa leje się gdzieś z boku bo wyskoczyły wężyki wewnątrz.
  Czeka Cię rozbieranie obudowy wylewki.
  Zobacz jak to wygląda na zdjęciu. Jest 6 zatrzasków.
  Siemens EQ.5 MacchiatoPlus TE515201RW - nie pobiera mleka
 • #7
  Anetaba
  Level 2  
  Nie mam takiej małej uszczelki. A ile mam być oringow na złączu spieniacza mleka? Tam są trzy miejsca czyli trzy oringi? A mógłbyś sprawdzić jakie rozmiary ma oring który prawdopodobnie mi wcięło. Dzięki wielkie za dotychczasowa pomoc.