Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Obudowa basowego głośnika estradowego, głośniki 18" - projekt

TwardyResor 16 Cze 2018 15:03 2613 7
  • Obudowa basowego głośnika estradowego, głośniki 18" - projekt
    Witam!
    Chciałbym podzielić się z wami moim projektem.
    Są to estradowe tuby basowe do głośników 18"
    Preferowane głośniki:
    RCF LF18x451, RCF LF18x401, B&C 18TBX100, B&C 18PS100.
    Myślę że inne głośniki o zbliżonych parametrach też poradziłyby sobie w tej paczce.
    Poniżej zdjęcia podglądowe jak się owa tuba prezentuje, oraz wymiary.
    Projekt na sklejkę 12mm
    Paczka nie była testowana, jednak gdyby znalazł się jakiś majsterkowicz z odrobiną czasu i chęci, zapraszam na wiadomość prywatną po projekt.
    Nie jest to cud techniki i inżynierii, ale tudzież projekt jest dostępny dla każdego chętnego podjąć się budowy takiej skrzynki :)
    Obudowa basowego głośnika estradowego, głośniki 18" - projektObudowa basowego głośnika estradowego, głośniki 18" - projektObudowa basowego głośnika estradowego, głośniki 18" - projektObudowa basowego głośnika estradowego, głośniki 18" - projektObudowa basowego głośnika estradowego, głośniki 18" - projektObudowa basowego głośnika estradowego, głośniki 18" - projekt
    Obudowa basowego głośnika estradowego, głośniki 18" - projekt

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz pendrive 32GB.
  • #2 16 Cze 2018 20:05
    PIOTR F.
    Poziom 10  

...12 mm to trochę mało może być...

• #3 20 Cze 2018 06:22
    bonifacy3030
    Poziom 9  

W czym to projektowales?

• #5 23 Cze 2018 17:48
    MegaMaster1996
    Poziom 10  

Witaj. Trochę krytyki od razu, później przejdę do pochwał :D
    Krytyka:
    Po pierwsze zmarnowałeś sporo miejsca w środku... Ta niewykorzystana przestrzeń...
    Po drugie to sklejka 12mm to zdecydowanie za mało na głośniki 18". Na 15 calowe bym się zastanowił.
    Po trzecie to sam projekt z hornresp'a? jeśli tak to nie udostępnił bym takiego projektu bez prototypu. Nie zawsze wyliczenia pokrywają się z stanem faktycznym.
    No to czas na pochwały:
    Sytuacja wygląda tak że z tego co widziałem na YT projekt nie jest stworzony komponentami tylko narysowany. To jest spostrzeżenie nie krytyka. Musisz poćwiczyć ze Sketchup'em. Kolejna rzecz wydaje mi się po samych wymiarach i długościach tuneli że zagra to przyzwoicie ale dało by się wiele lepiej. Wielki plus za upór.

Wiele nauki przed Tobą :)
    Powodzenia :P

• #6 15 Lip 2018 04:54
    TwardyResor
    Poziom 5  

Mam w "zapleczu" dużo innych projektów, które są bardzo mocno dopracowane i poświęciłem im wiele czasu.
    Co do płyty, faktycznie moznaby dać 15.
    A co do udostępnienia - dlatego publiczny, bo jest przekazany w ręce majsterkowiczów którzy maja czas i chęć się pobawić.
    :)

• #7 16 Lip 2018 22:00
    Greg1702
    Poziom 20  

PIOTR F. napisał:

Niekoniecznie. Przy tylu przegrodach i tuneli które już działają jak wzmocnienia oraz zapewniają dodatkową sztywność całej konstrukcji 12 mm wcale nie jest mało. Fajna konstrukcja. Z miłą chęcią przyjechałbym poczuć jej moc :)

• #8 20 Lip 2018 00:46
    TwardyResor
    Poziom 5  

Greg1702 napisał:
    PIOTR F. napisał:

Niekoniecznie. Przy tylu przegrodach i tuneli które już działają jak wzmocnienia oraz zapewniają dodatkową sztywność całej konstrukcji 12 mm wcale nie jest mało. Fajna konstrukcja. Z miłą chęcią przyjechałbym poczuć jej moc :)

Jak coś, pisz. Udostępnię Ci projekt i jak będziesz chciał to sobie wypróbujesz :)
    A ewentualnie u mnie będziesz mógł posłuchać paczek pod logiem PFS-AUDIO.
    Z tubowych, pojawią się TTH 50